5 میوه که در کاهش وزن به شما کمک می کنند
 کاهش وزن گاهی به چالشی بزرگ تبدیل می شود اما رعایت برخی اصول به کاهش سریعتر وزن کمک می کند که در این مطلب به معرفی چند میوه در این زمینه می پردازیم

کاهش وزن با این میوه ها

گنجاندن میوه‌‌ها در رژیم غذایی یکی از عادت های سالم است که به تامین ویتامین‌های مختلف کمک می‌کند. میوه‌ها به‌دلیل آب فراوان در حفظ رطوبت کافی بدن نیز نقش دارند. علاوه بر این، طرفداران رژیم لاغری نیز می‌توانند از میوه‌ها برای این منظور استفاده کنند. البته بعضی میوه‌ها تاثیر بهتری دارند که توصیه می‌شود از آنها استفاده شود. 

در ادامه این مطلب به معرفی 5 میوه خواهیم پرداخت که عادت به مصرف آنها در طول کاهش وزن می تواند کمک کننده باشد. 

بیشتر بدانید : چه نوع میوه ای به فرآیند کاهش وزن سرعت می بخشد

بیشتر بدانید : بهترین روش مصرف میوه ها برای کاهش وزن

1. هندوانه

گرچه هندوانه قند بالایی دارد اما به‌دلیل مقدار آب فراوان یکی از بهترین میوه‌ها برای تسهیل روند کاهش وزن است. هندوانه حاوی ترکیبی به‌نام آرژنین است که چربی‌سوزی را تسریع می‌کند و تجمع چربی‌ها را کاهش می‌دهد.

100 گرم هندوانه حدود 30 کیلوکالری دارد اما احساس سیری نسبتا طولانی نیز ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از افزایش قند خون توصیه می‌شود هندوانه همراه با مقداری پروتئین کم چرب مانند ماست یا پنیر میل شود. به علاوه، بهترین ساعت صرف هندوانه، میان‌وعده صبح یا عصر است. 

2. لیمو

لیمو میوه‌ دیگری است که با گنجاندن در رژیم غذایی می‌توان به کاهش وزن کمک کرد. مزیت لیمو در این است که باعث دفع مواد زائد و سمی می‌شود و در سلامت کبد و سیستم گوارش نقش دارد. لیمو سرشار از ویتامین‌های B2‌ (ریبوفلاوین) و C و همچنین املاحی مانند فسفر و منیزیوم است. نوشیدن مقداری آب لیمو تازه با کمی آب ولرم در حالت ناشتا نیز بهترین روش برای بهره‌مندی از این خواص است. 

3. سیب

سیب یکی از میوه‌های مغذی و سرشار از آب و فیبرهاست که به حفظ احساس سیری طولانی بدون نیاز به دریافت کالری زیاد کمک می‌کند و می‌تواند روند کاهش وزن را تسهیل کند. سیب سبز حاوی ترکیباتی به‌نام پلی‌فنول‌هاست که در کنار فیبرها به افزایش باکتری‌‌های مفید روده کمک می‌‌کند. البته سیب را می‌توان به‌عنوان میان‌وعده یا صبحانه میل کرد.

4. گریپ‌فروت
گریپ‌فروت

خوردن نیمی از یک گریپ‌فروت، پیش از هر وعده غذایی به کاهش انسولین کمک می‌کند. آب فراوان در این میوه در تامین رطوبت موردنیاز بدن و افزایش احساس سیری نیز موثر است. به علاوه، گریپ‌فروت منبع غنی پروتئین‌ها، ویتامینC، اسیدفولیک و پتاسیم است. 

5. موز

هر یک عدد موز حدود 108 کیلوکالری انرژی و 18 گرم کربوهیدرات دارد. موز همچنین سرشار از آنزیم‌هایی است که روند هضم را تسهیل می‌کنند و مدت زمانی که روده‌ها برای هضم غذاها نیاز دارند را کاهش می‌دهد. همچنین، موز حاوی ویتامینB6 است که به کنترل قند خون کمک می‌کند. این میوه بدن را پس از تمرینات سنگین در حالت مطلوبی قرار می‌دهد. به‌علاوه، موز برای پیشگیری از گرفتگی عضلانی و تنظیم فشار خون نیز موثر است که این خواص باعث شده یکی از بهترین میوه‌‌ها برای کاهش وزن باشد.


بیشتر بدانید : کاهش وزن مجاز در ماه چند کیلو است؟

بیشتر بدانید : گام های اشتباه برای کاهش وزن را بشناسید

بیشتر بدانید : راههای ساده برای کاهش وزن

بیشتر بدانید : کنترل اشتها و کاهش وزن با این ویتامین ها و مواد معدنی

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: salamat.ir