با اعلام فیفا در جام جهانی روسیه سیستم VAR فقط در موارد خاص استفاده می شود و داور در شرایط خاصی می تواند از آن استفاده کند.

 در جام جهانی از ویدئوچک در چه مواقعی استفاده می شود؟

ورود تکنولوژی در فوتبال به همان اندازه که موافق داشت مخالف هم پیش روی خود می دید، اما جدید ترین مهمان از این خانواده VAR نام دارد.

این سیستم به داور این امکان را می دهد که تصاویر شک برانگیز را یک بار دیگر به صورت ویدیوچک نگاه کند و تصمیم درست را بگیرد. مخالفان این تکنولوژی براین عقیده بودند که خطاهای داوری جزو جذابیت های فوتبال است و بسیاری از اتفاقات ماندگار فوتبال مانند ماجرای "دست خدا" مارادونا اساسا به دلیل اشتباهات داوری بوده است. اما موافقان هم دلالیل خود را داشتند و ضایع شدن حق تیم ها به خاطر اشتباهات داوری از جمله مهم ترین استدلال های آنهاست.

به هرحال این سیستم کم کم جای خود را در فوتبال باز کرد و لیگ های آلمان و ایتالیا پیش قدمان استفاده از آن بودند و حالا برای اولین بار در جام جهانی۲۰۱۸ روسیه.

اما فیفا در این رقابت ها برای این ماجرا محدودیت هایی قائل شده است که داور فقط می تواند برای تایید گل، پنالتی، کارت قرمز مستقیم و تصحیح کارت اشتباه از این سیستم استفاده کند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
چرا زنجیر چرخ دختر ایرانی پاره شد و مدال از دستش پرید؟
فرانک پرتوآذر در مسابقات دوچرخه‌سواری بازی‌های آسیایی به دلیل پاره شدن زنجیر دوچرخه‌اش به مقام چهارم رسید

 

X