کنسرت دی ماه گروه یک کار کاملا حماسی است که به رهبری و آهنگسازی آرام مرتضوی به صحنه رفته و در آن به شخصیت های شاهنامه پرداخته شده است.در این اجرا لاله اسکندری نیز با گروه همراه می شود و ...

بهروز قهاری سرپرست گروه موسیقی «هوران» گفت: کنسرت گروه «هوران» با نام «کهن بوم و بر» 26 و 27 دی ماه در تالار وحدت برگزار می شود.

وی افزود: کنسرت دی ماه گروه یک کار کاملا حماسی است که به رهبری و آهنگسازی آرام مرتضوی به صحنه رفته و در آن به شخصیت های شاهنامه پرداخته شده است. د راین اجرا لاله اسکندری نیز با گروه همراه می شود و یک قطعه که در مورد ایران است را دکلمه می کند.

سرپرست گروه «هوران» تصریح کرد: گروه «هوران» نسبت به گذشته تغییراتی داشته است و با ترکیبی بزرگ تر در روی صحنه حاضر می شود. اعضای گروه به 60 نفر رسیده اند و سازبندی نیز شامل 14 ساز کوبه ای (متشکل از تمپانی، دف، تنبک، دمام، نقاره، ضرب زورخانه، تومبا و ...) و 12 ساز کششی ویولن و ویولنسل می شود. سازهای الکترونیکی گیتارباس و پیانو و سازهای بادی ساکسیفون، کلارینت و ترومپت نیز در این اجرا نواخته می شود. 12 نفر گروه کر نیز با گروه همراه می شوند.

وی ادامه داد: البته سازهای سنتی چون کمانچه، سنتور، هارپ نیز در کنار باقی سازها حضور دارد. ما یک سورپرایز هم در این اجرا داریم که حضور گروه حرکات موزون است که همراه با اجرای قطعات بر روی صحنه به هنرنمایی می پردازند.

قهاری با اشاره به اینکه در این کنسرت به شخصیت هایی چون کوروش و آرش پرداخته می شود تاکید کرد: این کنسرت کاملا ایرانی است و در حال حاضر گروه مشغول تمرینات پیش از اجرا هستند.

وی در پایان در خصوص عدم حضور کوروش تهامی در این اجرا خاطر نشان کرد: کوروش تهامی که در اجرای قبلی گروه در سال گذشته در گروه حضور داشت و نوازندگی دف را نیز برعهده داشت به دلایلی نتوانست در این اجرا باشد ولی از هنرمندان سینما لاله اسکندری همچون اجرای قبلی، با دکلمه خوانی گروه را همراهی می کند.
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:inn.ir


مطالب پیشنهادی:
هدیه تهرانی رضایت داد؟
اظهار نظر وزیر ارشاد درباره خانه سینما و فیلم‌هایی با موضوع خیانت
به نه‌هایی که گفته‌ام، افتخار میکنم، یکی‌اش "نه" به اخراجی‌ها!
سیناپس کامل "جانگو رها شده" DJANGO
برنامه سال تحویل نوروز 92 را احسان علیخانی اجرا می کند؟
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
بازیگران تاج و تخت و همسرانشان در دنیای واقعی + عکس (قسمت2) بازیگران تاج و تخت و همسرانشان در دنیای واقعی + عکس (قسمت2)

دوست دارید بدانید بازیگران یکی از پرطرفدار ترین سریال های تلویزیونی در زندگی خصوصی خود با چه کسی رابطه دارند و آیا همسر، نامزد یا معشوقه ای دارند یا تنها هستند؟ پس این مطلب را بخوانید

 
X