یكسان‌سازی عضویت‌ها، نوع عضویت تشكل‌ها، بررسی حرفه‌هایی كه فقط یك تشكل می‌توانند داشته باشند و ...

بعد از برپایی جلسه‌ی پنج ساعته مجمع عمومی خانه‌ی سینما، اساسنامه‌ی جدید به تصویب رسید.

علی‌ معلم ـ سخنگو و نایب‌ رییس هیات مدیره‌ی خانه‌ی سینما ـ در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی  با اشاره به جلسه‌ی شب گذشته گفت: خانه‌ی سینما به عنوان یك تشكیلات زنده درطول مسیر خودش نیاز با اصلاحات اساسنامه‌اش دارد كه با تشكیل هیاتی از سوی مجمع عمومی و برپایی52 جلسه در طول یك سال گذشته و تشكیل دو مجمع عمومی و جمع‌آوری نظریات صنوف، در نهایت پیش‌نویس این اساسنامه آماده و در مجمع عمومی شب‌گذشته به تصویب رسید.
وی با اشاره به تغییرات صورت‌گرفته در اساسنامه‌ی جدید خانه‌ی سینما اظهار كرد: این تغییرات در جهت تدوین و تبیین نقش اعضای خانه به‌عنوان عناصر صاحب صلاحیت در مسائل مربوط به مشاغل سینمایی، تحكیم ارتباط صنوف با یكدیگر و خانه‌ی سینما، وضوع و شفاف‌سازی قواعد، روابط صنفی، آیین‌نامه‌ها و نوع شركت در مجامع عمومی، وظایف مدیرعامل و هیات مدیره‌ و هم‌چنین یكسان‌سازی و نزدیك ‌كردن اساسنامه‌های كانون‌های مختلف با اساسنامه‌ی كلی خانه‌ی سینما صورت گرفت.
معلم، یكسان‌سازی عضویت‌ها، نوع عضویت تشكل‌ها، بررسی حرفه‌هایی كه فقط یك تشكل می‌توانند داشته باشند و شفاف‌شدن مواردی كه در اساسنامه‌ی قبلی مشخص نبودند را از دیگر تغییرات اساسنامه‌ جدید خانه‌ی سینما برشمرد.
وی ادامه داد: دراین جلسه كه اكثریت نمایندگان 26 صنف خانه‌ی سینما حضور داشتند اساسنامه‌ی جدید مشتمل بر 56 ماده به تصویب مجمع عمومی رسید و برای تصویب به شورای فرهنگ عمومی ارائه شد.
سخنگوی هیات مدیره خانه‌ی سینما اظهار كرد: هم‌چنین مجمع تصویب‌ كرد صنوف خانه‌ی سینما موظف هستند ظرف یك‌سال آینده اساسنامه‌های خودشان را با اساسنامه‌ جدید منطبق و ارائه دهند و هیات مدیره‌ی جدید خانه‌ی سینما موظف است ظرف دوماه پس از منطبق‌كردن اساسنامه‌ها نظر دهد و تصویب كند.
معلم زمان بعدی تشكیل مجمع عمومی خانه‌ی سینما را 8 تیرماه برای انتخاب هیات مدیره جدید و بازرس اعلام كرد.
وی همچنین از افتتاح رسمی ساختمان شماره 2 خانه‌ی سینما در 3تیرماه خبر داد.
معلم تصریح كرد: هیات مدیره‌ی خانه‌ی سینما قبل از انتخابات هیات مدیره‌ی جدید درنشستی مطبوعاتی فعالیت‌هایش را تشریح خواهد كرد.

 
گردآوری: گروه فرهنگ وهنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: ایسنا

 

 

 

 

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X