ابتدا همه وسایل سفید خود را كاملاً تمیز كنید. وسایل سفید اگر تمیز نباشند، رنگ اولیه خود را نشان نمی دهند و قدری چرك تاب می شوند.
وسایل و لوازم خانگی سفید در هر آشپزخانه ای پیدا می شوند. شاید تصور كنید وسیله های سفید به اندازه لوازم استیل شیك و با كلاس نیستند، اما مزیتی كه وسایل سفید نسبت به انواع استیل دارند این است كه اثر انگشت به سادگی روی آنها باقی نمی ماند. اگر اكثر وسایل آشپزخانه شما سفید است و نمی دانید باید چگونه به آنها نظم و ترتیب داده و فضای زیبایی در آشپزخانه خود خلق كنید، این مطلب را در مورد نحوه چیدمان وسایل سفید در آشپزخانه را بخوانید. 

 

 
ابتدا همه وسایل سفید خود را كاملاً تمیز كنید. وسایل سفید اگر تمیز نباشند، رنگ اولیه خود را نشان نمی دهند و قدری چرك تاب می شوند. زمانیكه یك جنس سفید را تمیز می كنید، نو جلوه می كنند حتی اگر برای سالیان دراز هم از آن ها استفاده كرده باشید. برای شروع از یخچال شروع كنید. روی آن را تمیز كنید و هر برچسب تزئینی كه روی آن نصب كرده اید را جدا كنید. 

 
 
باید بین وسایل خود همخوانی ایجاد كنید. سفید معمولاً با همه رنگ های دیگر به راحتی ست می شود. بنابراین در این زمینه مشكل چندانی نخواهید داشت. اگر در آشپزخانه هماهنگی رنگی ایجاد كنید، انسجام محیط افزایش پیدا می كند.


بیشتر بدانید : بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه های اوپن چیست؟

 
 
زمانیكه رنگ كلیه وسایل آشپزخانه شما سفید باشد، انتخاب رنگ مناسب برای كابینت ها از اهمیت زیادی برخوردار می شود. به این ترتیب نباید رنگ خیلی تیره مثل مشكلی یا قهوه ای سوخته برای كابینت ها انتخاب كنید. در این حالت بیشتر سعی كنید رنگی را انتخاب كنید كه قدری روشن تر باشد. 

 
 
تنالیته های كمرنگ قهوه ای، و كرم فضا را خنثی می كنند، سبز جلوه روستایی به محیط می دهد، و زرد - نارنجی هم فضای آشپزخانه را شاد و مطبوع می كند.
 
 
زمانیكه كل وسایل اشپزخانه شما سفید هستند، برای قسمت اپن سنگ مرمر یا گرانیتی در نظر بگیرید كه در آن رگه های سفید وجود داشته باشد. این كار باعث ایجاد همخوانی بین وسایل و كل فضای آشپزخانه می شود و آشپزخانه را روشن تر و بزرگتر می كند. می توانید چند مورد از وسایل آشپزخانه را نیز روی اپن به نمایش بگذارید. برای این قسمت چای ساز، مایكروفر و میكسر مناسب هستند. 

 
 
برای هر چه زیباتر شدن فضای آشپزخانه از لوازم جانبی رنگی استفاده كنید. اگر كل فضا یعنی دیوارها، كابینت ها و وسایل همگی به رنگ های خنثی باشند، در انتخاب رنگ برای اكسسوری هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب كنید و آنرا در تزئینات و وسایل جانبی به كار برید. 
 


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : manzelmag.com