سیمرغسیمرغ

"د.منیاتیس"در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خود من عاشق دو فیلم دختری با کفشهای کتانی و من ترانه 15 سال دارم هستم و با توجه به به اینکه ...
   
میكائیل.د.منیاتیس"داور یونانی مسابقه سینمای بین‌الملل بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلمهای كودكان و نوجوانان "رسول صدرعاملی" را به خاطر خلق آثاری چون من ترانه 15 سال دارم ودختری باکفشهای کتانی ، بهترین كارگردان فیلمهای نوجوانان در جهان خواند. "د.منیاتیس"در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خودمن عاشق دوفیلم دختری با کفشهای کتانی و من ترانه 15 سال دارم هستم و با توجه به به اینکه در جشنواره ها و کشورهای مختلفی حضورداشته ام باید بگویم که این دوفیلم منبع الهام بسیاری از فیلمسازان در اروپا وآمریکابوده است .وی توضیح داد : فیلم جونو فیلمی است که باالهام از سینمای صدر عاملی ساخته شده و نویسنده فیلمنامه این فیلم برنده جایزه اسکار شده است .این سینماگر یونانی تاکید کرد :صدر عاملی در دنیا سینماگری مشهور وشناخته شده است ،چرا که نگاهی آموزشی ومتعهدانه به سینما دارد. وی ادامه داد: فیلمهای ایرانی بیانگر فرهنگ وتمدن این كشور هستند و پرداختن به معضلات اجتماعی در فیلمهای ایرانی فیلمسازان باعث موفقیت آثار فیلمسازان ایرانی در عرصه جهانی است.وی اظهار داشت: رسول صدر عاملی با فلسفه ای درست و جهان بینی مشخص درباره نوجوانان فیلم می‌سازد ، او تنها كارگردانی است كه می‌تواند فیلمهایی برای نوجوانان بسازد كه بسیار جذاب، تفکر برانگیز وقابل تامل باشند.وی ادامه داد: همه ی فیلمهای سینمای ایران از كیفیت بالایی برخوردارند اما آنچه كه رسول صدرعاملی را متمایز از دیگران کرده ،جذابیت وقابل فهم بودن فیلمهای او برای همه مخاطبان است . ،"د.منیاتیس" درباره فیلم ‪ موهن وضدایرانی سیصد نیز به اظهار نظر پرداخت وگفت‬ : دولتهای ایران و یونان باید نسبت به سازندگان این فیلم موهن همچنان اعتراض کرده ودر مقابل این توهین کم نظیر ایستادگی کنند. وی اضافه كرد: فیلم سیصد فرهنگ وتمدن ایران و یونان را زیر سوال برده است و هر دو كشور باید مقابل این اقدام توهین‌آمیز مواضع جدی بگیرند. وی ادامه گفت وگوی خو د به موضع فلسطین اشاره کرد و گفت :"در فلسطین سربازان اسرائیلی رفتاری مانند حیوان با كودكان فلسطینی دارند و از این مساله بسیار رنج می‌برم ". وی به تاثیرات بین‌المللی حضور فیلمهای فلسطینی در جشنواره فیلم كودك اشاره کرد وگفت :این اقدام از سوی ایران توجه جهانی به مساله فلسطین را جلب كرده است. وی افزود: این فیلمها بسیار اندوه بار بوده و باعث گریه‌ام می‌شوند ، كودكان فلسطینی را دوست دارم و می‌خواهم درباره آنها فیلم بسازم. "د.منیاتیس"متولد 1952 در آتن است و دارای دکترای روانشناسی بالینی می باشد ،او علاوه بر فعالیت در حوزه سینما رییس کنسر واتوار موسیقی ملی پاریس و آتن بوده است و ساز تخصصی اش پیانواست.او شرکت ارپ پروداکشن را تاسیس کرده که با حمایت شبکه اول فرانسه وکانال زد دی اف در زمینه تولید موسیقی محلی فعال است .رمینیکو و آنگوس از جمله آثارمنیاتیس است که برنده جوایزمعتبری همچون جشنواره فیلم برلین ونامزدی اسکار بوده اند."د.منیاتیس"همچنین مدتی سفیر یونان در افغانستان بوده و رمانی نیز با عنوان سکوت شن نوشته است.
 
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: سینمای ما
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!

فرش قرمز جشنواره کن بار دیگر به صحنه اعتراض سیاسی تبدیل شد و روز شنبه حامیان حق انتخاب زنان برای سقط جنین پیش از نخستین نمایش فیلم مستند «بگذار قانون باشد» ساخته خوان سولاناس کارگردان آرژانتینی روی فرش قرمز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ads-culture-left-2
 
X