طرز تفکر خود را تغییر دهید، تا بدنتان تغییر یابد. روانشناسان می‌گویند گفتگوهای درونی و افکار ما می‌توانند روند عادی تناسب اندام را عوض کنند.

 
طرز تفکر خود را تغییر دهید، تا بدنتان تغییر یابد. روانشناسان می‌گویند گفتگوهای درونی و افکار ما می‌توانند روند عادی تناسب اندام را عوض کنند.
مشکل اینجاست که مردم ساده انگارانه نمی دانند که افکارشان چقدر می‌توانند مخرب باشند. آنچه بر رفتار شما مقدم است، تفکر است و ما خیلی اوقات نمی توانیم به درستی با افکارمان رابطه برقرار کنیم. مانند این است که خودمان را بر روی خلبان اتوماتیک تنظیم کرده باشیم.
 
اولین قدم برای طرح کردن یک دوره تناسب اندام خوب این است که بفهمید افکار شما تا چه میزان می‌توانند تمرینات را بهتر یا بدتر کنند.

دومین قدم مبارزه با افکار منفی است و اگر این کارها انجام شود، تمرینات شما بی نقص خواهد بود.

بازی‌های ذهنی
اصل این است که بدانید یک فکر، تنها یک فکر است. برای مثال فقط به این دلیل که شما فکر می‌کنید از هرچه به ورزش مربوط است، بدتان می‌آید، بدین معنی نیست که نمی توانید فعالیتهای را بیابید که از بقیه قابل قبول تر باشد. به همین ترتیب اگر مطمئنید که اگر شیرینی بخورید حتماً آن کالری که با ورزش سوزانده اید حذف می‌شود، به این معنی نیست که حتما همینطور است.

شاید برای تازه کاران سخت باشد که مهارتهای لازم برای وفادار ماندن به تمرینات ورزشی را مدیریت کنند. اما به خود زمان بدهید. اگر بتوانید شش ماه این تمرینات را منظم انجام دهید، بجای اینکه فقط کاری باشد که شما انجامش می‌دهید، به بخشی از شما تبدیل خواهد شد. بعلاوه شما نتایج مثبتی را مشاهده خواهید کرد که برای ادامه بهتان انگیزه بدهد. مانند: ماهیچه‌های بهتر، احساس قوی و متناسب بودن، وزن کم کردن، تغییر روحیه و خواب بهتر.

آیا برای تبدیل افکار بد به افکار خوب آماده اید؟ این بازی‌های ذهنی را امتحان کنید:

فکر بد: از ورزش و هر چیزی که به آن مربوط است متنفرم.

فکر خوب: باید فعالیتهای فیزیکی باشد که حداقل قابل قبول باشد و به من لذت بدهد. بعلاوه ورزش برای سلامتی من مهم است و باعث می‌شود بتوانم در کنار فرزندان و در آینده نوه‌هایم زندگی را ادامه دهم.

فکر بد: من هرگز وقتی برای ورزش نخواهم یافت!

فکر خوب: آیا شاهدی در خلاف این فکر وجود دارد؟ من در گذشته چطور برای ورزش وقت می‌گذاشتم؟ شاید نتوانم سی دقیقه از روز را در سالن ژیمناستیک بگذرانم اما مطمئنا می‌توانم ده دقیقه از این طرف و آن طرف برای انجام حرکاتم وقت بیابم.

فکر بد: من یک برنامه تناسب اندام را شروع کردم اما درد تمرینات برایم قابل تحمل نیست.
 
فکر خوب: ورزش کردن در حال حاضر برایم آسان نیست اما به این معنی نیست که وقتی به تناسب اندام رسیدم هم برایم دردناک باشد. باید ورزش‌ها را آهسته انجام دهم و به نکات مثبت آن یعنی سلامت و روحیه بهتر فکر کنم.

فکر بد: باران می‌آید پس من نمی توانم برای پیاده روی صبحگاهی بیرون بروم.
 
فکر خوب: امروز بارانی است، پس من برای ورزش به باشگاه می‌روم!

فکر بد: من هرگز نمی توانم اینهمه وزن کم کنم.

فکر خوب: شاید الان حس امیدواری نداشته باشم اما این فقط فکر من است و حقیقت ندارد. رژیم و ورزش هرگز نخواهند گذاشت که این وزن اضافه به من برگردد. پس باید منطقی باشم و به اهدافم بیندیشم و با برنامه همراه باشم.
 
گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:مجله الکترونیکی فریا
 
مطالب پیشنهادی:
توصیه های فوق العاده برای حفظ رژیم غذایی در رستوران!!
اهمیت در نظر گرفتن چاق‌کننده‌های گوارا!
پاکسازی بدن ،روشی اعجاب آور در کاهش وزن
5 روش آسان برای شروع یک رژیم غذایی
چرا رژیم های کاهش وزن موفقیت آمیز نیستند؟
 
 

پربیننده های این بخش

 
X