انتقال ویروس کرونا با شیرینی امکانپذیر است؟
یکی از مهم ترین نگرانی های این روزها احتمال انتقال کرونا ویروس از طریق خوراکی های بسته بندی نشده مانند شیرینی است که در این مطلب با جزئیات به آن پرداخته می شود

امکان انتقال کرونا با شیرینی

متخصصان تغذیه و رژیم درمانی عقیده دارند که ویروس کرونا در دمای بالا از بین خواهد رفت و این درحالی است که ممکن است شیرینی به ویروس آلوده نباشد، اما هنگام قرار دادن در جعبه از طریق دست آلوده فرد فروشنده شیرینی ناقل ویروس شود و یا اینکه خود جعبه از قبل به ویروس کرونا آلوده شده باشد.

در این روز‌های کرونایی یکی از مهم‌ترین خوراکی‌هایی که باید از لیست برنامه غذایی حذف کنید، شیرینی جاتی مانند نوشابه، قند، شکر و ... است؛ چرا که استفاده از آن‌ها باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد و با توجه به شرایط پیش آمده تنها راه مقابله با آلودگی تقویت سیستم ایمنی بدن و رعایت اصول بهداشتی است.

رشد ویروس و باکتری در شیرینی جات‌ تر نسبت به شیرینی جات خشک به علت اینکه ویروس‌ها در جای مرطوب پیشرفت زیادی دارند، بیشتر خواهد بود، اما شیرینی جات خشک به علت اینکه بیشتر در خانه تهیه می‌شوند اگر آن‌ها را بعد از پخت مجدد گرم کنیم دیگر ناقل به ویروس نخواهند بود.

به یاد داشته باشید که مصرف مواد شیرینی زا در این روز‌ها ممکن است علاوه بر تضعیف سیستم ایمنی، سلامت دندان‌های شما را به خطر اندازد و با بسته بودن مراکز درمانی و کلینیک‌های دندان پزشکی ممکن است درد زیادی به علت خراب شدن دندان‌ها گریبانگیر شما شود.


بیشتر بدانید : ویروس کرونا چه مدت روی لباس زنده می ماند؟

بیشتر بدانید : کرونا با ریه ها چه می کند؟ آیا بعد از درمان آثار آن در ریه می ماند؟

بیشتر بدانید : نشانه جدید بیماری کرونا که تاکنون به آن اشاره ای نشده است

بیشتر بدانید : کرونا ویروس را با این داروها تحریک نکنید!


گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: yjc.ir