شهاب حسینی در نامه اش به روحانی چه نوشت؟ + عکس
شهاب حسینی بازیگر سینمای ایران با انتشار پستی در اینستاگرام، برای رفع ممنوع التصویری بهروز وثوقی از بازیگران قبل از انقلاب که در فیلم آشغال های دوست داشتنی ایفای نقش کرده است به حسن روحانی نامه نوشت

نامه شهاب حسینی به روحانی درباره بهروز وثوقی

شهاب حسینی امروز با انتشار نامه‌ای در اینستاگرام از حسن روحانی درخواست کرد با رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران، دستور نمایش نسخه اصلی "آشغال‌های دوست داشتنی" با حضور این بازیگر در جشنواره فجر را صادر کند.

بیشتر بدانید : درخواست شهاب حسینی در رابطه با بهروز وثوقی + عکس

شهاب حسینی رفع ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران را در نامه‌ای از رئیس‌جمهور درخواست کرد.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی،

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران،

سلام و ابراز احترام

 ایکاش می‌توانستم در شرایط بهتری این نامه را برای شما بنویسم. در شرایطی که بر چهره مردم به جای رنگ ماتم این روزها در غم از دست دادن عزیزانشان، گل لبخند بر صورت و برق امید و شادی در چشمانشان خودنمایی می‌کرد. اما گذر زمان سریع است و وقت تصمیم‌گیری، بسیار کوتاه.

اینجانب سیدشهاب‌الدین حسینی، به عنوان یک شهروند ایرانی و عضو کوچکی از جامعه بزرگ فرهنگ و هنر ایران زمین، با شما عرضی دارم که به وسیله  نامه‌ای سرگشاده به محضرتان تقدیم می‌دارم تا متن آن در اختیار مردم و جامعه قرار گیرد.

طی انتخابات دو دوره ریاست جمهوری شما، بنده به‌طور غیررسمی و مستقل در زمره مدافعین حضور شما بر مسند ریاست جمهوری، و به سهم خود، از مبلغان شما بودم با این امید که طیف مخاطبینی که در میان مردم از مهرشان برخوردار بودم، به این تصمیم توجه کرده و به آن روی موافق نشان دهند.

و به لطف و مهر الهی، شخصا از کوچکترین مزایای این حرکت در دولت شما بهره‌مند نشدم و از این بابت خدا را شاکرم.

احتمالا تمامی مُبلغین شما البته در کنار ارادت و احترامی که برای حضور شما در مسند ریاست‌جمهوری داشتند، اصطلاحا کوپنی را به جهت درخواست امتیازی خاص نیز برای خود محفوظ داشتند. بنده هم مایلم طی این نامه از آن استفاده کنم.

در مورد عملکرد دولت شما در بهبود شرایط جامعه و مردم، قضاوت کلی را به عهده خود مردم می‌گذارم. اما به عنوان یک شهروند و یک حق رای که داشتم، بهبودی در شرایط مردم ندیدم. به خصوص از نظر معیشتی و رفاه که در سایه امنیت آن بتوانند تعاملی مهربانانه‌تر با یکدیگر داشته باشند.

حال از شما درخواستی دارم.

رفع ممنوعیت حضور دوباره آقای بهروز وثوقی بر پرده سینمای ایران، که این روزها با فیلم آقای محسن امیریوسفی در همین دوره جشنواره در دسترس است، موردی نیست که با پیگیری در سلسله مراتب اداری قابل انجام باشد. چراکه هر مدیریت باید جویای نظر مرتبه بالاتر از خود باشد و به تنهایی قادر به اتخاذ تصمیم در این خصوص نیست.

لذا امید به آن دارم که با موافقت شخص حضرتعالی با اکران نسخه اصل فیلم آشغال‌های دوست داشتنی، برای اهالی رسانه و مطبوعات، در جشنواره سی و هشتم، این مهم در دولت شما به انجام رسد.

و چنانچه این فرصت غنیمت با عدم تصمیم‌گیری به موقع حضرتعالی از دست برود، ثمری جز آه حسرت و پشیمانی برای بنده کوچک نخواهد داشت.

روزگاری شما حمایت توده مردم را طلبیدید و البته یافتید.

حال ما این حمایت را از شما خواستاریم.

امید که مثمرثمر و مقبول نظر افتد.

به یاری خدا. آمین

سیدشهاب الدین حسینی.

رونوشت به:

دکتر سیدعباس صالحی

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی.

نامه شهاب حسینی به رئیس جمهور
نامه شهاب حسینی به رئیس جمهور برای بهروز وثوقی

بیشتر بدانید : همکاری شهاب حسینی و بهروز وثوقی در امریکا + عکس

بیشتر بدانید : انتقاد شهاب حسینی به انصراف دهندگان جشنواره فجر! + عکس

بیشتر بدانید : عکس های شهاب حسینی و پسرش و نیوشا جعفریان در فستیوال فیلم کالیفرنیا

بیشتر بدانید : شهاب حسینی از وقایع 88 تا آبان 98 را پیش کشید + عکس

بیشتر بدانید : با ترانه علیدوستی هستید یا شهاب حسینی و نوید؟ یا هیچ کدام! + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: صفحه ی شخصی شهاب حسینی