«چهل سالگی» مرز میان بلوغ روحانی و خاطرات جسمانی است. خیلی‌ها در این دوره یاد گذشته می‌كنند و عشق‌های قدیمی‌شان را به یاد می‌آورند و قصه‌هایشان را مرور می‌كنند. و شاید ...
 
به گزارش فارس، فیلم سینمایی «چهل سالگی» به كارگردانی «علیرضا رئیسیان» با پائین آمدن كف فروش «طلا و مس» احتمالا از این هفته در گروه آزادی اكران می‌شود.
 «چهل سالگی» قرار داد خود را بعد از «طلا و مس» در گروه آزادی به ثبت رسانده است و با توجه به افت فروش فیلم‌ها در ایام جام‌جهانی فوتبال این احتمال وجود دارد كه از چهارشنبه هفته جاری جایگزین این فیلم شود و در غیر این صورت به طور حتم از چهارشنبه هفته آینده روی پرده خواهد رفت.
براساس این گزارش، هدایت فیلم پخش «چهل سالگی» را بر عهده دارد و این فیلم با 2 دقیقه زمانی كمتر نسبت به نسخه جشنواره به نمایش در خواهد آمد.
برای نخستین ‌بار عزت‌الله انتظامی، لیلا حاتمی و محمدرضا فروتن در فیلم سینمایی «چهل سالگی» به كارگردانی علیرضا رئیسیان در كنار هم ایفای نقش كردند و علاوه بر بازیگران مذكور، فرزان اطهری، سهیلا گلستانی، پریا مردانی‌ها در این فیلم ایفای نقش می‌كنند.
«علیرضا رئیسیان» این فیلم را بر اساس كتاب «چهل سالگی» نوشته «ناهید طباطبایی» ساخته است.
«چهل سالگی» مرز میان بلوغ روحانی و خاطرات جسمانی است. خیلی‌ها در این دوره یاد گذشته می‌كنند و عشق‌های قدیمی‌شان را به یاد می‌آورند و قصه‌هایشان را مرور می‌كنند. و شاید برای بچه‌های‌شان بخوانند: «روزی پادشاهی در میان مردم چشمش به دختر جوانی افتاد و عاشق او شد. پادشاه تا دختر را به قصرش آورد دختر بیمار شد. هیچ‌كدام از طبیب‌های شهر نتوانستند بیماری دختر را تشخیص دهند. پادشاه دست به دعا برداشت و در خواب طبیب پیری را دید...»
«پرونده هاوانا»، «ریحانه»، «سفر» و «ایستگاه متروك» فیلم‌های پیشین «علیرضا رئیسیان» هستند
 
  گردآوری: گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X