در سکانس‌های مربوط به کاخ گلستان اکثر بازیگران این فیلم از جمله دو هنرمند خردسال نیکی نصیریان و مهدی طالب زاده که...
 
با فیلمبرداری سکانس‌های کاخ گلستان، فیلم «تهران تهران» به کارگردانی داریوش مهرجویی به آخرین روزهای تولید نزدیک می‌شود.

 پیش از این سکانس‌های دیگری از فیلم در لوکیشن‌های مختلف شهر تهران فیلمبرداری شد.

علی لقمانی که در جشنواره فیلم فجر امسال به خاطر فیلمبرداری فیلم «عیار 14» نامزد دریافت سمیرغ بلورین شد، مدیریت فیلمبرداری فیلم «تهران تهران» را به عهده دارد.

فیلم «تهران تهران» که پیشتر با عنوان «شهر خوبان» معرفی می‌شد، یکی از اپیزودهای سه گانه فیلم سینمایی «تهران، در جستجوی زیبایی» است که با تهیه‌کنندگی محمدعلی حسین نژاد در حال ساخت است.

محمدعلی حسین نژاد با ابراز خرسندی از روند تولید اپیزود «تهران تهران» کارگردانی داریوش مهرجویی را مبتنی بر شناخت استادانه او از قابلیت‌های روایی و ارتباطی سینما و سرشار از ظرافت‌ها و جذابیت‌های قصه گویی توصیف می‌کند. در این فیلم ضمن توجه به نمایش هنرمندانه میراث فرهنگی و جاذبه‌های تهران تجربه های نو و جذابی از قصه‌گویی و شخصیت‌پردازی را بر پرده سینما شاهد خواهیم بود.

به گفته حسین نژاد یکی دو سکانس جدید به فیلمنامه اولیه اضافه شده است. از جمله داریوش مهرجویی بنا دارد در کنار لوکیشن‌های قدیمی و تاریخی در یکی از صحنه‌های فیلم شخصیت‌های قصه خود را به بالای برج میلاد که نمونه‌ای از بناهای مدرن شهری در تهران است بکشاند.

 طبق اعلام روابط عمومی فیلم «تهران، در جستجوی زیبایی» علی عابدینی ضمن همکاری با اپیزود داریوش مهرجویی به عنوان طراح صحنه و لباس در نقش یکی از شخصیت‌های اصلی نیز ایفای نقش می‌کند.

در سکانس‌های مربوط به کاخ گلستان اکثر بازیگران این فیلم از جمله دو هنرمند خردسال نیکی نصیریان و مهدی طالب زاده که نقش پدر و مادرشان را پانته آ بهرام و قربان نجفی به عهده دارند، همچنین کتایون امیر ابراهیمی، مهتاج نجومی، فریده سپاه منصور، اکبر مشکات، غلامرضا نیکخواه، مینو صابری، رحمان حسینی ، اردشیر کاظمی، پرویز نوری و همسرش ثریا نوری، و ... حضور دارند.

بنا بر این گزارش، طبق اعلام دست‌اندركاران این پروژه: مدیریت مجموعه کاخ گلستان نیز در تولید سکانس های مربوط به این لوکیشن همكاری موثری داشته‌ است.

در بیشتر جلسات فیلمبرداری مربوط به سکانس‌های اصلی وحیده محمدی‌فر که همکار مهرجویی در نگارش سناریو بوده است نیز حضور می‌یابد و گاهی مشورت‌هایی بین او و همسرش در مورد تغییرات صحنه و دیالوگ ها صورت می‌گیرد.

از دیگر دست‌اندرکاران ساخت فیلم «تهران تهران» می‌توان رضا درمیشیان به‌عنوان دستیار اول کارگردان و برنامه ریز، محمدرضا نجفی مدیرتولید، محمد مختاری صدابردار، فریور معیری طراح گریم، المیرا مقدم عکاس، و نظام‌الدین کیایی مجری دکور را نام برد.

ضمن این که شهاب حاجی مشهدی نیز مشغول ساخت فیلم کاملی از پشت صحنه اپیزودهای فیلم سینمایی «تهران در جستجوی زیبایی» است.

در آینده نزدیک لیست کامل عوامل فیلم «تهران تهران» آخرین ساخته داریوش مهرجویی توسط روابط عمومی فیلم در اختیار مطبوعات و سایر رسانه ها قرار خواهد گرفت.
 
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir
 
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
 
X