مراسم اعطاء جوایز ساترن 2010 که آکادمی فیلم‌های افسانه‌ای علمی، فانتزی و ترسناک برگزار می‌کند، روز پنجشنبه در بربنک در کالیفرنیا برگزار شد...
 
به گزارش خبرآن لاین، فیلم سه‌بعدی «آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون برنده 10 جایزه از جمله بهترین فیلم افسانه علمی از سی و ششمین دوره جوایز سالانه ساترن شد.
مراسم اعطاء جوایز ساترن 2010 که آکادمی فیلم‌های افسانه‌ای علمی، فانتزی و ترسناک برگزار می‌کند، روز پنجشنبه در بربنک در کالیفرنیا برگزار شد.
«آواتار» بجز جایزه ساترن بهترین فیلم افسانه علمی در بخش‌های بهترین کارگردان (جیمز کامرون)، نویسنده (جیمز کامرون)، بازیگر مرد (سام ورثینگتن)، بازیگر زن (زو سالدانا)، بازیگر مرد مکمل (استفن لانگ)، بازیگر زن مکمل (سیگورنی ویور)، جلوه‌های ویژه، طراحی صحنه و موسیقی هم پیروز شد.
جیمز کامرون رکورد دریافت جوایز ساترن را در اختیار دارد. او امسال در مراسم اعطای جوایز ساترن یک جایزه افتخاری هم دریافت کرد. فیلم جدید کامرون اکنون با حدود 7/2 میلیارد دلار پرفروشترین فیلم تاریخ سینما هم در آمریکا و هم در بازار جهانی است.
«آواتار» اولین فیلم داستانی کامرون پس از فیلم پرفروش «تایتانیک» در سال 1997 و تلفیقی از فیلم زنده و انیمیشن کامپیوتری است. داستان فیلم در سیاره‌ای بیگانه روی می‌دهد که انسان‌ها منابع طبیعی آن را غارت می‌کنند.
«آواتار» تنها فیلمی نبود که جوایز اصلی ساترن را دریافت کرد. «نگهبانان» برنده جایزه بهترین فیلم فانتری شد؛ جایزه بهترین فیلم ترسناک به «مرا به جهنم ببر» رسید و «لعنتی‌های بی‌آبرو» هم جایزه بهترین فیلم حادثه‌ای / ماجرایی / تریلر را برد. «منطقه 9» نیز جایزه بهترین فیلم بین‌المللی را دریافت کرد.
«نگهبانان» همچنین جوایز بهترین طراحی لباس و نسخه ویژه دی‌وی‌دی را برد. سیرشا رونان هم برای حضور در فیلم «استخوان‌های دوست‌داشتنی» جایزه بهترین بازیگر جوان را دریافت کرد. جایزه ساترن بهترین چهره‌پردازی به «سفر ستاره‌ای» رسید و «هیولاها در برابر بیگانگان» جایزه بهترین فیلم انیمیشن را گرفت.
در بخش تلویزیون جوایز به برندگان همیشگی جوایز ساترن رسید. سریال «لاست» تولید شبکه ای‌بی‌سی بهترین مجموعه تلویزیونی معرفی شد. جاش هالووی بازیگر نقش «سایر» در این سریال جایزه ساترن بهترین بازیگر مرد را گرفت.
«لاست» جایزه بهترین پخش دی‌وی‌دی (کل فصل پنجم) را هم دریافت کرد. آنا تورو نیز در این بخش برای بازی در «فرینج» برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد.
آرون پل برای Breaking Bad جایزه بهترین بازیگر مرد را برد و جولی بنز برای «دکستر» برنده جایزه بهترین بازیگر زن مکمل شد. لئونارد نیموی هم برای حضور در «فرینج» بهترین بازیگر مهمان معرفی شد.
 
گردآوری:گرو.ه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X