جدید را هارالد زوارت کارگردانی کرده و داستان درباره پسر بچه‌ای به نام دره پارکر با بازی جیدن اسمیت است که همراه مادرش از دیترویت به چین سفر می‌کند. وقتی هم سن و سال‌های...
 
فیلم کونگ‌فویی «کاراته کید» با بازی جکی چان و جیدن اسمیت در اولین هفته اکران در بازار آمریکای شمالی 56 میلیون دلار فروخت و در رده اول قرار گرفت.
به گزارش خبرآنلاین، پروژه 40 میلیون دلاری «کاراته کید» با بازی پسر 11 ساله ویل اسمیت بازسازی یکی از فیلم‌های موفق دهه 1980 است.
فیلم جدید را هارالد زوارت کارگردانی کرده و داستان درباره پسر بچه‌ای به نام دره پارکر با بازی جیدن اسمیت است که همراه مادرش از دیترویت به چین سفر می‌کند. وقتی هم سن و سال‌های دره برای او مزاحمت ایجاد می‌کنند با کمک یک استاد کاراته (جکی چان) یاد می‌گیرد از خود دفاع کند.
فیلم اصلی را جان آویلدسن سال 1984 با بازی رالف ماکیو و نوریوکی پت موریتا ساخت که موفق از کار درآمد و دو دنباله سینمای و یک مجموعه کارتونی به همراه داشت.
جیدن اسمیت در فیلم سال 2006 «در جستجوی خوشبختی» در کنار پدرش نقش‌آفرینی کرد و سال 2008 هم در فیلم «روزی که زمین از حرکت ایستاد» نقش ناپسری جنیفر کانلی را داشت.
«کاراته کید» جدید در سه روز اول اکران در 3663 سینما در آمریکا و کانادا 56 میلیون دلار فروخت و بالاتر از تریلر حادثه‌ای «تیم درجه یک» The A-Team دیگر فیلم تازه اکران شده قرار گرفت.
«تیم درجه یک» که بر مبنای یک مجموعه تلویزیونی ساخته شده در 3535 سینما 26 میلیون دلار فروش داشت و رده دوم جدول را از آن خود کرد.
این فیلم 95 میلیون دلاری را جو کارناهان کارگردانی کرده و لیام نیسن، برادلی کوپر و شارلتو کوپلی در آن بازی می‌کنند.
داستان «تیم درجه یک» درباره تیمی متشکل از چهار عضو سابق نیروهای ویژه مستقر در عراق است که وقتی به جنایتی که انجام نداده‌اند متهم می‌شوند، می‌کوشند حقانیت خود را ثابت کنند.
انیمیشن سه‌بعدی «شرک برای همیشه» تولید دریم ورکس انیمیشن و پارامونت که هفته پیش صدرنشین جدول آمریکا بود، این هفته 38 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با 8/15 میلیون دلار در رده سوم قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم پس از چهار هفته 165 میلیون دلار شده است.
کمدی درجه R «او را به گریک ببر» به کارگردانی نیکلاس استولر در هفته دوم نمایش 1/10 میلیون دلار به دست آورد و فیلم چهارم شد و کمدی رومانتیک «قاتلان» با بازی کاترین هیگل و اشتن کوچر هم در دومین هفته اکران 1/8 میلیون دلار فروخت و در رده پنجم قرار گرفت.
فیلم ماجرایی «شاهزاده پارس: شن‌های زمان» به کارگردانی مایک نیوئل هم در هفته سوم نمایش 6/6 میلیون دلار فروش داشت و فیلم ششم شد. مجموع فروش این پروژه 200 میلیون دلاری در آمریکا 3/72 میلیون دلار شده است.
کمدی خانوادگی «مارمادوک» با بازی اوون ویلسن، «جنسیت و شهر 2» با بازی سارا جسیکا پارکر، فیلم ابرقهرمانی «آیرون من 2» با بازی رابرت داونی جونیر و تریلر افسانه علمی «پیوند» با بازی آدرین برودی و سارا پولی فهرست 10 فیلم پرفروش این هفته آمریکا را کامل کردند.
«کاراته کید» و «تیم درجه یک» به سه هفته کاهش فروش در مقایسه با موعد مشابه پارسال، پایان دادند. 12 فیلم پرفروش هفته در مجموع 146 میلیون دلار به دست آوردند که حدود 11 درصد بیشتر از هفته مشابه پارسال بود.
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X