شهرام ناظری گفت : برنامه ما که روز هشتم ژوئن (18خرداد) برگزار می شود ادامه پروژه شاهنامه خوانی خواهد بود که نخستین بار سه سال پیش در فرانسه اجرا شد ...

به گزارش عصر ایران،شهرام و حافظ ناظری به همراه چند نوازنده میهمان در شانزدهمین جشنواره بین المللی "فز" مراکش به اجرای قطعاتی بر اساس اشعار شاهنامه فردوسی می پردازند.
شهرام ناظری با اعلام این خبر به مهر گفت :  برنامه ما که روز هشتم ژوئن (18خرداد) برگزار می شود ادامه پروژه شاهنامه خوانی خواهد بود که نخستین بار سه سال پیش در فرانسه اجرا شد .
وی در ادامه در باره نوازندگان همراه در این کنسرت گفت : علاوه بر حافظ که تنظیم قطعات و نوازندگی سه تار را برعهده دارد نوازندگانی چون حسین زهاوی نوازنده دف و سازهای کوبه ای، پژمان حدادی نوازنده تمبک،سینا جهان آبادی نوازنده کمانچه و لئون نوازنده ویولنسل با ما خواهند بود.
ناظری در باره نحوه تمرین گروه گفت : ما همه ابتدا در فرانسه جمع خواهیم شد و بعد از چند روز تمرین روز دوشنبه 17 خرداد به مراکش می رویم تا برای اجرای برنامه شب بعد آماده شویم.
ناظری یک بار دیگر در دوره های نخست همین جشنواره شرکت کرده و موفق به کسب مقام نخست این جشنواره شده بود.
شوالیه آواز ایران در باره برنامه های آتی خود و اجرای کنسرت در ایران گفت : هنوز تصمیمی مبنی بر اجرای کنسرت برای امسال نگرفته ام اما برنامه  و تمریناتم در چند زمینه از حمله پروژه مولوی و شاهنامه خوانی ادامه دارد وامیدوارم به زودی شرایط انتشارآنها مهیا شود وبسیار مشتاقم که ابتدا مردم ایران و هموطنانم این آثار را بشنوند و بعد در دیگر کشورها اجرا شود.
 
گردآوری:گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: asriran.com
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X