با کدو تنبل یک گلدان زیبا درست کنید
 کدو تنبل یکی از میوه های فصل سرد است که می توانید به سادگی با آن یک گلدان زیبا درست کنید. با ما همراه شوید تا به شما درست کردن گلدان با کدو تنبل را آموزش دهیم

آموزش درست کردن گلدان با کدو تنبل

در صورتی كه در منطقه ای با آب و هوای سرد زندگی می كنید و می خواهید گه این گلدان را در فضای بیرونی منزل بگذاریدگل های پاییزی كه در برابر سرمای هوا مقاوم هستند را بكارید. با استفاده از گلدانهایی كه با كدو تنبل درست كرده اید دكوراسیونهای خوبی برای پاییز درست می شود . پروسه درست كردن این گلدانها آسان و سریع و در عین حال جالب و رضایت بخش است . این گلدانها را هم به تنهاییی  و هم در كنار گلدانهای دیگر بسیار زیبا هستند . می توانید آنها را در داخل و یا خارج از فضای منزلتان مورد استفاده قرار دهید .
 
هم چنین می توانید با استفاده از یك ماژیك بر روی كدو تنبل یك صورت بكشید . با كاشتن تخم چمن ، مریم گلی  و یا حتی گیاهان گوشتی به كدویتان شخصیت و موهای آشفته و در هم ریخته ای خواهید بخشید . از هر اندازه كدو تنبل می توانید استفاده نمایید تنها مطمئن شوید كه قطر و قد گلدان قلمه اتان بزرگتر از كدو تنبل تان نباشد .
 
با انتخاب گلهای متفاوتی كه در گلدان می كارید می توانید ظاهری متفاوتی به گلدانتان ببخشید. برای ایجاد ظاهری شاد و روح بخش  از گلهایی كه ظاهری گرد و نارنجی رنگ دارند استفاده نمایید و برای ایجاد كنتراستی دراماتیك با رنگ نارنجی گلدانتان از گلهایی با رنگ تیره استفاده نمایید .
هم چنین برای اینكه هنر كنده كاری روی گلدان كدو تنبل تان خیلی در معرض دید نباشد از گلهایی استفاده نمایید كه از بالا به سمت پایین آویزان می گردند . 

بیشتر بدانید : تزیین گلدان طبیعی با چند ایده جالب و ساده که تا به حال ندیده اید!!

وسایل مورد نیاز برای درست كردن گلدان با کدو تنبل
وسایل مورد نیاز برای درست كردن گلدان با کدو تنبل,گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل

  • قلمه گل
  • یك عدد كدو تنبل
  • چاقوی تیز و بزرگ
  • یك قاشق بزرگ یا ملاقه
  • كاسه ای با سایز متوسط
  • روزنامه

نكات مهم : در صورتی كه كدو تنبل مورد استفاده تان خیلی بزرگ است برای درآوردن تخم های موجود در داخل كدو از یك قاشق گرد بزرگ كه مخصوص اسكوپ زدن بستنی می باشد استفاده نمایید .

مرحله اول درست کردن گلدان با کدو تنبل
مرحله اول درست کردن گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل

با استفاده از یك چاقوی تیز در بالای كدو تنبل یك حفره ایجاد كنید . بزرگی این حفره باید آنقدری باشد كه  جای كافی برای قلمه مورد نظر برای كاشت و ظرف آن داشته باشد . من بطور چشمی این حفره را ایجاد كردم و البته بطور تعمدی این سوراخ كوچكتر از حد نیاز بود سپس ظرف قلمه را روی حفره گذاشتم تا دریابم كه چقدر دیگر باید آن را بزرگتر كنم
هم چنین شما می توانید ساقه كدو تنبل را برش دهید اگر چه كار سختی می باشد  و از كف گلدان استفاده نمایید تا دایره ای ایجاد شود .


مرحله دوم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گل,گلدان,درست کردن گلدان,آموزش درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله دوم درست کردن گلدان با کدو تنبل

بالا كشیدن و جدا كردن سر كدو می تواند كمی سخت و دشوار باشد و شاید نیاز باشد كه برشهایتان كمی عمیق تر باشد تا بتوانید قسمت سر را جدا كنید . اگر به هنگام جدا كردن سر كدو تنبل ساقه آن شكست چاقویتان را به زیر برش قرار داده  و قسمت سر را با دقت جدا نمایید.

بیشتر بدانید : تزیین گلدان پلاستیکی با چند ایده فانتزی، ارزان قیمت و جالب!!

مرحله سوم درست کردن گلدان با کدو تنبل
درست کردن گلدان با کدو تنبل,گلدان با کدو تنبل,مرحله سوم درست کردن گلدان با کدو تنبل

وقتی كه می خواهید تخمه های داخل كدو را خارج نمایید ابتدا در زیر دستتان یك تكه روزنامه پهن كنید تا مجبور به تمیز كاری نشوید . برای درآوردن تخمه ها می توانید از یك قاشق بزرگ با اسكوپ هایی كه برای سرو بستنی كاربرد دارد استفاده نمایید . اما اگر از اسكوپ های مربوط به باغبانی كه لبه های دندانه ای دارند استفاده نمایید به مراتب بهتر خواهد بود . بدین وسیله می توانید قسمتی از گوشت كناره ها را هم بكنید  و داخل كدو را كاملا ً خالی نمایید .
 

مرحله چهارم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گلدان,گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله چهارم درست کردن گلدان با کدو تنبل

گوشت زیر لبه حفره را بتراشید تا گلدان قلمه در كدو راحت تر جا گیرد .  هم چنین در این مرحله می توانید ته گلدان قلمه را بالاتر از حفره ای كه در كدو تنبل ایجاد كرده اید نگه دارید تا دریابید نیازی هست كه حفره را عریض تر نماید یا نه .
 

مرحله پنجم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گلدان,گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله پنجم درست کردن گلدان با کدو تنبل

حالا کدو را برگردانده و در ته آن سوراخی ایجاد كنید تا آبی كه به گلدان می دهید از این حفره خارج شود و مانع از گندیدن كدو و خشك شدن گل گردد .

مرحله ششم درست کردن گلدان با کدو تنبل
گلدان با کدو تنبل,درست کردن گلدان با کدو تنبل,مرحله ششم درست کردن گلدان با کدو تنبل

سعی نمایید تا گلدان قلمه را در داخل حفره قرار دهید . شاید لازم باشد تا مقدار دیگری از گوشت داخل كدو را بكنید تا گلدان راحت تر در داخل كدو جای گیرد .
 

گلدان با کدو تنبل
درست کردن گلدان با کدو تنبل,آموزش درست کردن گلدان با کدو تنبل,گلدان با کدو تنبل

با توجه به اینكه هر نوع گیاهی به میزان خاصی از آب و نور نیاز دارد دستورالعملهای خاص در مورد میزان آب و نور گیاه مورد نظر كه در كدو كاشته اید را رعایت نمایید در صورتی كه كدو را در معرض نور شدید قرار ندهید مدت زمان ماندگاری و تازه و شاداب ماندن آن افزایش خواهد یافت .


بیشتر بدانید : تزیین گلدان های سفالی ساده با 2 ایده جالب

بیشتر بدانید : گلدان شیشه ای تان را به یک باغچه گل تبدیل کنید

بیشتر بدانید : 5 گلدان بهاری که باید در خانه تان بگذارید

بیشتر بدانید : با شلوار جین قدیمی تان گلدان های ایستاده درست کنید!! + فیلم آموزش


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ