رولینگ از این روزنامه‌ها به خاطر تجاوز به حریم شخصی خود شكایت كرده بود و گفته بود كه این روزنامه‌ها...
جنجال‌های نویسنده‌ «هری پاتر» ادامه دارد.
شكایت «جی.كی. رولینگ» نویسنده مجموعه كتاب‌های پرفروش «هری پاتر» از چند روزنامه انگلیسی به نتیجه نرسید.  
 به نقل از روزنامه‌ گاردین چاپ انگلستان، «جی‌.كی‌. رولینگ» چند وقت پیش از چند مقاله كه در روزنامه‌های «دیلی میل»، «دیلی ركورد» و «اسكاتیش میل» نوشته شده، به دادگاه شكایت كرده بود. این روزنامه‌ها ادعا كرده بودند كه این نویسنده‌ انگلیسی املاك زیادی را در «پرتشایر» خریداری كرده است.
«اسكاتیش میل» در مقاله‌‌ای كه شنبه گذشته منتشر شده بود به املاك و مستغلات «رولینگ» در انگلستان پرداخته بود و تیتر مطلب خود را این گونه انتخاب كرده بود: «تپه‌های جی‌.كی‌. رولینگ.»
در پی همین ماجرا، رولینگ از این روزنامه‌ها به خاطر تجاوز به حریم شخصی خود شكایت كرده بود و گفته بود كه این روزنامه‌ها به این طریق محل دقیق زندگی او را عمومی كرده‌اند.
پیش از این نیل «دیلی میرور» در مطلبی تلویحا آدرس دقیق زندگی این نویسنده را در لندن لو داده بود.
دادگاه نظارت بر مطبوعات انگلستان شكایت این نویسنده را نپذیرفت و به توجه به این كه در هیچ كدام از مقاله‌های مذكور آدرس دقیق خیابان و پلاك آن ذكر نشده، این پرونده را فاقد ادله‌ كافی دانست.
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: خبرگزاری فارس
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
داستان زخم عمیق روی صورت جیسون موموآ چیست؟ + عکس قبل و بعد داستان زخم عمیق روی صورت جیسون موموآ چیست؟ + عکس قبل و بعد

جیسون موموآ بازیگر پیشین بازی تاج و تخت در نقش کال دوروگو اثر زخم بزرگ و عمیقی بر روی ابرویش دارد که با گریمش در این سریال به او چهره فرد خشن و وحشی را داده بود. زخمی که مجبور شد 140 تا بخیه بخورد

 
X