این سریال «فاصله‌ها» نام دارد و حسین سهیلی‌زاده آن را كارگردانی كرده است. سهیلی‌زاده كه پیشتر سریال‌های دلنوازان و ترانه مادری را كارگردانی كرده بود، این بار هم...
 
 شبكه 3 سیما از امشب پخش سریالی را آغاز خواهد كرد كه محور اصلی داستانش درباره جوانان و مشكلات ریز و ‌درشت آنان است. این سریال «فاصله‌ها» نام دارد و حسین سهیلی‌زاده آن را كارگردانی كرده است. سهیلی‌زاده كه پیشتر سریال‌های دلنوازان و ترانه مادری را كارگردانی كرده بود، این بار هم با محور قرار دادن یك موضوع خانوادگی تلاش می‌كند فضای تازه‌ای را برای روایت داستانش ترسیم كند.
 
در سریال تازه سهیلی‌زاده مانند بیشتر آثاری كه در این زمینه ساخته شده، از بازیگران شناخته شده سینما، تئاتر و تلویزیون استفاده شده است. دانیال حكیمی، شاهرخ استخری، نیما شاهرخ‌شاهی، مریم كاویانی، روشنك گرامی، رضا كلی، حمید شریف‌زاده، احمد قاسمی، نوید قنبریان، مینو شیخان، محمدرضا قیاس‌آبادی، حسن جوهرچی و بهاره افشاری بازیگرانی هستند كه در این سریال هنرنمایی كرده‌اند.
«فاصله‌ها» براساس فیلمنامه‌ای از مسعود بهبهانی‌نیا جلوی دوربین رفته است، همان نویسنده‌ای كه فیلمنامه ترانه مادری را پیشتر نوشته بود.
«فاصله‌ها» داستان محسن كریمی را روایت می‌كند كه فردی مذهبی و خوشنام در محل و مورد اعتماد همگان و محل رجوع اهالی برای حل مشكلاتشان است. او متوجه سستی ایمان پسرش، سهراب در نماز و تكالیف شرعی شده و راه چاره‌ای می‌جوید، اما یك حادثه باعث می‌شود محسن متوجه فاصله زیادی شود كه میان نگاه او به زندگی و ارزش‌هایش با نگاه سهراب وجود دارد. مدتی بعد سهراب با اتومبیل تصادف می‌كند. پدر متوجه می‌شود دختری ناشناس پشت فرمان بوده و جوانی به نام ساسان هم آنها را همراهی می‌كرده است. این موضوع ماجراهای بی‌شمار این پدر و پسر را رقم می‌زند.
«فاصله‌ها» در گروه فیلم و سریال شبكه 3 در 50 قسمت 35‌دقیقه‌ای ساخته شده و محمدرضا شجاعی هم تهیه‌كنندگی آن را برعهده داشته است. در ساخت این سریال تلویزیونی سهیل نوروزی (تصویربردار)، مهدی آزادی (صدابردار)، فرهاد عزیزی‌فرد(طراح صحنه و لباس)، محمد قومی (طراح چهره‌پردازی)، ایران انتظام (عكاس)، محمدرضا شفیعی(مشاور فیلمنامه) و سیدابوالقاسم حسینی(مدیرتولید) همكاری كرده‌اند. قرار است سریال فاصله‌ها هر شب ساعت 23 پخش شود و تكرار آن نیز روز بعد ساعت 55‌/‌17 پخش شود. البته شب‌هایی كه مسابقات جام‌جهانی فوتبال پخش می‌شود، «فاصله‌ها» به‌روی آنتن نخواهد رفت.
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: jamejamonline.ir
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X