فروش «میلیونر زاغه‌نشین» هم پس از بردن هشت جایزه اسکار، ۵۰ درصد افزایش یافت و...
 
فیلم‌سینمایی «ماده آ به زندان می‌رود» ساخته تیلور پری برای دومین هفته متوالی صدرنشین جدول هفتگی فروش سینماهای آمریکا شد.این فیلم کمدی در هفته دوم نمایش خود ۵/۱۶ میلیون دلار فروش کرد تا فروش کل خود را به ۶۵ میلیون دلار برساند.
این موفقیت در شرایطی نصیب این فیلم شد که تحلیلگران سینمایی پیش‌بینی می‌کردند فیلم جدید «برادران یوناس: تجربه کنسرت سه بعدی» صدر جدول فروش را به خود اختصاص دهد. فروش مایوس‌کننده «برادران یوناس» در شرایطی نصیب این فیلم می‌شود که کمپانی والت‌دیزنی، تهیه‌کننده آن هزینه زیادی صرف تولید فیلم نکرده است. این کمپانی امیدوار بود موزیکال جدیدش موفقیت موزیکال «هانامونتانا و میلی‌سایرس» در سال گذشته را تکرار کند.
«برادران یوناس» که درباره تور کنسرت گروه موسیقی پاپ – راک برادران یوناس در سال ۲۰۰۸ است در ۱۲۷۱ سینما اکران عمومی شده است و با ۱۳ میلیون دلار رده دوم جدول فروش سینماهای آمریکای شمالی را از آن خود کرد.فروش «میلیونر زاغه‌نشین» هم پس از بردن هشت جایزه اسکار، ۵۰ درصد افزایش یافت و در ۲۹۴۳ سینما ۱/۱۲ میلیون دلار فروخت و با مجموع فروش ۱/۱۱۵ میلیون دلار در رده سوم جدول فروش قرار گرفت.تریلر «ربوده شده» (Taken) با بازی لیام نیسن در هفته پنجم اکران در ۳۰۸۹ سینما ۹/۹ میلیون دلار فروخت. این فیلم که در سایت معتبر IMDB امتیاز ۸ را به خود اختصاص داده با مجموع فروش ۸/۱۰۷ میلیون دلار در رده چهارم جدول فروش قرار گرفت.
کمدی رومانتیک «او از تو خوشش نمی‌آید» با بازی بن‌ افلک در ۲۸۵۸ سینما ۸/۵ میلیون دلار فروخت و با مجموع فروش ۵/۸۷ میلیون دلار، پنجمین فیلم پرفروش این هفته آمریکای شمالی شد. فیلم کمدی «پل بلارت: پلیس مرکز خرید» که کوین جونز در آن ایفای نقش می‌کند با فروش ۶/۵ میلیون دلار در ۲۶۹۸ سینما، مجموع فروش خود را پس از هفت هفته به ۱/۱۲۸ میلیون دلار رساند و در رده ششم جدول فروش قرار گرفت. هفتمین فیلم پرفروش این هفته، انیمیشن «کرولاین» به کارگردانی هنری سیلک است که با ۲/۵ میلیون دلار فروش در ۲۰۶۳ سینما، مجموع فروش خود را به ۱/۶۱ میلیون دلار رساند.«جنگنده خیابانی: افسانه چون لی» به کارگردانی آندری بارتکوویاک هم از این هفته به طور گسترده در ۱۱۳۶ سینما اکران شد که با فروش ۶/۴ میلیون دلاری خود در رده هشتم جدول فروش آمریکای شمالی قرار گرفت.
در این فیلم که با اقتباس از مجموعه بازی‌های کامپیوتری محبوب «جنگنده خیابانی» ساخته شده، کریستین کروک، نیل مکدانا، کریس کلاین و مایکل کلارک دانکن بازی می‌کنند.نهمین فیلم جدول فروش سینماهای آمریکای شمالی، کمدی رومانتیک «اعترافات یک خوره خرید» ساخته پی.جی.هوگان است که در ۲۵۳۴ سینما ۵/۴ میلیون دلار فروخته است. مجموع فروش این فیلم پس از سه هفته به ۶/۳۳ میلیون دلار رسید. اما فیلم کمدی «فشار» به کارگردانی ویل کلارک در دومین هفته اکران خود در ۱۸۱۱ سینما، ۸/۳ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش خود را به ۱/۱۰ میلیون دلار برساند و دهمین فیلم پرفروش هفته شود.
 
 
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:aftab.ir
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X