هتریک نوید محمدزاده با بدون تاریخ بدون امضا + عکس نوید محمدزاده با رقیب استرالیایی اش
مراسم اعطای جوایز یازدهمین دوره جوایز آسیاپاسیفیک روز ۲۳ نوامبر (پنج‌شنبه دوم آذر) در بریزبن استرالیا برگزار شد.

گزارش مراسم اعطای جوایز آسیا پاسیفیک

نوید محمدزاده که پیش از این جایزه بخش افق‌های جشنواره ونیز را از آن خود کرده بود، این بار در استرالیا یک جایزه بین‌المللی دیگر گرفت. نوید محمدزاده در یازدهمین دوره جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک جایزه ویژه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.جوایز یازدهمین دوره مراسم آسیاپاسیفیک به برگزیدگان این رویداد سینمایی اهدا شد و سهم سینمای ایران جایزه ویژه نوید محمدزاده بازیگر فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»‌ بود.

مراسم با یاد عباس کیارستمی شروع شد و سپس از تمام نامزدهای جوایز در تمام رشته‌ها دعوت شد روی صحنه حاضر شوند.

جک تامسون مراسم را با نقل قولی از کیارستمی با این مضمون آغاز کرد:
«برای جهانی شدن باید ریشه در فرهنگ خود داشته باشید.هنرمندانی که امشب مورد تقدیر قرار می‌گیرند بخش مهمی از فرهنگ خودشان هستند.»

اسامی برگزیدگان این دوره از جوایز آسیاپاسیفیک به این شرح است:

جایزه بهترین فیلم یازدهمین دوره جوایز آسیا پاسیفیک به فیلم «سرزمین عزیز» به کارگردانی وارویک تورنتون از کشور استرالیا اهدا شد.

فیلم «مادر ترسناک» به کارگردانی آنا اوروشادزه از کشور گرجستان جایزه بزرگ هیات داوران را از آن خود کرد و ناتا موروانیدزه برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

در شاخه بهترین بازیگر مرد نوید محمدزاده برای بازی در «بدون تاریخ بدون امضا» شایسته تقدیر شناخته شد و جایزه‌ای ویژه گرفت اما جایزه اصلی این بخش برای بازی در فیلم «نیوتون» به راجکومار رائو از کشور هندوستان اهدا شد.

نوید محمدزاده پس از مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک با راجکومار رائو بازیگر هندی فیلم «نیوتن» عکس یادگاری گرفت. راجکومار رائو در رقابت برای جایزه بهترین بازیگر مرد، نوید محمدزاده را شکست داد اما هیات داوران محمدزاده را شایسته تقدیر دانست و به او جایزه داد.

نوید محمدزاده و رقیب استرالیایی اش

نوید محمدزاده و رقیب استرالیایی اش


بازیگر «بدون تاریخ، بدون امضا» جایزه خود را به زلزله‌زدگان کرمانشاه هدیه کرد.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir