از نظر زیباشناسی، چشمها مهمترین جزء صورت هستند. چشمها نشاندهنده سن فرد و منعكس كننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و....
 
از نظر زیباشناسی، چشمها مهمترین جزء صورت هستند. چشمها نشاندهنده سن فرد و منعكس كننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشمها و پلكها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان میدهند. عمل جراحی پلاستیك پلكها كه اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده میشود. برای برداشتن پف پلكها، اصلاح افتادگی پلك و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است هرچند كه ممكن است مقداری از چین و چروكهای سطحی پلك را نیزكمتر نماید. باید توجه داشت كه با این عمل سیاهی دور چشمها برطرف نمیشود و همچنین این عمل كمكی به كسانی كه تورم پلكهایشان بدلیل بیماریهای متابولیكی است نمیكند ( مثل تورم پلك ناشی از پركاری تیروئید ). در این عمل میتوان پلكهای فوقانی و تحتانی رابطور مجزا یا همزمان مورد عمل قرار داد .

نوع بیهوشی : با سه روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی كامل قابل انجام است .در انتخاب نوع بیهوشی نظر شما لحاظ خواهد شد .

مدت عمل : چهار پلك حدود ۲ ساعت

تكنیك عمل :
پلک بالا : برش درست روی چین پلك داده میشود لذا احتمال اینكه بعد از عمل جای برش روی پلكها بماند فوق العاده اندك است. بعداز برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی، درصورت لزوم كیسه های چربی نیز برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازك دوخته میشود.
پلک پائین :  مثل مورد بالا است فقط برش اولیه درست زیر مژه ها داده میشود .

نكاتی كه بیمار باید بداند:
۱ – از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل بروفن، ایندومتاسین، پیروكسیكام، مفنامیك اسید استفاده نكنید و چنانچه به هر دلیلی به مسكن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا كدئینه استفاده كنید.
 ۲ – قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را كاملا پاك نمایید.
۳ – بعد ازعمل به مدت سه روز از قطره های نفازولین چشمی‌و اشك مصنوعی استفاده نمایید .
۴ – آنتی بیوتیك تجویزی را به مدت یكهفته مرتبا مصرف نمایید .
۵ – تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از كمپرس سرد صورت استفاده نمایید. بدین منظور میتوانید چند تكه كوچك یخ را در كیسه فریزر ریخته در كیسه را بسته و آن را روی صورت خود قرار دهید .
۶ – درطی چند روز اول بعداز عمل كمتر دراز بكشید و هنگام درازكشیدن نیز بهتر است بالشت زیر سر شما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این كار باعث میشود كبودی و تورم شما به حداقل برسد .
۷ – شش روز بعد از عمل برای كشیدن بخیه ها به مطب مراجعه كنید .
 
گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع:pezeshk.uk
 
مطالب پیشنهادی:
 6 مورد از بزرگترین اشتباهات مراقبت از پوست
 چگونه از پوست خود در برابر تابش آفتاب و افزایش سن محافظت کنیم؟
 سن مناسب استفاده از کرم‌های ضد چروک
 لیفتینگ صورت یا كشيدن پوست صورت
 زيبايی به چه قيمت؟