درآخرین دیداری که با او داشتم به شوخی می‌گفت: تهرانی‌ها نمی‌خواهند فیلمهای سِدِه‌ای (نام قدیمی خمینی شهر) تو سینماهاشون نمایش داده بشه چون اگه این فیلمها فروش کنند چون...

محمد ماهوَش بازیگر نقش پدر در فیلم سینمائی «آتشکار» از دنیا رفت.
به گزارش بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، او در این فیلم نقش روح پدر سهراب(حمید فرخ نژاد) را بازی کرد و علیرغم نداشتن تجربه در سینما و کهولت سن به خوبی از پس ایفای این نقش برآمد.
محسن امیریوسفی در این رابطه گفت: زنده‌یاد محمد ماه‌وَش با حافظه فوق العاده‌ای که داشتند دائره المعارف خمینی شهر اصفهان بود. آقای "ماهوَش" سه سال پیش نقش پدری سنتی را در "آتشکار" با حوصله و سختکوشی زیاد بازی کردند ولی به علت ممانعتی که از اکران این فیلم شد، متاسفانه هیچگاه موفق به دیدن این فیلم بر پرده سینما نشدند.
درآخرین دیداری که با او داشتم به شوخی می‌گفت: تهرانی‌ها نمی‌خواهند فیلمهای سِدِه‌ای (نام قدیمی خمینی شهر) تو سینماهاشون نمایش داده بشه چون اگه این فیلمها فروش کنند، دکون فیلمهای دختر پسریشون تخته میشه!
امیریوسفی در ادامه گفت: سینما برای نابازیگرانی همچون "محمد ماهوَش" به مثابه چشمه آب حیات است که به آنها امکان می‌دهد زندگی خودشان را بر پرده سینما بازی کنند وعمر جاودان یابند.
وی در پایان گفت: درگذشت این "پدرجاویدان" را از طرف خودم و تمام عوامل فیلمِ اکران نشده "آتشکار" به خانواده محترمشان تسلیت می‌گویم.
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X