«استیون شف» ازسوی شرکت «آدلات انترتینمنت» استخدام شده تا برای فیلمی که براساس زندگی نامه «آلبرت انیشتین» نابغه مشهور فیزیک، قرار است ساخته شود، فیلمنامه بنویسد...

به گزارش ایلنا،«استیون شف» فیلمنامه‌ای براساس زندگی نامه «آلبرت انیشتین» می‌نویسد.
رویترز نوشت: شف؛ فیلمنامه غیراقتباسی خود را براساس اطلاعاتی که در دو دانشگاه آمریکایی بایگانی شده و همچنین کتاب بیوگرافی انشتین نوشته «والتر ایساکسون» (با نام: « انیشتین: زندگی و دنیای او» منتشر شده در سال 2007)، خواهد نوشت.
قضیه ساخت فیلم زندگی انیشتین به سال 2007 برمی‌گردد که گیب و آلن پولسکی (مدیران شرکت فیلمسازی پولسکی) با خرید حقوق اقتباس سینمایی زندگی انیشتین قرار شد براساس کتاب ایساکسون که درآستانه انتشار قرار داشت، یک فیلم سینمایی بسازند و ایساکسون هم قرار بود به آنها مشاوره بدهد و همچنین نوشته‌های شخصی و حرفه‌ای انیشتین که در بایگانی یک دانشگاه موجود بود، در دسترس آنها قرار داده شود.
بعدها کمپانی «لاینزگیت» حقوق جهانی این پروژه را خریداری کرد، ولی در ادامه آن را به کمپانی آدلات واگذار کرد، هرچند برادران پولسکی همچنان تهیه کننده این فیلم هستند. در این پروژه به 20 سال از عمر انیشتین که به بردن جایزه نوبل فیزیک توسط او در سال 1921 ختم می‌شود، پرداخته می‌شود.
استیون شف پیش از این در سال 1997 رمان لولیتای ناباکف، و همچنین رمان «ته اقیانوس» اثر «ژاکلین میچارد» را برای سینما اقتباس کرده بود. او همچنین به‌عنوان فیلمنامه‌نویس همکار در نوشتن فیلمنامه «جنایت واقعی» و «وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد»، نقش داشته است. والتر ایساکسون هم پیش از این بیوگرافی بنجامین فرانکلین و هنری کیسینجر را نوشته است.
 
 گردآوری:گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: ilna.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X