مختارنامه زندگی و قیام مختار ابوعبیده بن ثقفی ملقب به ابواسحاق را روایت می‌کند. او یک علوی بود که به خاندان پیامبر عشق و ارادت داشت. او سیاستمداری کهنه‌کار و باهوش ، در عین حال جنگاوری شجاع بود...

به گزارش جام جم آن لاین، مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" به کارگردانی داود میرباقری آخرین مراحل فنی را سپری می‌کند تا بعد از ماه مبارک رمضان از شبکه یک به نمایش درآید. 
مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" به تهیه‌کنندگی محمود فلاح در 45 قسمت تهیه می‌شود. این مجموعه آخرین مراحل فنی را سپری می‌کند.
این سریال قرار است بعد از ماه رمضان به صورت هفتگی روزهای جمعه روی آنتن شبکه یک برود. در حال حاضر مهدی حسینی‌وند، ایرج شهرزادی و امیر توسلی به ترتیب مشغول تدوین، صداگذاری و موسیقی این پروژه هستند.
مجموعه "مختارنامه" در سیمافیلم تولید می‌شود و زندگی و قیام مختار ابوعبیده بن ثقفی ملقب به ابواسحاق را روایت می‌کند. او یک علوی بود که به خاندان پیامبر عشق و ارادت داشت. او سیاستمداری کهنه‌کار و باهوش ، در عین حال جنگاوری شجاع  بود.
شهرت مختار به دلیل قیامی است که پس از واقعه عاشورا با هدف خونخواهی از شهدای دشت کربلا توسط او شکل می‌گیرد و به پیروزی می‌رسد. در زمانی که مردم کوفه از امام حسین (ع) برای آمدن به کوفه دعوت می‌کنند، او و قبیله‌اش نیز به طرفداری از امام (ع) حرکت خود را آغاز می‌کنند، اما مختار توسط عبیدالله بن زیاد دستگیر و روانه زندان می‌شود.
 فریبرز عرب‌نیا، رضا کیانیان، جعفر دهقان، رضا رویگری، ژاله علو، فرهاد اصلانی، فریبا کوثری، نسرین مقانلو، داود رشیدی، پرویز پورحسینی، مهدی فخیم‌زاده، محمد صادقی، گوهر خیراندیش، انوشیروان ارجمند، امین زندگانی،بهناز جعفری ،ویشکا آسایش، صالح میرزاآقایی و... در این مجموعه ایفای نقش ‌کردند.
 از دیگر عوامل مجموعه "مختارنامه"  می‌توان به  طراح گریم: مسعود ولدبیگی، مدیر هنری: محسن شاه‌ابراهیمی، صدابردار: ایرج شهزادی، مدیر برنامه‌ریزی: مسعود میمی، منشی‌صحنه: جمشید خندان و نویسندگان متن اولیه: حسن میرباقری و محمد بیرانوند و عکاس : مسعود پاکدل اشاره کرد.
 محمود فلاح، تهیه‌کننده این اثر چندی پیش در گفتگو با مهر از منتشر شدن کتاب و دی وی دی مجموعه "مختارنامه" بعد از تمام شدن پخش آن خبر داد.
گروه "مختارنامه" قصد دارند تمام تجربیات این پروژه به صورت مکتوب و تصویری در اختیار افردای بگذارند که قصد دارند مجموعه‌های الف ویژه بسازند. دکتر مهتاره علیزاده مشغول جمع‌آوری مجموعه "مختارنامه" است.
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X