سیمرغسیمرغ

با تعطیل شدن سینما «رودكی» یكی دیگر از سینماهای لاله‌زار از چرخه نمایش خارج شد.

با تعطیل شدن سینما «رودكی» یكی دیگر از سینماهای لاله‌زار از چرخه نمایش خارج شد.

 بهروز بهبهانی مدیر این سینما در گفتگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با تایید این خبر گفت: به دلیل اینكه بافت لاله‌زار از موقعیت فرهنگی خارج شده است، فعالیت سینما رودكی توجیه اقتصادی نداشت و مجبور شدیم این سالن را كه بالای 60 سال قدمت دارد را تعطیل كنیم.  وی با بیان این كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه تغییر كاربری سینما را صادر كرده است‌، اظهار داشت: آنها هم وقتی دیدند، سینما رودكی دیگر بازدهی ندارد موافق تغییر كاربری‌اش شدند، اما تازه گرفتار شهرداری شده‌ایم، آنها عوارض زیادی خواسته‌اند كه توان پرداختش را نداریم.

 بهبهانی ادامه داد: 15 سینما در لاله‌زار تعطیل شده‌اند كه به خاطر همین عوارض زیادی كه شهرداری می‌خواهد متروكه مانده‌اند و بعد از 60 سال كار فرهنگی عاقبت ما به اینجا رسیده است و اگر طی این مدت سرایداری جایی را می‌كردیم حق و حقوق بیشتری داشتیم.

 سینما «رودكی» با نام قدیمی «متروپل» در سال 1329 با نمایش فیلم «بن‌هور» آغاز به كار كرده و طی سال‌های اخیر بیشتر فیلم‌های خارجی را نمایش گذاشته است.

 گفتنی است: از 15 سینمای خیابان لاله‌زار تنها دو سینمای «سارا» و «نادر» فعالیتشان ادامه دارد.

 گردآوری : گروه فرهنگ وهنر سیمرغ.
منبع :www.isna.ir
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
دی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمیدی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمی

نهمین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو یک کمدی-درام سیاه با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت در نقش‌های اصلی است که داستان یک ستاره تلویزیونی رو به فراموشی و بدلکار او را در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی روایت می‌کند

ads-culture-left-2
 
X