نجف دریابندری که اکنون 81 سال عمر دارد از مترجمان مطرح ایران محسوب می‌شود که به همراه بزرگانی مانند محمد قاضی نسلی از معروف‌ترین مترجمان کشور را پرورش داده‌اند...
 
به گزارش مهر،نجف دریابندری مترجم پیشکسوت به دلیل سکته مغزی در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان ایرانمهر تهران بستری شد.
نجف دریابندری چهار روز پیش دچار سکته مغزی شد و فوراً به بیمارستان ایرانمهر انتقال یافت و در بخش آی سی یو بستری شد. این بار سوم است که وی دچار عارضه سکته مغزی می‌شود.
مسئول بخش پرستاری بیمارستان ایرانمهر با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: آقای دریابندری از 9 خرداد ماه در بیمارستان ایرانمهر پذیرش و بلافاصله در بخش مراقبت‌های ویژه آن بستری شد.
وی در عین حال وضعیت فعلی این مترجم پیشکسوت را پس از چهار روز رضایتبخش توصیف کرد و از احتمال انتقال او به بخش عمومی این بیمارستان خبر داد.
نجف دریابندری که اکنون 81 سال عمر دارد از مترجمان مطرح ایران محسوب می‌شود که به همراه بزرگانی مانند محمد قاضی نسلی از معروف‌ترین مترجمان کشور را پرورش داده‌اند.
وداع با اسلحه و پیرمرد و دریا (هر دو از ارنست همینگوی)، یک گل سرخ برای امیلی و گور به گور (هر دو از ویلیام فاکنر)، چنین کنند بزرگان (ویل کاپی)، قدرت و تاریخ فلسفه غرب (هر دو از برتراند راسل)، رگتایم و بیلی باتگیت (هر دو از ادگار لورنس دکتروف)، بیگانه‌ای در دهکده و ماجراهای هکلبری فین (هر دو از مارک تواین)، معنی هنر (ایزیا برلین) و فلسفه روشن اندیشی (ارنست کاسیرر) از آثار ترجمه‌ای نجف دریابندری است.
 
  گردآوری:گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com
  
 
 

پربیننده های این بخش

 
X