رئیس مجلس نمایندگان افغانستان از جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران به عنوان کشوری قدرتمند درمنطقه و جهان یاد کرد و افزود: امروز...
  
رئیس مجلس افغانستان خواستار افزایش همکاریهای فرهنگی و رسانه ای با ایران شد.
محمد یونس قانونی امروز در دیدار با  ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران با اشاره به اینکه دستهای بیگانه امروز در تلاش است تا باهدف قراردادن ارزشها و بنیان‌های فرهنگی افغانستان، زیربناهای اعتقادی مردم این کشور را سست کند، گفت: حضور کشورهای اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌بویژه جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران درافغانستان مایه دلگرمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌و اطمینان برای تقویت اعتقادات و ارزشهای فرهنگی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود .
وی روابط ایران و افغانستان را فراتر از مرزهای جغرافیایی دو کشور دانست و افزود: کنفرانس بن بدون همکاری کشورهایی مثل ایران موفق نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌شد و جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران نقش مهمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌را در بازسازی افغانستان ایفا کرد.
قانونی با اشاره به پیشرفتهای جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران در تولید فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی گفت: این تولیدات امروز با استقبال فارسی زبانان و مردم افغانستان روبرو شده است.
رئیس مجلس نمایندگان افغانستان از جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران به عنوان کشوری قدرتمند درمنطقه و جهان یاد کرد و افزود: امروز پیشرفتهای ملت مسلمان ایران متعلق به همه کشورهای اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌است .
ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌هم دراین دیدار با اشاره به اینکه درجمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایران سالانه سیصد فیلم سینمایی و  تلویزیونی و چهار هزار ساعت مجموعه تلویزیونی تولید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، گفت: سازمان صدا و سیما آماده است تا دراین زمینه همکاریهای خودرا با رسانه‌های افغانستان افزایش دهد.
رئیس سازمان صدا وسیما همچنین از تولید سالانه بیست هزار دقیقه "پویا نمایی" ( انیمیشین ) درایران خبرداد و افزود: به دلیل اینکه مخاطبان اصلی کودکان و نوجوانان هستند، درتولید این پویا نمایی‌ها دقت شده است تا بیشتر از تاریخ انبیاء و سایر داستان‌های عبرت اموز استفاده شود.
وی با تاکید بر وظیفه سنگین رسانه‌ها در دنیای معاصر تصریح کرد: ابعاد جنایات رژیم صهیونیستی در جنگ سی وسه روزه لبنان و بیست ودو روزه غزه در شبکه‌های تلویزیونی آشکار شد.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به نقش شبکه‌های رادیویی و تلویزیون در همبستگی ملی و وحدت مسلمانان ابراز امیدواری کرد تا رسانه‌ها در کشورهای اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌نقش بیشتری را دراین زمینه ایفا کنند.
تاکید ضرغامی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر نقش رسانه‌های کشورهای اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌برای مقابله با تهاجم فرهنگی
رئیس سازمان صداوسیما مقابله با تهاجم فرهنگی را از وظایف رسانه‌ها در کشورهای اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانست.
ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌امروز در جمع  روسای شبکه‌های تلویزیونی و اصحاب رسانه افغانستان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: رسانه‌ها باید با شجاعت  واقعیتها را بیان کنند و درکنار مردم باشند .
وی با بیان اینکه ملت افغانستان یک مقطع حساسی از تاریخ را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذراند افزود: مردم مسلمان افغانستان توانستند علاوه بر پیروزی بر ارتش تادندان مسلح شوروی،  افکار دروغین مارکسیستی را هم شکست دهد.
ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌گفت: در سی سال گذشته ملت مسلمان افغانستان موفق شده است تا بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کند.
وی همکاریهای رسانه ای ایران و افغانستان را مورد تاکید قرار داد و افزود: ما اماده ایم تا علاوه بر پخش محصولات افغانستان، تولید خودرا هم در اختیار این کشور قراردهیم.
در ادامه این نشست  چهارنفر از مسئولان شبکه‌های تلویزیونی، مطبوعات و اتحادیه ملی خبرنگاران افغانستان در باره فعالیت رسانه‌ها دراین کشور گزارشهایی را ارائه دادند و خواستار همکاریهای رسانه ای دو کشور شدند.
تاکید رئیس سازمان صدا وسیما برنقش رسانه‌ها در بیان واقعیتها
رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ایران برنقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی دقیق و بیان واقعیتها تاکید کرد.
ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌امروز با حضور در برنامه زنده "سلام صبح بخیر"  تلویزیون ملی افغانستان گفت: درحالیکه بسیاری از رسانه‌ها در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه سکوت کرده بودند، برخی از رسانه‌ها هم به خوبی این فجایع را برای جهانیان اشکار کردند.
وی افزود: همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به غزه ، سایت خبری "پرس تی وی" روزانه بیش از چهارصدهزار بازدید کننده داشت.
ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌حفظ ارزشهای تاریخی و فرهنگی را از وظایف رسانه‌ها دانست و از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی افغانستان خواست تا یاد و خاطره جهاد و مقاومت مردم این کشور را در دوران یورش ارتش سرخ شوروی زنده نگه دارند.
وی تحقیقات و مطالعات علمی، نظری و دانشگاهی را در رسانه‌ها برای بالابردن کیفیت برنامه‌های تلویزیونی موثر دانست و افزود: سازمان صدا و سیما آماده است تا همکاری خودرا در این زمینه با رسانه‌های افغانستان افزایش دهد.
فصل تازه همکاریهای رسانه ای درمنطقه با سفر رئیس سازمان صدا وسیما به کابل
رئیس سازمان صدا و سیما از آغاز فصل تازه همکاریهای رسانه ای درمنطقه همزمان با سفر به افغانستان خبرداد.
ضرغامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پس از انکه بعد از ظهر امروز در فرودگاه کابل مورد استقبال "سید نادر احمدی" سرپرست  تلویزیون ملی، "عبد الغنی مدقق" رئیس رادیو ملی و "نجیب الله منلی" مشاور ارشد وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان قرارگرفت  درمصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: با توجه به اشتراکات فراوان ایران، افغانستان و تاجیکستان بویژه در حوزه زبان فارسی، ظرفیتهای بالایی برای همکاریهای رسانه ای میان این سه کشور وجود دارد.
وی حوزه تمدنی ایران و فارسی زبانان را با اهمیت توصیف و ابراز امیدواری کرد، درسفر به کابل و مذاکرات با مقامات افغان ارتباطات دو کشور در زمینه‌های رسانه ای و رادیو تلویزیونی ارتقا یابد.
رئیس سازمان صدا وسیما که به دعوت رسمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان به کابل سفر کرده است، قراراست دراین سفر سه روزه با رئیس جمهور، رئیس مجلس نمایندگان، وزیر اطلاعات و فرهنگ و روسای شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی افغانستان دیدار و گفتگو کند.

منبع: اداره کل روابط عمومی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X