خاطراتی از "پایتخت 5" و جلسه با سردار سلیمانی + عکس
سیروس مقدم ضمن مرور خاطراتی از جلسات خود با سردار حاج قاسم سلیمانی در زمان ساخت «پایتخت۵» تاکید کرد شهادت سردار سلیمانی موجب وحدت بیشتر ایرانیان خواهد شد

خاطرات پایتختی ها با سردار سلیمانی/ خبری که شوک آور بود

توضیح: این گزارش مربوط به زمان شهادت سردار سلیمانی ست که به مناسبت سالگرد شهادت وی بازنشر شده است

سیروس مقدم کارگردان سریال «پایتخت» که در فصل پنجم این سریال به قصه‌هایی از سوریه و همچنین مبارزه با داعش پرداخته بود ۱۳ دی ماه 98 در گفتگویی تلفنی با محمدحسین رنجبران در ویژه برنامه شبکه یک سیما با تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: من به مناسبت این فاجعه‌ای که اتفاق افتاد به خانواده سردار عزیز و همه کسانی که در این اتفاق هولناک آسیب دیدند تسلیت می‌گویم.

سیروس مقدم به خاطراتی از جلسات خود با سردار حاج قاسم سلیمانی برای ساخت فصل پنجم «پایتخت» اشاره و بیان کرد:

وقتی ما خواستیم «پایتخت ۵» را شروع کنیم قرار ملاقاتی از طرف مؤسسه اوج ترتیب داده شد و من توانستم سردار سلیمانی را زیارت کنم. او در نهایت سادگی، عطوفت و تأثیرگذاری صحبت‌هایی مثبت و سازنده درباره «پایتخت» بیان کرد؛ صحبت‌هایی برای مراحل مختلف فیلمنامه و ساخت سریال که این صحبت‌ها جزو لحظات فراموش نشدنی زندگی من بود.

مقدم درباره شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی و حسی که در آن لحظه پیدا کرده است، اظهار کرد:

ما شب این اتفاق تا دیروقت در حال کار بودیم و دیرتر از خواب بیدار شدیم و اولین خبری که روز جمعه از اخبار شنیدم همین بود و واقعیت این است که شوکه شدم. در سریال امام علی (ع) زمانی که خبر شهادت مالک اشتر را می‌دهند در دیالوگی پاسخ می‌دهند که «با مرگ مالک باورم می‌شود که مرگ هم وجود دارد» خبر شهادت سردار سلیمانی هم برای من همین قدر باورنکردنی، نابهنگام و متاثرکننده بود. تأثیر خیلی عجیب و غریبی در ما گذاشت و هنوز نمی‌توان این خبر را باور کرد.

سریال پایتخت 5
سریال پایتخت 5

این کارگردان در پایان درباره نگاه به آینده با این اتفاق تصریح کرد:

به زبان ساده خود می‌توانم این را بگویم که مطمئن باشید که این اتفاق باعث اتحاد و وحدت فکری و عملی بیشتر ایرانیان خواهد شد، این وحدت پیش از این شکل گرفته است و بیشتر هم می‌شود.

سیروس مقدم درباره تروریسم نیز بیان کرد:

بحث تروریسم چیزی است که وقتی منطق به بن بست می‌رسد پای آن به وسط کشیده می‌شود. تروریسم محکوم است و ما هم امروز به همراه جمعی از عزیزان در بیانیه خانه سینما این اقدام را محکوم کردیم.

وی در پایان بیان کرد: جامعه، مردم و هنرمندان ما ستون محکمی را از دست دادند که بسیار ضایعه اسفباری بود.
 

بیشتر بدانید : پایتخت 5 مخاطبانش را دچار شوک خشونت بار کرد یا درخشید ؟

بیشتر بدانید : واکنش و توضیحات الهام غفوری نسبت به حواشی اخیر پایتخت 5

بیشتر بدانید : روایت جوانی حاج قاسم سلیمانی در فیلم متقاضی جشنواره فجر + عکس

بیشتر بدانید : از رضا گلزار و احسان علیخانی تا بهاره رهنما : واکنش هنرمندان به شهادت سردار سلیمانی + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com