نوع نگاه به بازیگری در سینما کلیشه‌ای است و متاسفانه نقش‌های تکراری بازیگر را تنبل می‌کند

 

بهناز شیربانی: جمعه شب امین زندگانی بازیگر سینما، تئا‌تر و تلویزیون مهمان برنامه تلویزیونی «هفت» بود و درباره حضور در فیلم سینمایی «اختاپوس - دفتر اول: آهوی پیشونی سفید» و جایگاه بازیگران در اجتماع صحبت کرد.


او در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به اینکه فروش فیلم «اختاپوس» در 17 روز‌ اول اکران باعث دلخوری سازندگانش شده، گفت: «متاسفانه بر خلاف انتظار عوامل تولید، فیلم در این مدت فروش خوبی نداشته است. فکر می‌کنم «اختاپوس» یک نمونه موفق فیلم کودک و نوجوان در سال‌های اخیر است و امیدوارم در هفته‌های بعدی بتواند فروش خوبی داشته باشد.»


زندگانی در ادامه در پاسخ به این سئوال که چه شد پیشنهاد حضور در فیلم سینمایی «اختاپوس» را پذیرفت، گفت: «من ارادت خاصی نسبت به سیدجواد هاشمی دارم. علاوه بر آن فیلمنامه هم من را سر ذوق آورد تا در یک کار متفاوت حضور داشته باشم و به نوعی ساختارشکنی کنم. فکر کردم می‌توان در این فیلم طوری حضور داشت که هنر بازیگری بیشتر در نقش دیده شود.»


او در ادامه گفت: «من در بازیگری با تنها کسی که رقابت می‌کنم خودم هستم و بازی در شرایط متفاوت را امتحان کنم. در فیلم «اختاپوس» توانستم بخشی از ایده آل‌هایی که به عنوان بازیگر برای خودم متصور بودم برآورده کند.»


زندگانی در ادامه درباره حضورش در سریال‌های و فیلم‌های تاریخی گفت: «خوشحالم در سریال‌های «مختارنامه» و «معصومیت از دست رفته» حضور داشتم. این دو سریال برای من یک امتحان بازیگری بود. داودو میرباقری کارگردانی است که به عنوان یک بازیگر نمی‌توانی به راحتی در کارش حضور داشته باشی و در ‌‌نهایت خروجی آثارش بسیار خوب است. بازی در فیلم «ملک سلیمان» بیشتر دست تقدیر بود. به هر حال همیشه دوست دارم در آثاری حضور داشته باشم که با بازی در آن کار ساختارشکنی کنم و به سمت نقش‌های کمی فانتزی‌تر بروم.»


او ادامه داد: «نوع نگاه به بازیگری در سینما کلیشه‌ای است و متاسفانه نقش‌های تکراری بازیگر را تنبل می‌کند. خوشبختانه در فیلم «اختاپوس» باید از یک سری کلیشه‌ها جدا می‌شدم.»


زندگانی در ادامه با اشاره به فعالیتش در حوزه تئا‌تر گفت: «هر چه در بازیگری دارم از حضور در تئا‌تر است. اصولا تئا‌تر پرورشگاه خوبی برای بازیگر است. اساتید بزرگوار بازیگری ریشه در تئا‌تر دارند. متاسفانه در حال حاضر ورود به سینما یا تلویزیون از تئا‌تر سخت شده است.»


این بازیگر در ادامه گفت: «زندگی در شهرت راحت نیست. زمانی در ارتباط با دستمزد بازیگران درباره محمدرضا گلزار گفتم دستمزد بالای او بخاطر زندگی نکردنش است، چون مجبور است به دلیل شهرتش مثل یک فرد معمولی زندگی نکند. متاسفانه در حال حاضر جمع کثیری از بازیگران طلبکار هستند. نظارت درستی بر پرداختی‌های بازیگران وجود ندارد. اگر این پرداخت‌ها درست و به موقع باشد میزان دستمزد بازیگران خیلی هم بد نیست»


زندگانی در ادامه با اشاره به جایگاه بازیگر در جامعه گفت: «در تمام دنیا بازیگری جزو شغل‌های سخت است. بازیگر باید از اجتماع منفک شود، چون طیف بیشتری از مردم از او الگو می‌گیرند. به همین دلیل یک بازیگر باید از شرایط خطا دور باشد.»


او در ادامه گفت: «منحل شدن خانه سینما و تشکیل صنوف قانونمند سینما سو تفاهمی را میان هنرمندان ایجاد کرده است. امیدوارم در آینده نزدیک این سو تفاهم‌ها کنار گذاشته شود. چرا که برطرف کردن این سو تفاهم‌ها به نفع اهالی سینما خواهد بود.»

 گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:khabaronline.ir


مطالب پیشنهادی:
وضعیت اکران در روزهای اخیر
کاشان،از صفویه تا قاجار
از امشب ستاره ها در تلو یزیون راستش را می گو یند
آرنولد شوارزنگر و فیلم جدیدش
هنرمندان نام آشنا همه در یک جا 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
انتقاد محمود شهریاری از گلزار: تفریحات لاکچری گلزار بعد از حذف برنده باش! انتقاد محمود شهریاری از گلزار: تفریحات لاکچری گلزار بعد از حذف برنده باش!

محمود شهریاری، مجری قدیمی تلویزیون با انتشار ویدئویی از محمدرضا گلزار مجری «برنده باش» انتقاد کرد

 
X