حذف صبحانه یکی از عادت های اشتباه بسیاری از افراد است که می تواند به منظور کاهش وزن یا وقت نداشتن باشد ولی متاسفانه تحقیقات جدید نشان داده است که نخوردن صبحانه عواقب شدیدی به همراه دارند

افزایش خطر مرگ با حذف صبحانه

 محققان دانشگاه آیوا واقع در آمریکا دریافتند حذف وعده صبحانه منجر به افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی می‌شود.

در این تحقیقات اطلاعات تعداد شش هزار و 550 بزرگسال که بین سال‌های 1988 تا 1994 میلادی به عنوان بخشی از مطالعه موسوم به بررسی سلامت و تغذیه ملی گردآوری شده بود، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. افراد مورد بررسی بین 40 تا 75 سال سن داشتند و هیچ‌یک از آنان دچار سرطان یا بیماری‌های قلبی و عروقی نبود.

حدود 5 درصد از این افراد هرگز صبحانه نخورده‌اند، حدود 11 درصد به ندرت، 25 درصد آن‌ها گاهی و 60 درصد هر روز صبحانه می‌خوردند.

بیشتر بدانید : بهترین خوراکی ها برای افراد دیابتی در وعده صبحانه

بیشتر بدانید : صبحانه چه بخوریم چه نخوریم؟

بیشتر بدانید : کاهش وزن با خوردن صبحانه کلید موفقیت برای لاغری

صبحانه

بر اساس نتایج حاصل از این تحقیقات، ریسک مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی در افرادی که هرگز صبحانه نمی‌خورند، به میزان 87 درصد بالاتر از سایرین است. حذف وعده صبحانه با تغییر در اشتها،‌ افزایش فشار خون، تغییرات خطرناک در میزان چربی و کاهش رضایتمندی پس از صرف غذا ارتباط دارد.

بسیاری از تحقیقات پیشین نشان می‌دهند خوردن صبحانه دارای مزایای متعددی برای سلامت است و بر اساس یکی از این تحقیقات صرف صبحانه به کاهش وزن کمک می‌کند. با وجود این در برخی از تحقیقات اعلام شده است که حذف وعده صبحانه مزایایی مانند کاهش اشتها، جلوگیری از پیری و جلوگیری از التهاب را برای بدن به همراه دارد.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد صرف صبحانه برای سلامت بدن مفید است و موجب حفظ سلامت سیستم قلبی وعروقی می‌شود.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه American College of Cardiology منتشر شده است.

بیشتر بدانید : یک صبحانه سالم و کامل از نظر متخصصین تغذیه چیست؟

بیشتر بدانید : صبحانه هایی برای رفع خستگی صبحگاهی گردآوری : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع : irna.ir


 
 
 

X