من تلاش می‌كنم تا از خوردن غذا‌های كم ارزش دوری كنم و بیشتر غذا‌های ساده بخورم اما هرچه بیشتر دوری می‌كنم بیشتر به آن‌ها میل پیدا می‌كنم.

من خود را از غذا‌های كم ارزش دور می‌كنم. اما من بیشتر به آن‌ها گراش پیدا می‌كنم.
 
نوشته شده توسط مارتیكا هینر
سؤال: من تلاش می‌كنم تا از خوردن غذا‌های كم ارزش دوری كنم و بیشتر به غذا‌های ساده بخورم اما هرچه بیشتر دوری می‌كنم بیشتر به آن‌ها میل پیدا می‌كنم.

 پاسخ: خوردن غذا‌های ساده یك واژه ای است كه به كرات در روز تكرار می‌شود این یك معنی خوب است اما معنی جدیدی یست. به طور اساسی غذای سالم، یك مرحله در غذا نیست  بلكه یك عادت غذایی است كه در طولانی مدت تاثیر زیادی در شیوه ی زندگی می‌گذارد. غذا‌های ساده غذاهایی طبیعی هستند مثل میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات، سبزی‌های خوردنی، گوشت، مرغ و ماهی است. بنابراین یك شام ساده شامل سالاد با گوجه، مارچوبه و روغن گردو است (به جای چربی‌های اشباع شده) سینه مرغ كبابی ( نه سرخ كرده) بدون پوست سبزیجات بخار پز مثل كلم بروكلی و سیب زمینی شیرین ( ترجیحا سرخ نشده) و آب است.

دستور این غذا‌ها خیلی ساده است و فقط شخص باید چیز‌هایی را برای خود ممنوع كند. اما به طور نمونه، چربیها سست كننده، آرد‌های سفید ( شامل نخوردن ماكارونی و نان‌های سفید)، حذف مشروبات الكلی و شكر‌های پاك شده به صورت ملاحظه شده مصرف می‌شود ( نوشابه‌های شیرین) بعضی‌ها هم خود را از خوردن پروتئین منع می‌كنند كه از پودر‌ها پروتئینی برای تامین پروتئینی بدن خود استفاده می‌كنند، البته این روش غیر طبیعی است.

اگر به بدنتان به اندازه كافی انرژی نرسد بدنتان آسیب پذیر می‌شود و این مهم ترین غذا‌های كم ارزش است.

غذاهای  سالم مطمئن ترین راه برای تندرستی هستند ( هر چند جای گفتگو برای نیاز‌های تكمیلی در پروتئین‌ها وجود دارد.) بیشتر مردم به طور قطعی وزن كم می‌كنند اگر از خوردن غذا‌هایی مثل نان ، ماكارونی مواد شیرین مثل نوشابه غذاهای سرخ كرده مثل چیبس سیب زمینی و غذا‌هایی كه چربی اشباع دارند مثل پنیر اجتناب كنید و به دنبال غذا‌های كم كالری باشید. خوردن موادی مثل میوه و سبزیجات و چربی‌های به اندازه و پروتئین بالا غذا‌هایی شبیه لوبیا و گوشت به مقدار زیاد به شما احساس سیری و كافی بودن در یك حجم مناسب را می‌دهد.

پس چرا شما هوس دارید؟
یك دلیل آن این است كه شما در غذا خوردنتان به اندازه كافی  كالری به بدنتان نمی‌رسد. اگر شما غذا‌های ساده مصرف كنید می‌توانید با خوردن مقدار كمی كالری مورد نیاز بدنتان را تامین كنید، اما در غذا‌های كم ارزش، با حجم زیاد و كالری كم است. شما واقعا با خوردن سبزیجات و میوه‌ها احساس پر بودن پیدا می‌كنید. اگر به بدنتان به اندازه كافی  انرژی نرسد بدنتان آسیب پذیر می‌شود و این مهم ترین پیامد غذاهای كم ارزش است. اگر شما از غذا‌های كم ارزش استفاده كنید چون سیر نمی‌شوید نسبت به آن‌ها حریص تر می‌شوید.

شاید شما از آن انسان‌هایی باشید اگر چیزی را بیش از حد تكذیب كنید  و به آن زیاد فكر كنید برای شما به صورت عقده در می‌آید و هر چه بیشتربه آن فكر می‌كنید، آن شما را بیشر به حرص و طمع هدایت می‌كند حتی اگر به آن احتیاج نداشته باشید. درست زمانی كه به یك برش پیتزا نگاه می‌كنید و به آن فكر می‌كنید.

در این جا 2 راه برای از عهده این مشكل بر آمدن وجود دارد. یك، تا جایی امكان دارد از آنها دوری كنید، دو این كه اصل اخلاقی میانه روی در هر چیزی رعایت كنید. اگر در عادت غذایی شما 80 درصد غذا‌ها ، غذاهای ساده است، این یك عادت نسبتا خوب است چون در آن به غیر از غا‌های ساده در حد معمول غذا‌های غیر ساده نیز وجود دارند تا بشود گهگاهی خارج از لیست اصلی غذاها؛ از غذا‌های كم ارزش نیز استفاده كرد.

البته برخی از خط مشی بهتری پیروی می‌كنند. بسیاری از كتاب‌هایی كه در مورد عادت‌های غذایی به مردم عرضه شده است طرح‌هایی برای این خط مشی ارائه می‌دهند.

غذا‌هایی را كه به نظرتان بسیار بد و كم ارزش هستند را در لیست سیاهی برای خود درست می‌كنید نگه دارید. این عمل از معروف ترین روش‌ها در روانشناسی است. بیشتر محققان ما را به فكر كردن به باطن غذا‌ها هدایت می‌كنند. وجود یك عادت غذایی محكم و یكسان ممكن است در شما عقده ایجاد كند. و شخص آشپز یك آدم بدبخت به نظر برسد اما تغییر در برنامه در زمان‌های خوب بسیار مفید است و نتایج بهتری بدهد.

تغییر ارزش برای غذا‌ها
برداشت دیگر این است كه غذا را با آرامش بخورید و آن را خوب درك كنید. متمركز شدن بیشتر روی درك غذا خوردن، شما را بیشتر به تفكر درباره ی غذا هدایت می‌كند تا خوردن آن.

شما شاید پیش از این به غذا‌ها با یك چشم دیگر نگاه می‌كردید. آیا شما زمانی كه میوه‌ها و سبزیجات مطلوب دارید خشم گین می‌شوید؟( مثل انگور سبز یا هویج ترد زرد) شما معمولا تلاش می‌كنید تا غذا‌ها و میوه‌هایی را كه مطلوب است جستجو كنید.

آنچه در غذا‌های كم ارزش وجود دارد و به كرات دیده می‌شود شوری یا شیرینی است كه آن‌ها را جذاب می‌كند. منابع كالری آن‌ها معمولا انسانی و سخت افزاری است. اما شما می‌توانید تنوع غذا‌ها را گسترش هید تا از غذا‌های بد رو برگردانید.

شاید شما در مقابل برخی غذاها وسوسه شوید، اما نباید در برابر همه ی آن‌ها شكست بخورید. اگر شما به اكثر غذا‌های كم ارزش تمایل دارید ضروری است كه در مقابل بعضی از آن‌ها بایستید. چون ممكن است خواسته‌ها و تمایلات شما طولانی شود كه این برای شما مشكل ساز است.

اگر شما بتوانید مهارت تشخیص فرق جزئی غذا‌های بد و خوب را از ظاهر غذا یاد بگیرید، آنگاه ممكن است كسی كه سالاد خود را باقی می‌گذارد اما چیز برگر خود را تا انتها می‌خورد عصبانی شوید. در بسیاری از غذا‌ها برای افزایش  ماندگاری  محافظ‌های شیمیایی استفاده می‌شود. و ممكن است به نظر شما این غذا‌ها خوش مزه تر به نظر برسند پس در انتخاب غذا‌ها دقت كافی داشته باشید.
 

 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
صحبت های متخصص تناسب اندام درباره لیپوساکشن!
چگونه با وجود گردن درد تمرینات ورزشی کاهش وزنم را انجام دهم؟!
بهترین غذاهای رژیم گیاهی
راه‌كارهایی برای پیشگیری از چاقی پس از ازدواج
رژیم غذائی مناسب در پوكی استخوان 
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X