آیامکمل هایی که تبلیغ می شوند به افزایش میل جنسی کمک می کنند؟
بسیاری از مردان و زنان تصور می کنند که استفاده از برخی مکمل ها و ابزارآلاتی که در تلویزیون و ماهواره به وفور تبلیغ می شوند واقعا به بهبود تمایلات جنسی کمک می کنند که در ادامه به بررسی این مسئله پرداخته می شود

افزایش میل جنسی با ویتامین ها و مکمل های تبلیغی امکان پذیر است؟

یک رابطه سالم نیازمند یک ارتباط خوب و صادقانه است، اما گاهی ممکن است به جای مراجعه به پزشک و سکستراپیست، به استفاده از داروها و مکمل ها رو بیاورید. اما آیا این داروها، مکمل ها و محصولات تبلیغ شده سالم و بی خطر هستند؟ 

اگر میل جنسی شما کاهش پیدا کرده و یا در رسیدن به ارگاسم دچار مشکل هستید و یا به خوبی تحریک نمی شوید، ممکن است برای رفع این مشکل از داروهای گیاهی استفاده کنید. اما قبل از اینکه از این محصولات و داروهایی که زیاد هم تبلیغ می شوند، استفاده کنید بهتر است از خطرات و عوارض آنها اطمینان حاصل کنید. 

بیشتر بدانید : روش های افزایش میل جنسی 

اولین نکته این است که هیچ قرص یا محصول معجزه آسایی وجود ندارد که بتواند قدرت و میل جنسی شما را افزایش دهد. پزشکان متخصص و سکس تراپیست ها در این باره می گویند ویتامین ها و مکمل ها برای افزایش میل جنسی نمی توانند فورا اثر کنند و شما را به ارگاسم یا نعوظ برسانند. 

قبل از استفاده از هر یک از این داروها، مکلمل ها و محصولات که عوارض زیادی هم دارند، بهتر است کمی با خود فکر کنید و این سوالات را از خود بپرسید: آنچه شما از برقراری رابطه جنسی می خواهید چیست؟ عشق، صحبت کردن یا صمیمیت؟ 

واقعیت دیگر این است که FDA سازمان غذا و داروی امریکا این محصولات را تایید نمی کند و این نشان می دهد که آنچه مبلغان این محصولات بیان می کنند و یا آنچه روی بسته بندی آنها نوشته شده است کاملا حقیقت ندارد. 

توصیه می شود اگر قصد استفاده از ویتامین ها و افزایش دهنده های میل جنسی را دارید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. مکمل های بدون نسخه که در بازار موجود هستند، ممکن است با دیگر داروهایی که شاید در حال مصرف آنها باشید، تداخل پیدا کنند یا عوارض جانبی زیادی داشته باشند. بنابراین مشورت کردن و بیان مشکلات جنسی خود برای پزشک کاملا ضروری است. 

مهم نیست مشکل جنسی شما چیست، مشکل هر چه که باشد – اختلال در نعوظ، مشکل در رسیدن به ارگاسم، درد واژن یا میل جنسی کم – مطمئن باشید راه علمی ثابت شده و بی خطر برای درمان آن وجود دارد و راه حل استفاده از مکمل های تایید نشده نیست. این محصولات مشکلات و عوارض زیادی به دنبال دارند. بهترین روش برای درمان این مشکلات بررسی هر یک از آنها به طور مجزا است. 

بیشتر بدانید : درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی با روش های طبیعی

بیشتر بدانید : زنان باید به ارگاسم رسیدن را یاد بگیرند

مکمل های افزایش میل جنسی!!!!
افزایش میل جنسی

داروخانه ها و حتی فروشگاه های مواد غذایی دارای قفسه هایی هستند که بر روی آنها بطری ها، قرص ها و محصولاتی وجود دارد که به شما قول افزایش میل جنسی را می دهند. برخی از مطالعات هم نشان داده اند که بعضی از مکمل های گیاهی می توانند تا حدی به اختلال نعوظ و افزایش میل جنسی کمک کنند. اما در نظر گرفتن خطرات و عوارض مربوط به این مکمل های غذایی نیز بسیار مهم است. این محصولات اغلب دارای برچسب اطلاعات نیستند، از جمله اطلاعاتی در مورد ترکیبات موجود در آنها و میزان مصرف مناسب از آنها. 

در بین محصولات زیادی که ادعا می کنند اختلال نعوظ را برطرف می کنند، به چند مورد در اینجا اشاره می کنیم که تحقیقاتی در پشت آنها انجام شده است.


ال آرژینین

این ماده یک آمینو اسید نیمه ضروری نامیده می شود و به وسیله بدن تولید می شود. ال آرژینین به اکسید نیتریک تبدیل می شود که منجر به اتساع و شل شدن عروق خونی می شود. این ماده به درمان اختلال نعوظ کمک می کند. 

خطرات و عوارض احتمالی ال آرژینین عبارتند از: 

 • بالا رفتن قند خون 
 • کاهش فشار خون 
 • ناراحتی معده و روده – درد معده، افزایش حرکات روده، دل درد و حالت تهوع 
 • عدم تعادل الکترولیت 
 • افزایش احتمال خونریزی 


ال آرژینین در ترکیب با گیاه دیگری به نام کلرید یوهمبین (yohimbe) و گلوتامات مورد بررسی قرار گرفته است. کلرید یوهمبین در برطرف کردن اختلال نعوظ مورد تایید FDA است، اما اثر بخشی و ایمنی ال آرژینین به تنهایی مورد بررسی قرار نگرفته است. 

یوهمبین نیز دارای عوارض جانبی مختلفی است، از جمله: 

 • بی خوابی 
 • اضطراب 
 • افزایش ضربان قلب
 • افزایش فشار خون 
 • سردرد 
 • احساس سرگیجه داشتن 


آیا واقعا دستگاه یا قرصی وجود دارد که باعث افزایش طول آلت تناسلی مردان شود؟ 
افزایش میل جنسی

تا جایی که پزشکان و محققان در این زمینه بررسی کرده اند به نتیجه علمی در این زمینه نرسیده اند؛ در واقع هیچ قرص یا دستگاهی قدرت انجام این کار را ندارد. بعضی از آقایان تصور می کنند خوردن قرص هایی که گفته می شود باعث افزایش طول آلت تناسلی آنها می شود، بدون خطر است و یا برخی نیز از ابزار مختلف برای رسیدن به طول مورد نظر خود استفاده می کنند. 

اما در مورد قرص ها باید بگوییم نمی دانیم دقیقا ترکیبات بسیاری از این قرص ها چیست، زیرا هیچ کدام به صورت علمی مورد بررسی و آزمایش قرار نگرفته اند. بنابراین بهتر است مصرف هر گونه قرص و مکمل زیر نظر پزشک متخصص انجام گیرد. 

در واقع رشد طول آلت تناسلی مردان از سن 17 سالگی – کمی زودتر یا کمی دیرتر از این سن - متوقف می شود. بسیاری از مردان نگران این مسئله هستند و تصور می کنند برای رسیدن به لذت جنسی و ارضا کردن شریک جنسی داشتن آلت تناسلی بزرگتر ضروری است. 

اما این تفکر اشتباه است و رضایت جنسی بیشتر بستگی به ارتباطات جنسی، مهارت ها، روش های به کار رفته و انتظارت افراد از یکدیگر و رابطه عاشقانه و جنسی بین دو نفر بستگی دارد. 

علاوه بر این ها عمق واژن خانم ها در حالت عادی 7 سانتیمتر و در هنگام تحریک شدن 10 سانتیمتر است. یعنی بلند بودن آلت تناسلی مردان ممکن است باعث بروز مقاربت دردناک برای خانم شود. طول آلت تناسلی مردان هم در حالت شل بین 7 تا 10 سانتیمتر و در حالت نعوض بین 12 تا 18 سانتیمتر است. 

بیشتر بدانید : بزرگ کردن آلت تناسلی مردان از نظر متخصصین

بیشتر بدانید : آلت تناسلی مردان با افزایش سن کوچک می شود؟

در آخر نیز دوباره توصیه می کنیم در صورت بروز مشکل یا تمایل به استفاده از هر گونه دارو و مکمل ابتدا با پزشک متخصص صحبت کنید. استفاده از این داروها و دستگاه ها عوارض زیادی دارند. 

به عنوان مثال عوارض جانبی دستگاه هایی مانند لارجر باکس عبارتند از:

 • کم شدن حساسیت آلت تناسلی
 • آسیب رساندن به کلاهک آلت
 • ایجاد درد در بیضه ها
 • آسیب رساندن به بافت اطراف آلت
 • احتمال بروز ناباروری

در انتخاب های خود دقت کنید.

بیشتر بدانید : چرا نمی توانم ارگاسم شوم؟ برای رسیدن به ارگاسم چه کنم؟

بیشتر بدانید : کمبود کدام ویتامین ها باعث اختلال نعوظ می شود؟

بیشتر بدانید : افزایش میل جنسی زنان با داروی فلیبانسرین + نکاتی مربوط به دارو

بیشتر بدانید : افزایش میل جنسی با روشی جدید


تهیه و ترجمه : گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
اختصاصی سیمرغ