ابتذال هنر در ايران از دو آبشخور تغذيه می‌كند؛ يك وجه آن به خاطر سلطه‌ايست كه انديشه‌های ماليخوليايی و اباحه‌گری، فكر و ذهن اين دسته از توليدگران را به اشغال خود درآورده است و وجه ديگر آن...
 
معاون فرهنگی ستادكل نیروهای مسلح تاكید كرد: برخی فیلم‌‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر، مصداق روشن تهاجم فرهنگی است.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادكل نیروهای مسلح كه در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی نظامی با فارس سخن می‌گفت، در خصوص نقش موسیقی، عكس و فیلم در پیشبرد اهداف و ارزش انقلاب اظهار داشت: نواهای دوران پیروزی انقلاب و تلاش هم‌نوازان نیروهای مسلح و سایر هنرمندان متعهد و خلق آثار گران‌سنگ در این زمینه از ارزش زیادی برخوردار است و بایستی عرصه‌های فعالیت پویا برای هنرمندان دین‌مدار بیش از گذشته فراهم و مهیا بشود. هنر دینی در عصر معاصر، یك پدیده جدید است و دستگاه‌های فرهنگی و هنرمندان مؤمن و متعهد در این راستا، رسالت سنگینی برعهده دارند.

وی گفت: امروزه، نسل جوان، انقلاب را از روی عكس‌ها و تصاویر و فیلم‌های آن دوره حساس برای خود مجسم می‌سازد و قطعا در امر جامعه‌پذیری و انتقال ارزش‌ها و تاریخ پرشكوه دوران پیروزی انقلاب اسلامی، ‌كمتر پدیده‌ای می‌تواند جای هنر را بگیرد.

جزایری اظهار داشت: در جامعه دینی ایران اسلامی، چنانچه هنر در خدمت ابتذال قرار گیرد، چه دانسته و یا ندانسته، باید با آن برخورد شود. رژیم‌های سكولار نیز اجازه نمی‌دهند ارزش‌هایشان به مسخره گرفته شود، معذلك این پدیده زشت هر از چندگاهی در عرصه به اصطلاح هنر ایران خودنمایی می‌كند.

وی یادآور شد: ابتذال هنر در ایران از دو آبشخور تغذیه می‌كند؛ یك وجه آن به خاطر سلطه‌ایست كه اندیشه‌های مالیخولیایی و اباحه‌گری، فكر و ذهن این دسته از تولیدگران را به اشغال خود درآورده است و وجه دیگر آن محصول اتاق‌های فكر رژیم‌های استكباری و صهیونیستی است كه تلاش می‌كنند با بهره‌گیری از هنر و هنرمندان بی‌هویت، در عرصه‌های ارزش و سنت‌های بدیع جوامع اسلامی نفوذ یافته و فرهنگ آن جوامع را به همراهی با خواسته نامشروع خود متمایل سازند.

جزایری افزود: دستگاه‌های فرهنگی و هنری كشور نباید اجازه دهند از طریق هنر اثرگذار فیلم و سینما، هنجارهای خوب جامعه همچون عفاف و پاكدامنی، پایداری نسبت به ارزش‌ها و اصول خانواده به خصوص در جامعه ایران اسلامی، قبح روابط نامشروع و مواردی از این قبیل بازیچه منویات عده‌ای به ظاهر هنرمند گردد.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادكل نیروهای مسلح تاكید كرد: تا كی باید نظاره‌گر سیاه‌نمائی‌های برنامه‌ریزی شده علیه انقلاب و نظام و اسلام عزیز باشیم و تا كی مسئولین مربوطه باید تحت شانتاژ چند نفر به ظاهر هنرمند و در واقع برانداز واقع شوند ؟

جزایری با اشاره به اینكه برخی فیلم‌‌های جشنواره فجر مصداق روشن تهاجم فرهنگی است، اظهار داشت:‌ ما در عرصه تولیدات فرهنگی و هنری مبتنی بر ارزش‌های بی‌انتهای انقلاب اسلامی نیازمند مدل‌های مدیریتی هستیم كه در فرآیند آن دست ویران‌گران ارزش‌ها نباید به آن برسد.

وی در پایان با بیان اینكه حساب هنرمندان متعهد در همه عرصه‌های هنری میهن عزیزمان از عده‌ای هنرمندنما جداست و خلق آثار ارزشمند در زمینه‌های مختلف و از جمله سینما، گویای این واقعیت است، تصریح كردك مع‌الاسف حضور بعضی اشخاص، غیر همسو با خانواده بزرگ ایران اسلامی، گاهی بیش از دیگران باعث ضربه خوردن قشر متعهد هنرمندان و كارگزاران سینمایی داخلی می‌شود و انتظار از این دسته از عزیزان آن است كه خود به اصلاح امور بپردازند.
 
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:asriran.com
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X