تظاهرات علیه مجسمه طلایی کریس رونالدو!
نصب مجسمه کریستیانو رونالدو در ایالت گوا هند جنجال به پا کرده است

جنجالی شدن نصب مجسمه رونالدو

کریستیانو رونالدو طی یک دهه گذشته یکی از بهترین بازیکنان دنیای فوتبال بوده و حتی بسیاری او را در زمره برترین فوتبالیست های تاریخ قرار می‌دهند. اما فوق ستاره پرتغالی طی سال های اخیر الهام بخش بسیاری از کودکان و جوانان دنیا نیز بوده است و بسیاری با الگو قرار دادن او و رویای تبدیل شدن به رونالدو به سراغ این رشته ورزشی پرطرفدار می روند.

با این حال یک اتفاق عجیب در کشور هند در مورد رونالدو رخ داده است. مجسمه جدید کریستیانو رونالدو در گوا، ایالتی در سواحل غربی هند، جنجال به پا کرده است. مقامات محلی گفته اند که مجسمه در شهر کالانگوت برای الهام بخشیدن به جوانان محلی است تا راه او را به سمت ستاره شدن فوتبال دنبال کنند.

اما برخی دیگر به مجسمه نیم تنه ستاره منچستریونایتد اعتراض کرده و می گویند که این مجسمه یادآور گذشته استعماری گوا است و از مقامات درخواست کرده اند که مجسمه یک قهرمان فوتبال هند را به جای آن قرار دهند.

مایکل لوبو، وزیر گوا، به ANI گفت: "این برای اولین بار است که مجسمه کریستیانو رونالدو در هند برپا می شود. این چیزی نیست جز الهام بخشیدن به جوانان ما. اگر می خواهید فوتبال را به سطح دیگری ببرید، این همان چیزی است که پسران و دختران جوان منتظر آن هستند، سلفی گرفتن و تماشای مجسمه و الهام گرفتن برای بازی کردن مثل او."


اما برخی از دیدن مجسمه یک ستاره پرتغالی به دلیل سابقه گوا به عنوان مستعمره پرتغال تا سال ۱۹۶۱ خوشحال نیستند. پرمناند دیوکار، رئیس انجمن حوزه انتخابیه کالانگوت در این باره گفت: "فوتبالیست‌های بزرگ زیادی از کالانگوت مانند برونو کوتینیو و یولاندا دسوزا وجود دارند که با بازی کردن فوتبال در سطح بین‌المللی، افتخاراتی را برای هند به ارمغان آورده‌اند. چرا مجسمه های آنها نصب نشد؟  آنها اهل کالانگوت هستند. چرا مجسمه فوتبالیست پرتغالی نصب شده است؟"گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir