رضا كیانیان همچنان در آرزوی «مردی برای تمام فصول» است .دوسال پیش بهمن فرمان آرا قصد داشت، این نمایش را درتئاتر شهر به صحنه ببرد...

 
«اجرای كار تئاتر نیازمند برنامه ریزی است»
رضا كیانیان بازیگر سینما و تئاتر ایران همچنان آرزومند بازی در نقش «سرتامس مور» در نمایشنامه‌ی «مردی برای تمام فصول» است.
این بازیگر سینما و تئاتر ایران در آستانه‌ی 57 سالگی به خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: دوسال پیش بهمن فرمان آرا قصد داشت، این نمایش را درتئاتر شهر به صحنه ببرد، اما از آنجا كه مورد حمایت مركز هنرهای نمایشی قرار نگرفت از اجرای آن منصرف شد.
این بازیگر كه به‌زودی در نقش «حاكم مكه» و به عنوان آخرین نقش سریال «مختارنامه» مقابل دوربین می‌رود، قصد دارد پاییز امسال نمایشگاه عكسی را برپا كند. البته ترجیح می‌دهد جزییات برگزاری این نمایشگاه را بعدا تشریح كند. او از برگزاری دومین نمایشگاه مجسمه‌ هم درسال آینده خبر می‌دهد؛ نمایشگاهی كه با تجربه قبلی كیانیان – كه سال گذشته برگزار شد ـ متفاوت خواهد بود.
رضا كیانیان كه كار تئاتر را از دوره نوجوانی در مشهد آغاز كرده است، درباره حضور كم‌رنگ بازیگران قدیمی تئاتر به ایسنا اعتقادش را اینگونه مطرح كرد: اجرای كار تئاتر نیازمند برنامه‌ریزی است. درحال حاضر اجرای یك نمایش چندین‌ماه زمان می‌برد به طوری‌كه برای اجرای نمایش «حرفه‌ای‌ها» كه سال 83 به صحنه رفت 9 ماه زمان صرف كردیم كه كار بسیار مشكلی بود.
او همچنین درباره ارزیابی‌ كیفی سطح بازیگری در سال‌های اخیر ادامه داد: آن دسته از گروه‌هایی كه بعد از دوم خرداد تشكیل شدند و كار خود را ادامه دادند، توانستند سبك و سیاق خاص خود را پیدا كنند و در همین راستا این گروه‌ها توانستند بازیگرانی را با سبك سیاق مشخص كاری هم در تئاتر و هم در سینما معرفی كنند، اما گروه‌هایی كه به‌طور پراكنده كار می‌كنند نتوانستند به سبك و سیاق مشخصی دست پیدا كنند.
كیانیان سال گذشته جزو بازیگران پركار بیست‌وششمین جشنواره فیلم فجر بود؛ اما از میان چهار فیلم او «خاك آشنا»، «صدسال به این سال‌ها»، «همیشه پای یك زن در میان است» و «سه زن» تنها فیلم «همیشه پای یك زن در میان است» (كمال تبریزی) اكران شد.
این بازیگر به خاطر بازی در فیلم «خانه‌ای روی آب» سیمرغ بلورین بازیگر نقش اول را از جشنواره فجر گرفت و سال 76 به خاطر بازی در فیلم «آژانس شیشه‌ای» جایزه برگزیده‌ی بازیگر نقش دوم را كسب كرد. او همچنین به خاطر بازی در فیلم «یك بوس كوچولو» بهمن فرمان آرا جایزه بازیگری سینما را گرفت. او چندسال پیش هم به خاطر طراحی صحنه و لباس نمایش «نیلوفر آبی» به كارگردانی حمید امجد، جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس را از جشنواره تئاتر فجر دریافت كرد.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : ایسنا
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
استقبال از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو در کن استقبال از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» تارانتینو در کن

فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» با حضور ستاره‌های هالیوودی در جشنواره کن رونمایی شد و با استقبال گسترده مخاطبان همراه شد

 
X