سیمرغسیمرغ
sport-top-1

سرمربی استقلال با اشاره به انتقادات از هاشم بیک‌زاده گفت: برخی قبلا می‌گفتند من سنتی‌ام اما حالا علم را هم نمی‌پذیرند.

فارس: امیر قلعه‌نویی پس از پایان تمرین روز گذشته استقلال در خصوص آخرین شرایط تیمش قبل از بازی با راه آهن، دیدار تیم ملی مقابل اردن، مشکلات مالی آبی‌پوشان و تغییر در هیئت مدیره باشگاه استقلال صحبت هایی را انجام داد که در زیر می خوانید:

* در خصوص آخرین شرایط تیمتان صحبت کنید.

تیم ما در حال حاضر شامل سه بخش است. بخشی در تیم ملی هستند، بخشی مصدومند و بخشی دیگر هم با ما تمرین می کنند اما با این وجود شرایط تیم ما خوب است. تیم از نظر روحی و روانی شرایط بهتری پیدا می کند، فقط امیدوارم هر چه زودتر مشکلات مالی حل شود که بچه ها با تمرکز بیشتری به کارشان ادامه دهند. من به آینده این تیم خیلی خوشبین هستم چون فوتبال با ما صحبت می کند و به لطف خدا شرایط ما بهتر می شود و به استقلالی که مد نظر همه است تبدیل خواهیم شد.

* بعد از بازی با پرسپولیس گفتید حالا به قهرمانی استقلال امیدوارتر شده اید. چه مساله ای باعث شد چنین صحبتی کنید؟

ما هم فوتبال را دیدیم و هم سیستم آنالیزی که جوانان ایرانی خوب و با سواد طراحی کردند که به ما اطلاعات خوبی داد. من به گفته خودم اعتقاد دارم و هم در آسیا و هم در لیگ برتر روزهای بسیار خوبی خواهیم داشت.

* شما به لحاظ فنی به تیمتان امیدوارید، ولی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنید. چقدر می توانید بازیکنان را در این شرایط حفظ کنید تا مشکلات به مجموعه تیمی ضربه نزند؟

من باید مسئولیت فنی را به دوش بکشم و نباید در کار مدیریتی دخالت کنم. از زحمات نفرات قبلی هیئت مدیره تشکر می کنم اما اینگونه کار کردن سخت است. فتح الله زاده تنها است و نجف نژاد و امیدوار رضایی نیز تلاش می کنند مشکلات حل شود اما زمانی می توان گفت تلاش ها به ثمر رسیده که مشکلات حل شود.

 

من نمی دانم چگونه است، اما بازیکنان و مدیریت می گفتند سال گذشته در همین شرایط 4 میلیارد پرداختی داشتند و به هر بازیکن 200 تا 300 میلیون تومان پرداخت کرده بودند و تا نیم فصل بازیکنان با همان پیش پرداختی کارشان را پیش می بردند اما امسال شانس ما است که چنین شرایطی داریم. تصور می کردم من را به خاطر قابلیتم آورده اند اما بعدا متوجه شدم چون پول ندارند مرا آورده اند!

* راه حل چیست؟

اگر اجازه می دادند فتح الله زاده مثل سال گذشته کار خودش را انجام می داد و بحث اسپانسر 10 و 20 میلیاردی را مطرح نمی کردند ما این مشکلات را نداشتیم.

 

 

* در این چند سال ندیدیم بازیکنان اینقدر سکوت و بدون دریافت پول اینگونه تمرین کنند و اعتراضی نداشته باشند اما تا چه زمانی این مشکلات ادامه دارد؟

همان روزهای ابتدایی گفتم این اولین برد ما است که بازیکنان بدون پول، تمرین و بازی کردند. در حال حاضر بدترین شرایط را تجربه می کنیم اما اگر شرایط بهتر و مطلوب شود همه چیز را به سود ما عوض خواهد کرد. مطمئن هستم فتح الله زاده و بقیه دوستان هیئت مدیره این شرایط را تغییر خواهند داد.

* عملکرد تیم ملی مقابل اردن باز هم با واکنش کارشناسان مواجه شد. شما تیم ملی را چطور دیدید؟

من بازی تیم ملی را کامل ندیدم چون مسابقات وزنه برداری پارالمپیک را تماشا می کردم. جا دارد به سیامند رحمان و بقیه دوستان که مدال آوردند و زحمت کشیدند تبریک بگویم. در مورد تیم ملی باید بگویم هر چقدر هم تیم ملی بد بازی کرده باشد اگر انتقادی شود باید به گونه ای باشد که به تیم ملی کمک کند.

* اما تیم ملی واقعا خوب بازی نمی کند و شاید اگر مربی ایرانی بود انتقادات تندتر و بیشتر می شد...

نظر من این است هر شخصی که مربی تیم ملی است، نام مقدس ایران را یدک می کشد و به خاطر همان کلمه مقدس باید به او کمک کنیم. باید انتقاد کنیم اما فضای انتقاد از خودش مهم تر است. نباید فضایی درست کنیم که تیم ملی از این شرایطی که دارد بدتر شود. هر تیم با فراز و نشیب روبرو می شود و کارشناسان هم نطرشان را گفته اند. امیدوارم در بازی با لبنان که حیاتی هم هست تیم ملی با کیفیت تر بازی کند.

کی‌روش در بازی با اردن همه موجودی خود را بازی نداد. از هر بازیکن یک نیمه استفاده کرد و این تغییرات در بازی های دوستانه طبیعی است اما در بازی با لبنان نگاه متفاوت است. امیدوارم در آن بازی نتیجه خوبی بگیریم اما باید نکته ای را بگویم.

* بفرمایید...

خیلی ها هستند که می خواهند فقط در روزنامه حرفی بزنند، شاید در رابطه با موقعیتشان کسی با آنها مصاحبه نکند ولی انتقاد می کنند که از این طریق مطرح شوند. من گفتم فضای انتقاد از خودش مهم تر است، بیایند انتقاد کنند و نطر تاثیرگذار بدهند ولی اگر بخواهند فقط خودشان را مطرح کنند چه کمکی به تیم ملی خواهد کرد؟

 

متاسفانه برخی ها انتقاد می کنند که فقط مصاحبه هایشان چاپ شود. برخی هم می خواهند یک جمله از آنها چاپ شود. خبرنگاران بروند در خصوص عملکرد خود این آقایان هم با آنها مصاحبه کنند. اینکه به خاطر یک عکس در روزنامه خودمان را مطرح کنیم کمکی به تیم ملی نمی کند. اگر تیم ملی بد بازی کرد انتقاد کنیم اما فضا را طوری پیش ببریم که باعث کمک شود نه ضرر. اگر من حرفی بزنم که تیم ملی از این شرایط وارد شرایط بدتری شود به مملکت ضرر زده ام. کی‌روش در نهایت از این مملکت می رود اما باید به او  کمک و در فضایی دوستانه همه چیز را حل کنیم. اگر من بیایم و علیه کی‌روش  مصاحبه کنم و عکسم را چاپ کنند همه چیز درست می شود؟ این مسائل کارشناسی به نفع فوتبال ما نیست بود. البته از خیلی از کارشناسان هم تشکر می کنم که محترمانه انتقاد می کنند و صحبت هایشان هم به تیم ملی خیلی کمک می کند.

 

 

* با وجود این شرایط از فاصله زیاد بازی هایتان و تعطیلی مسابقات گله ندارید؟

با همه این شرایط باید کمک کنیم. اینکه من مدام بهانه بگیرم که مسابقات تعطیل شد درست نیست. همین الان تیم ما سه قسمت شده و شرایط ما واقعا سخت است اما اینکه کی‌روش و دیگران را مقصر بدانم درست نیست. ما هم باید تلاش کنیم و نباید کمبودهای خود را به گردن تیم ملی بیندازیم و باید طوری عمل کنیم که از شرایط موجود از این بهتر شویم.

* ظاهرا جانواریو هم آسیب دیده است؟

این بازیکن کمی آسیب دیده و تیم پزشکی ما هم تشخیص داد تنها 30 دقیقه تمرین کند.

* در مورد بیک‌زاده و انتقاداتی که به شما در مورد استفاده از این بازیکن وارد می شود چه صحبتی دارید؟

من به حرف دیگران زیاد توجه نمی کنم. ما بازیکنی را بازی می دهیم که به افکار تاکتیکی مان بخورد. علاوه بر آن به آمار هم نگاه می کنیم. من به قلم های فروخته شده کاری ندارم اما از آنهایی که دلشان برای این فوتبال می سوزد می خواهم بیایند و این آمارها را ببینند. قلم مثل نوامیس انسان می ماند و باید از آن مراقبت کرد. سیستم آنالیز ما اینجا فعال است و از شما می خواهم بیایید عملکرد هر بازیکنی که خواستید را ببینید. شما آمار بیک زاده در بازی با پرسپولیس را ببینید. این را من نمی گویم، علم می گوید. پرکارترین بازیکن ما مقابل پرسپولیس هاشم بیک زاده بود. این مسائل جریانی است علیه نکونام و بیک زاده.

* چه جریانی؟

یکسری مخالف استقلال هستند و برخی ها هم که شاید استقلالی هم باشند جریانی می سازند که بیک زاده و نکونام را  به هم بریزند وگرنه آمار چیز دیگری می گوید. جالب است آنالیزورهای ما که داخل ورزشگاه بودند می گفتند دیدیم برخی ها علیه بیک زاده جوسازی می کنند و ما هم دقت بیشتری روی این بازیکن کردیم و دیدیم بیک زاده جزو بهترین ها است. آقایان علم را قبول ندارند. قبلا می گفتند قلعه نویی سنتی است و حالا علم را هم نمی پذیرند، همان آقایانی که قلمشان را فروخته اند، کی‌روش را که قبول دارند، جالب است حالا که کی‌روش بیک زاده را دعوت کرده مربی تیم ملی را هم دیگر قبول ندارند. پس معلوم است که اینها جریان سازی است. ما هم نباید به این مسائل توجه کنیم.

 

قلم هایی برای ما ارزش دارد و مهم است که به خاطر ایران و به خاطر پیشرفت زحمت می کشند. باز هم خواهش می کنم آنهایی که قلمشان برای خدا روی کاغذ می رود به اینجا بیایند و میهمان ما باشند. آمار را به آنها نشان می دهیم. هر تعداد خبرنگار به اینجا آمد ما پذیرایی می کنیم و سیستم جدید آنالیزمان را به همه آنها نشان می دهیم.

* بگذریم. چقدر با آن استقلال ایده آل خودتان فاصله دارید و در کدام نقاط ضعف می بینید؟

ما دو مشکل داریم؛ اول اینکه سرعت تیمی ما پایین است و دیگری هم این است که کم ایجاد موقعیت‌ می کنیم. این دو مشکل حل شود تیم کاملی خواهیم شد.

* بازیکنی از جمع شما جدا نمی شود؟

تا نیم فصل قطعا  بازیکنی جدا نمی شود بعد از آن باید ببینیم شرایط چگونه می شود.

گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:
farsnews.com


مطالب داغ ورزشی:
مردم از بوكس می ترسند/ مسئولان برای دفاع از من كاری نكردند/ دوست ندارم دستم مقابل مدیران دراز باشد
بدخواهان و بازی کثیفشان در پرسپولیس
تصاوير/ پارالمپیک لندن از زاویه ای دیگر
خوش تیپ ترین فوتبالی های ایران


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار ورزشی
واکنش مدیر پرسپولیس به ویدئو جنجالی بیرانوندواکنش مدیر پرسپولیس به ویدئو جنجالی بیرانوند

عرب می‌گوید ویدئویی که بیرانوند و خلیل‌زاده منتشر کردند، بیشتر یک شوخی بود و نباید به آن دامن زد

 
X