سیمرغسیمرغ

در حال حاضر اغلب سریال های نمایشی در تلویزیون را رقمی حدود «دقیقه ای دو میلیون تومان» تولید می شود

در شرایطی که صدا و سیما نیز مانند دیگر بخش های کشور با کمبود بودجه و اعتبار مواجه است، شبکه یک سیما در اقدامی عجیب با کنار گذاشتن یک کارگردان از روند تولید یک سریال تلویزیونی ضرر و زیانی میلیاردی را متحمل شده و درخصوص حیف و میل بیت المال سکوت کرده است.


به گزارش خبرنگار تلویزیون سینماپرس، این روزها سریالی با عنوان «میلیاردر» به کارگردانی «علیرضا امینی» در ساخت است. سریالی که پیش از این به کارگردانی «مسعود کرامتی» و با نام «شرکت» مقابل دوربین رفت اما پس از پنج ماه و نیم پیش تولید، دو ماه و نیم تصویربرداری و 430 دقیقه مونتاژ مفید، ناگهان تعطیل شد و کارگردانی آن بی هیچ توضیحی از سوی تهیه کننده و شبکه یک، به علیرضا امینی سپرده شد و نام اثر نیز تغییر کرد.

در حال حاضر اغلب سریال های نمایشی در تلویزیون را رقمی حدود «دقیقه ای دو میلیون تومان» تولید می شود و با ضرب عدد «430 دقیقه» در مبلغ دو میلیون تومان، رقمی حدود نهصد میلیون تومان به دست می آید. رقمی که از محل بیت المال هزینه ساخت سریالی شده که هیچ اطلاعی از آن در دست نیست. اگر کیفیت این سریال بد بوده قاعدتا مسوولان سیما باید علیه کارگردان این سریال اعلام جرم کنند اما به نظر می رسد ماجرا ابعاد پیچیده تری دارد که مسعود کرامتی کارگردان سریال تمایلی به طرح آن ندارد و صرفا در گفت و گو با یک خبرگزاری به بخش هایی از آن اشاره کرده است.

خبرنگار ما برای پی گیری وضعیت پروژه با «رامین عباسی زاده» تهیه کننده این سریال تماس گرفت اما وی حاضر به گفت و گو با خبرنگار ما نشد و صرفا یکی از همکاران وی که در دفتر او مشغول به کار است، به خبرنگار سینماپرس گفت: « آقای عباسی زاده صحبت هایی که مسعود کرامتی مطرح کرده را تنها یک طنز کودکانه می داند و در شان خودش نمی بیند که بخواهد به این حرف ها پاسخ دهد، در ضمن مسعود کرامتی فردی است که از کار اخراج شده و عصبانیت وی نیز به همین دلیل است».

این فرد در ادامه افزود: « عباسی زاده به موقع و در زمانی که صلاح بداند در مورد این اتفاقات صحبت خواهد کرد».

نکته جالب توجه درخصوص این سریال این است که از ترکیب بازیگران به جز «سحر ذکریا» و« فریبا نادری» کلیه بازیگران این سریال تغییر کرده اند. فریبا نادری از بازیگرانی است که اخیرا در شبکه یک سیما به شدت فعال شده و آخرین اثر وی در مقام بازیگر هم سریال «راه طولانی خانه» بود که مدتی پیش از این شبکه پخش شد.

شنیده ها حاکی از این است هنوز با عوامل و بازیگران سریال تسویه حساب انجام نشده و آنها همچنان از پروژه طلبکارند. برخی از بازیگران این پروژه با تایید این خبر از ذکر جزئیات بیشتر خودداری کردند.

نکته جالب توجه درخصوص سریال شرکت حضور «علیرضا امینی» در مقام کارگردانی این سریال است.

او پیش از این قرار بود سریال «ماتادور» را به تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی کارگردانی کند اما به دلیل حضور فردی در یکی از مسوولیت های این سریال از کار کناره گیری کرد! نکته جالب توجه آنکه در حال حاضر در پروژه میلیاردر همان فرد در یکی از مسوولیت های کلیدی حضور دارد و نقشی محوری در کار ایفاء می کند!

در حال حاضر تصویربرداری سریالی که زمانی مسعود کرامتی کارگردان آن بوده و حالا عیلرضا امینی پشت دوربین آن قرار دارد، با حضور «محمد رضا شریفی نیا» در نقش اصلی ادامه دارد. این مجموعه در 50 قسمت تولید می شود و قرار است به صورت هر شبی از شبکه یک سیما پخش شود. خبرگزاری سینماپرس آماده انعکاس اطلاعات بیشتر درخصوص وقایع پیش آمده برای این پروژه است.
گرد آوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com /culture
منبع :cinemapress.irمطالب پیشنهادی :
موسسه ویدیو رسانه کانون پخش کنندگان سینمای ایران راه اندازی می شود
خرا فه پرستی در جهان
"دست تنها"ی مسعود کیمیایی پروانه ساخت ندارد
تمدن دریای اژه ای
محمد آفریده :ساخت "یک خانواده محترم" طبق مجوز سیما فیلم بوده است

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
مکان و ساعت مراسم ترحیم بهنام صفوی در تهرانمکان و ساعت مراسم ترحیم بهنام صفوی در تهران

مراسم ترحیم بهنام صفوی امروز - یکشنبه - (۲۹ اردیبهشت) در تهران برگزار می‌شود

ads-culture-left-2
پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
 
X