«فاطمه معتمد آریا» به عنوان یکی از داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم دبی معرفی شد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از ایسنا،برگزارکنندگان نهمین جشنواره فیلم دبی امروز (دوشنبه) فهرست فیلم‌های افتتاحیه و اختتامیه و همچنین اعضای هیات داوران این رویداد سینمایی را اعلام کردند.

به گزارش اسکرین دیلی، «فاطمه معتمد آریا»، بازیگر ایرانی یکی از اعضای هیات داوران بخش‌ رقابتی جشنواره دبی خواهد بود. «مایکل آپتد»، «کری فاکس»،‌ «برونو بارتو» و «چانگ دونگ لی» از دیگر داوران جشنواره فیلم دبی خواهند بود.

فیلم «زندگی پی» ساخته «آنگ لی» روز 9 دسامبر در افتتاحیه این جشنواره نمایش خواهد یافت. این فیلم سه‌بعدی برگرفته از رمان برنده‌ی جایزه بوکر «زندگی پی» نوشته‌ی «یان مارتل» است که داستان پسری هندی را روایت می‌کند که از یک حادثه‌ کشتی جان سالم به در می‌برد. وی پس از این اتفاق 227 روز را در یک قایق با یک کفتار‌، اورانگوتان‌، ببر بنگال و گورخر مجروح سپری می‌کند.

همچنین در مراسم اختتامیه در روز 16 دسامبر فیلم «سافیرس» ساخته «وین بلر» به روی پرده خواهد رفت.

امسال در مجموع 161 فیلم شامل 52 اکران جهانی‌، 73 اکران خاورمیانه و 17 اکران کشورهای حوزه خلیج فارس در جشنواره فیلم دبی انجام خواهد شد.

در برنامه آسیا آفریقا جشنواره دبی فیلم «بازگشت به 1942» ساخته «فنگ ژیائو گانگ» از چین نمایش خواهد یافت.

براساس اعلام مقامات جشنواره دبی، امسال جایزه دستاورد سینمایی به «محمود عبدالعزیز»، بازیگر مصری و «مایکل آپتد»، کارگردان انگلیسی اعطا خواهد شد.

از چهره‌های سرشناسی که امسال در فرش قرمز جشنواره دبی قدم خواهند گذاشت می‌توان به «کیت بلانش»،‌ «کالین فرث»، «فاطمه معتمدآریا‌»، «فریدا پینتو» و ... اشاره کرد.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: inn.ir


مطالب پیشنهادی :
متن کامل سکانس شکواییه امام حسین(ع) به درگاه پروردگار در فیلم «رستاخیز»
استالین برایش کشتن و تبعید عادت بود، پس چرا بولگاکف را راحت نکرد؟
زمان اکران انیمیشن«تهران 1500» مشخص شد
کوتاهی در معرفی و تصویرسازی شخصیت‌های عاشورا
نسبت به انتشار حذفیات "مختارنامه" معترضم
 
 

پربیننده های این بخش

 
X