«نفوذی» داستان زندگی اسیری را روایت می‌كند كه بعد از 20 سال ‌به وطن بازگشته است. او وقتی به ایران می‌رسد دستگیر و زندانی می‌شود و این سرآغاز...
 
فیلم سینمایی «نفوذی» به كارگردانی احمد كاوری و مهدی فیوضی پس از پایان نمایش عمومی فیلم «ملك سلیمان» ساخته شهریار بحرانی در آبان ماه امسال به اكران عمومی در می‌آید.
 
«حسن علیمردانی» یكی از تهیه‌كنندگان این فیلم سینمایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس در این باره گفت: پس از ماه مبارك رمضان و اتمام اكران «ملك سلیمان»(شهریار بحرانی) كه احتمالا مقارن با آبان ماه می‌شود، «نفوذی» را به اكران عمومی در می‌آوریم.
وی افزود: احتمالا در گروه سینمایی استقلال این اكران انجام می‌شود و رایزنی‌هایی با حوزه هنری داشته‌ایم.
براساس این گزارش، «نفوذی» داستان زندگی اسیری را روایت می‌كند كه بعد از 20 سال ‌به وطن بازگشته است. او وقتی به ایران می‌رسد دستگیر و زندانی می‌شود و این سرآغاز ماجراهای جدیدی است.
این فیلم كه محصول مشترك گروه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مركز سیمافیلم، بنیاد سینمایی فارابی و محراب فیلم است، سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم جشنواره بیست و هشتم فیلم فجر را از آن خود كند.
فیلمنامه «نفوذی» بر اساس خاطرات یك آزاده و با نگاهی به كتاب «حكایت زمستان» (سعید عاكف) توسط داوود امیریان نوشته شده است.
جمشید هاشم‌پور، امیر جعفری، نسرین مقانلو، محمد كاسبی، امیرضا دلاوری، علیرام نورایی و... از بازیگران این فیلم هستند.
«نفوذی» از تولیدات مشترك مركز سیمافیلم ،بنیادسینمایی فارابی و محراب فیلم در سال گذشته است.
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X