رستوران رفتن یکی از بهترین اوقات است ،پس وقتی در رژیم بسر می‌برید از رستوران رفتن پرهیز نکنید.این کار هم جالب هم آرامش بخش است.
 

چطور می‌شود رژیم غذایی را کنترل کرد وقتی به رستوران می‌روید؟چطور می‌توان بدون از بین بردن رژیم غذایی زنده ماند؟

رستوران رفتن یکی از بهترین اوقات است ،پس وقتی در رژیم بسر می‌برید از رستوران رفتن پرهیز نکنید.این کار هم جالب هم آرامش بخش است.شما می‌توانید غذای سالم را در بیرون از خانه نیز تجربه کنید.

بسیاری از رستورانها غذاهای خوشمزه ای با کلسترول و چربی پایین سرو می‌کنند. مهمترین کاری که شما باید انجام دهید انتخاب درست و آگاهانه غذاها است.با توجه به تمام این موارد ،نیاز به روی و حس تشخیص کلیدهای موفقیت در گرفتن رژیم میباشند.

به خاطر داشته باشید که هرگز خود را از غذاهایی که دوست دارید محروم نکنید.تمام غذاها متناسب با یک رژیم متعادل هستند.

رازهای رژیم غذایی:

* هرگز با شکم گرسنه وارد رستوران نشوید! افراد گرسنه سفارشات بدی می‌دهند.

* برای کنترل کردن گرسنگی تان قبل از رفتن به رستوران یک سیب بخورید.

* سعی کنید بجای پر کردن شکم خود از غذا خوردن لذت ببرید .اگر فقط یک کم از غذایی که دوست دارید میل کنید نه دیگر حسرت آن را میبرید بلکه از آن لذت نیز خواهید برد.

* غذایی را که دوست ندارید نخورید!مجبور نیستید تا ته آن را بخورید.

* سعی کنید تا ته غذایتان را کامل نخورید!بهتر است که نصف آنرا دست نخورده باقی بگذارید.یا میتوانید بقیه آنرا منزل برده یا اجازه دهید شخص دیگری که سر میز است آنرا بخورد.

* کمی قند طبیعی را در قهوه خود ریخته و اگر مجبورید خیلی کم از لبنیات پرچرب مصرف کنید.


خوردن ناهار و شام بیرون از خانه: 
 
قانون 1: قبل از اینکه به رستوران بروید کمی غذای سالم بخورید.اگر با شکم گرسنه وارد رستوران شوید اشتهای شما بیشتر تحریک میشود.

قانون 2: آرام بخورید و از هر ذره آن لذت ببرید.صحبت کردن سر میز فراموش نشود.در میان لقمه‌ها چاقو و چنگالتان را روی میز بگذارید.تا کاملا لقمه را نجویده اید لقمه دیگر نگیرید،به معده تان اجازه دهید تا آنرا هضم کند.

قانون 3: اولین نفری باشید که سر میز سفارش میدهد.این کار باعث میشود که سفارشات دیگران روی نظرتان تاثیر نگذارد.

پیشنهاد: از منوی پیش غذا سفارش دهید.ظرفهای پیش غذا از ظرفهای شام کوچکتر بوده و همین امر باعث میشود شما کمتر بخورید.اگر هنوز گرسنه هستید یک ظرف سالاد سفارش داده تا شکمتان را پر کند.

آگاه باشید: اندازه پرسهای غذا در رستورانها ممکن است بیشتر از حد نیاز شما باشد.اگر یک پرس زیادی دریافت کردید فقط نصف آنرا بخورید.وقتی سیر شدید دیگر نخورید.مجبور نیستید غذایتان را تا آخر تمام کنید.وقتی یک ظرف پر از غذا جلوی شما است دلیلی ندارد که تا ته آن را بخورید.بقیه آنرا در جعبه مخصوص غذا گذاشته و برای یک وعده دیگر به منزل ببرید.پرسهای غذائی خود را در رستورانها کنترل کنید.در خوردن زیاده روی نکنید.

آب بنوشید: بهترین روش برای پرهیز از نوشیدنیهای قندی خوردن آب یا چای بدون قند است.برای اینکه بیشتر احساس سیری کنید قبل از هر وعده مقدار زیادی آب بنوشید.

* اول با سوپ یا سالاد شروع کنید.پر کردن معده تان توسط سوپ و سالاد قبل از هر وعده بهترین روش برای جلوگیری از پرخوری کردن شما در غذای اصلی میشود.سخت گیر باشید.به ویژه یک سوپ سبزی به عنوان یک پیش غذای بسیار خوبی است زیرا که در کل سوپها باعث میشوند که اشتهای شما نسبت به غذای اصلی کمتر شود. بیشترآنها دارای کالری پائین هستند و زود گرسنگی را رفع کرده پس شما کمتر میخورید. زمان زیادی برای خوردن سوپ صرف می‌شود. همچنین دارای کالری پائین بوده و شکم شما را پر می‌کنند، پس برای شما مناسبند.

* سعی کنید قبل از غذا سالاد سبزیجات میل کنید ، برای خوردن سالاد از سس سرکه یا روغن مخصوص خودتان استفاده کنید. اکثر رستورانها از سس کم چرب استفاده می‌کنند. می‌توانید بخواهید که سس را جداگانه بیاورند و با هر لقمه چنگالتان را به آرامی در سس زده و میل کنید. بدین روش شما روی کمی و زیادی آن کنترل دارید. مراقب سالاد جوجه سزار باشید ، چرا که اغلب این نوع سالاد نسبت به چیز برگر دارای روغن و کالری بیشتری می‌باشد.

راز رژیم غذائی

همراه غذای خود یک ظرف سالاد یا یک ظرف سبزیجات سفارش دهید. برای کمک کردن به سیری شما بهتر است قبل از اینکه غذای اصلی را بخورید از این سالاد یا سبزیجات میل کنید.

نکاتی برای یاد آوری هنگام سفارش سالاد:

یک ق. غ پنیر رنده شده ، 2 گرم چربی و 28 کالری به بدنتان می‌افزاید.

یک ق.غ ژامبون ، 1 گرم چربی و 30 کالری به بدنتان می‌افزاید

یک ق غ سس سالاد ، 6 تا 9 گرم چربی و 60 تا 90 کالری به بدنتان می‌افزاید

نان: نان معمولی و نان ساندویچی تا حدودی دارای چربی و کالری کمتری هستند . اضافه کردن کره و روغن به آنها باعث افزایش چربی و کالری می‌شود. شما می‌توانید نان را بدون کره بخورید! یعنی فقط یک تکه نان.

هنگامیکه منتظر غذا هستیم شکم خود را با چیزهای دیگر پر می‌کنیم .

راز رژیم غذائی :
دو پیش غذا و یک غذای اصلی سفارش دهید.
 
غذای اصلی :
وقتی برای خوردن غذا به رستوران می‌روید معمولا گرانترین استیک دارای کمترین چربی می‌باشد. از خوردن چیزهای خامه دار و سرخ شده خودداری کنید ؛ آنها در دو برابر کردن چربی ، کالری و حتی کربوهیدراتها نقش موثری دارند. غذاهای کبابی ، پخته شده یا آبپز سفارش دهید. چربی اضافی روی گوشت قرمز و گوشت ماکیان را بگیرید . به خاطر داشته باشید که یک پرس 3 اونسی گوشت حدودا به اندازه کف دست شما است.

 یک ساندویچ جوجه سوخاری بدون مایونز یا کره سفارش دهید . در عوض از خردل استفاده کنید.

در مهمانی یا در خانه دوستتان شاید مجبور شوید که یک غذای پر چرب بخورید . سعی کنید فقط یک کم از آن را میل کرده و در همان شب یا روز بعد فعالیت بیشتری داشته باشید. از خوردن ماکارانیهائی حاوی پروتئین کم و آغشته به سس چاق کننده و کربو هیدراتها هستند بپرهیزید. اگر زمانی مجبور شدید سعی کنید به جای سس خامه دار از سس گوجه فرنگی استفاده کنید. سس گوجه از کالری و چربی کم برخوردار است .

تا آنجا که ممکن است از غذاهای سرخ شده پرهیز کنید. در این صورت رگهای بدنتان از شما تشکر خواهند کرد.

همیشه از سیب زمینی پخته شده یا سبزیجات بخار پز شده به جای سیب زمینی سرخ کرده در کنار غذایتان استفاده کنید . البته اگر موارد فوق در لیست نبود میتوانید خود آنرا سفارش دهید.

راز رژیم غذائی:
غذای خود را با کسی شریک شوید یا نیمی از آنرا به منزل ببرید.
 
دسرها:
قبل از سفارش دسر اجازه دهید چند دقیقه غذایتان هضم شود . به معده اتان فرصت داده تا به مغزتان دستور دهد که شما سیر هستید . ( این امر حدودا 20 دقیقه طول می‌کشد) . اگر باز هم دسر خواستید آنرا با کسی شریک شوید . به خاطر داشته باشید نیمی از دسر مساوی نصف کالری است.

بعضی از دسرهای سالم :
بستنی یخی ، یک ظرف ماست ، انواع میوه‌ها و به ویژه خربزه.

تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
چرا رژیم های کاهش وزن موفقیت آمیز نیستند؟
نتایج باورنکردنی 5 رژیم شگفت انگیز!!
رژیم 1200 کالری!
چاقی که شما در به وجود آمدن آن مقصر نیستید!
11 غذای مفیدی که معمولا" نمی‌خوریم!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X