نکات طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب
اتاق خواب شما باید محیطی آرام باشد که بتوانید در آن به آرامشی بکر برسید و تجدید قوا کنید. فضایی آرام که در آن به تنهایی و یا به همراه فردی که دوستش دارید از لحضات لذت ببرید.در این مقاله نکاتی ساده و کاربردی برای دکوراسیون اتاق خواب به شما معرفی می کنیم

تغییر دکوراسیون اتاق خواب با چند نکته مهم، ساده و اساسی

خواب شبانه از مهمترین فرآیندها در زندگی هر فرد است و سبب می شود خستگی و استرس کار روزانه از وجود فرد دور شود و با روح وجسمی شاداب برای روز جدید و پرمشغله آماده شود. از این رو اتاق خواب نقش مهمی در خانه دارد.اتاق خواب هر فرد فضایی کاملا شخصی است و سبک و نوع دکوراسیون اتاق خواب هر فرد تنها به سلیقه فردی او بستگی دارد و باید منعکس کننده نیازهای روزانه، شخصیت و خواسته های او باشد.
 ابتدا تصمیم بگیرید که قصد دارید چه عنصری نقطه کانونی دکوراسیون اتاق خواب شما باشد.تخت خواب، میز توالتی زیبا یا پوشش پرده؟ نقطه کانونی وسیله ای بزرگ است که به زیباترین شکل در دکوراسیون اتاق جای می گیرد و بقیه تحت تاثیر آن چیده می شوند. در اغلب اتاق خواب ها، تخت خواب نقطه کانونی است که می توانیم آن را به شما نیز پیشنهاد کنیم.

بیشتر بدانید : 5 رنگ بدی که نباید برای دکوراسیون اتاق خواب انتخاب کنید!!

تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب
تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب,نکات طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,تغییردکوراسیون اتاق خواب

مرحله بعدی این است که تصمیم بگیرید تخت خواب خود را کجا قرار دهید. از نظر ما بهترین جا برای قراردادن تخت، جلوی بزرگترین دیوار اتاق است.اما اتاق های مختلف شرایط متفاوتی برای جای مناسب قرارگرفتن تخت خواب دارند.
 

محل قرار گیری کمد در دکوراسیون اتاق خواب
محل قرار گیری کمد در دکوراسیون اتاق خواب,نکات طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,تغییردکوراسیون اتاق خواب

مرحله بعدی در صورت نبود کمد دیواری کافی، یافتن جای مناسب برای قراردادن کمد لباسهایتان است. بهترین فضا قسمتی از عقب رفتگی دیوار ( در صورت وجود ) است زیرا در این صورت فضای مفید اتاق و همچنین مسیر گردش نور در اتاق به وسیله کمد اشغال و مختل نمی شود.
 
 

محل قرار گرفتن دراور در دکوراسیون اتاق خواب
محل قرار گرفتن دراور در دکوراسیون اتاق خواب,نکات طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,تغییردکوراسیون اتاق خواب

هنگام تعیین جای مناسب برای وسایل، به جای کلید پریزها نیز توجه داشته باشید. برای مثال کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد.
 در صورت وجود فضای کافی، حتما به قراردادن دراوری حاوی کشوهای متعدد فکر کنید زیرا وجود چنین وسیله ای در هر اتاق خوابی می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.
 
 

در دکوراسیون اتاق خواب تان میز کنار تخت خواب را فراموش نکنید
در دکوراسیون اتاق خواب تان میز کنار تخت خواب را فراموش نکنید,نکات طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,تغییردکوراسیون اتاق خواب

حتما برای دو طرف تخت خواب، از میز کنار تختی و آباژور استفاده کنید زیرا این عنصر می تواند هم به سادگی تقارن در دکوراسیون به وجودآورد و هم سطحی با دسترسی آسان برای قراردادن وسایلی از قبیل ساعت زنگی، عینک مطالعه و لیوان آب در اختیار شما قراردهد.
 
 

کاناپه یا مبل راحتی یک عضو الزامی دیگر در اتاق خواب است
کاناپه یا مبل راحتی یک عضو الزامی دیگر در اتاق خواب است,نکات طلایی برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب,دکوراسیون اتاق خواب,تغییردکوراسیون اتاق خواب

قراردادن یک کاناپه یا مبل راحتی در اتاق خواب الزامی است. در حقیقت با قراردادن عناصری از این قبیل کنجی دنج برای استراحتی کوچک در فضای خصوصی اتاق برای خود مهیا می کنید.
  توصیه ما در خصوص تلویزیون این است که آن را در اتاق خواب خود قرارن دهید و برای تماشای تلویزیون به اتاق نشینمن رجوع کنید، اما اگر تمایل دارید، توصیه می کنیم آن را پنهان از دید مثلا داخل کمد دیواری قرار دهید و تنها در مواقع نیاز برای استفاده آن را بیرون آورید تا از ریخت و پاش به نظر رسیدن اتاق جلوگیری کنید.
 
 

بیشتر بدانید : 10 موردی که هر اتاق خوابی باید داشته باشد

بیشتر بدانید : چیدمان اتاق خواب کوچک با 11 ایده ساده و کاربردی

بیشتر بدانید : مستر اتاق خواب چیست؟

بیشتر بدانید : چگونه با وسایل معمولی اتاق خوابی خاص بسازید؟
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله منزل