سیمرغسیمرغ

این فستیوال با نمایش فیلم «چه‌اتفاقی افتاده» ساخته بری لونیسون و با حضور «رابرت دنیرو» گشایش می‌یابد و از جمله آثار مطرح این دوره ...

 
جشنواره فیلم «كارلووی‌واری» از سینمای ایران «سینانوزه»، «بودا از شرم فروریخت» و «آواز گنجشكها» را دعوت كرد.
چهل‌وسومین دوره جشنواره فیلم كارلووی واری KVIFF امسال از 4 تا 12 جولای (14 تا 22 تیر) برگزار می‌شود.
فیلم «سیانوزه» ساخته رخساره قائم مقامی در بخش رقابتی آثار مستند با 16 فیلم رقابت می‌كند، «بودا از شرم فروریخت» حنا مخملباف در بخش نگاهی دیگر و «آواز گنجشكها» مجید مجیدی در بخش افق‌ها به نمایش درمی‌آیند.
این فستیوال با نمایش فیلم «چه‌اتفاقی افتاده» ساخته بری لونیسون و با حضور «رابرت دنیرو» گشایش می‌یابد و از جمله آثار مطرح این دوره از كارلووی‌واری می‌توان به «مامامیا» فلید الیود، «حقیقت كافی است» سام كارمن، «هانك ومیك» ماتیو كلینك و «دكتر آلمان» تام شریبر اشاره كرد.
از جمله بخش‌های جشنواره فیلم «كارلووی واری» می‌توان از بخش ویژه رقابتی، شرق غرب، فوروم مستقل‌سازها نام برد.
امسال در مجموع 40 فیلم نخستین نمایش جهانی خود را در كارلووی واری تجربه می‌كنند و این فستیوال امسال میزبان آرمین مولر – اشتال بازیگر صاحب‌نام آلمانی است و نیكلاس روگ كارگردان صاحب سبك بریتانیایی و آرتور ریپستاین سینماگر مكزیكی در جشنواره امسال مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
 
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : ایسنا

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
دی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمیدی کاپریو و برد پیت روی پوسترهای فیلم جدیدشان به سبک قدیمی

نهمین فیلم بلند کوئنتین تارانتینو یک کمدی-درام سیاه با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و برد پیت در نقش‌های اصلی است که داستان یک ستاره تلویزیونی رو به فراموشی و بدلکار او را در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی روایت می‌کند

ads-culture-left-2
 
X