وودی آلن در گفت و گو با روزنامه تایمز درباره مسائل مختلفی چون پا به سن گذاشتن، انتخاب بازیگر و فعالیت در سینما سخن گفت. وی با اشاره به اینکه در زندگی...

وودی آلن در یک گفتگوی مطبوعاتی "رز ارغوانی قاهره" را بهترین فیلم دوران کارگردانی خود معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر از امپایر آنلاین وودی آلن در گفت و گو با روزنامه تایمز درباره مسائل مختلفی چون پا به سن گذاشتن، انتخاب بازیگر و فعالیت در سینما سخن گفت. وی با اشاره به اینکه در زندگی فرصت هایی نصیبش شده که دیگران خود را برای آنها می کشتند، بر آزادی کامل خود در روند خلاقیت هنری پا فشاری کرد. ولی افزود که از فرصت هایش به شکل درست استفاده نکرده و هیچ یک از فیلم هایش فروش قابل قبولی نداشته‌اند.
آلن در ادامه این گفت و گو درباره بهترین فیلمسازان تاریخ سینما گفت: چند نفری بهتر از دیگر فیلمسازان بوده‌اند که تعدادشان به زحمت به شش نفر می رسد. ازآن میان می توان به فلینی و کوروساوا اشاره کرد.
آلن در پاسخ به پرسشی درباره بهترین آثارش به نام شش فیلم اشاره کرد و "رز ارغوانی قاهره" را بهترین فیلم خود دانست. دیگر فیلم های محبوب وودی آلن از میان آثارش به ترتیب " امتیاز نهای" ، "گلوله ها بر فراز برادوی" ، "زلیگ" ، "شوهران و همسرا " و "ویکی کریستینا بارسلونا" بودند.
نکته جالب آنکه دو فیلم محبوب منتقدان یعنی "آنی هال" و "منهتن" در فهرست انتخابی وودی آلن جایی نداشتند. وودی آلن ظرف 45 سال، چهل و شش فیلم ساخته و 63 فیلمنامه نوشته است.
 
 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X