من پاهایی خوش فرم می خواهم  چه کار باید بکنم!
آیا می توانید یک ساق پای حجیم رازیباتر کنید؟ یا آیا می توانید ساقی لاغر داشته باشید و آنرا تقویت کنید؟

مواردی که شما برای لاغر کردن پاهایتان به آن نیاز دارید

نوشته شده توسط مارتیکا هینر،
 

بیشتر بدانید : بزرگ کردن باسن با چند حرکت 7 دقیقه ای

سوال: می خواهم رانهایم را شکل دهم.کدام تمرین ماهیچه های ران را تقویت می کند؟ همچنین آیا هیچ روشی برای بهبود پاهایم وجود دارد؟

پاسخ: مانند بینی،قسمت های تحتانی و بیشتر بخش های دیگر بدن، شکل ساق پاها نیز با هم تفاوت دارد.نه تنها تفاوت هایی در میزان چربی بدن که در بخش پایینی پاها ذخیره می شود وجود دارد بلکه تفاوتهایی نیز در ساختار عضلات ساق پا نیز وجود دارد.

عضلات ساق پا از یک باریکه بافت عضلانی تشکیل می شود که توسط تاندون به استخوان ران در نقطه بالایی آن متصل می شود و به استخوان پاشنه در قسمت پایین از طریق تاندون آشیل متصل می شود.میزان توده ماهیچه ای و بافت تاندون متفاوت است.برخی از افراد بافت ماهیچه ای دارند که تا حد کمی گسترش پیدا کرده است و به قوزک پا نزدیک است، و برخی دیگر تاندون های نازک تر و یا کلفت تر دارند.این تغییرات شخصی تعیین کننده اندازه و شکل قسمت پایینی پا است.

"تغییر ناگهانی شکل ساق پا ممکن است مشکل باشد چون جنبه های معینی از این آناتومی ممکن است تغییر ناپذیر باشد."

چه مقدار چربی وجود خواهد داشت که همچنین به ضخامت یا تعریف ظاهر ساق پا و قوزک اختصاص پیدا می کند.(برای افرادی که نمی دانند "بزرگی قوزک" کلمه ای تحقیر آمیز برای قوزک باشد  که ممکن است به بقیه قسمت های پا نیز گسترش یابد)همچنین، برخی از شرایط پزشکی ممکن است باعث تشکیل مایعاتی در بدن در بخش پایینی پا می شود که ممکن است همچنین اندازه قوزک یا ساق پا را افزایش دهد.

من پاهایی خوش فرم می خواهم چه کار باید بکنم!
من پاهایی خوش فرم می خواهم  چه کار باید بکنم!

شکل دادن ساق های پا

آیا می توانید یک ساق پای حجیم رازیباتر کنید؟یا آیا می توانید ساقی لاغر داشته باشید و آنرا تقویت کنید؟
ممکن است مشکل باشد که به سرعت شکل ساق پا را تغییر دهیم چون جنبه های معینی از این آناتومی ممکن است تغییر ناپذیر باشند.برای مثال، اگر شما تاندون آشیل کوتاهی داشته باشید،با توجه به تعریف،این عضله در بخش پایینی پا گسترش پیدا می کند و ممکن است پا کلفت تر به نظر برسد. بلند تر کردن تاندون امری نا ممکن است.

در حالی که توده عضلانی می تواند از طریق تمرین های مربوط به افزایش وزن افزایش یابد، چه میزان عضله ساق پا می تواند تشکیل شود این امر بستگی به تعداد فیبرهای عضلانی و نوع آنها دارد.

نوع فیبر عضلانی تا حد زیادی در بین افراد مختلف متفاوت است و این به دلیل ژنتیک انها است.اگر شما درصد بالاتری از فیبر نوع یک را داشته باشید، که به عنوان نوعی با حرکت آهسته ناخته می شود، ممکن است توده عضلانی کوچکتری را به دلیل این فیبرها داشته باشید این فیبرها به اندازه فیبرهای نوع 2 حجیم نمی شوند(نوع حرکت سریع)به همین نحو، اگر ساق پای شما در حال حاضر عضلانی است،ممکن است که این امکان وجود نداشته باشد که تمایل کمتری وجود داشته باشد که عضلانی باشد(کم کردن زیاد وزن ، که منجر به از دست دادن بافت عضلانی می شود)

هنوز، هیچ مشکلی نیست که چه نوع از فیبر غالب عضلانی در قسمت پایینی پای شما وجود دارد، یا ساختار آن چگونه است، شما می توانید مقدار و قدرت ساق پای خود را با تمرینات گوناگون افزایش دهید، این تمرین ها شامل تمرین هایی مانند پریدن یا دویدن می شود،مانند تمرین های استقامتی همچون کشیدن ساق پا.
 
میزان چربی موجود در بخش پایینی پای شما بر روی ضخامت آن تاثیر دارد.کاهش چربی بدن توسط انجام تمرین های هوازی بطور روزانه و یا خوردن و مصرف کردن کالری کمتر ممکن است چربی را کاهش دهد. اما کم بودن چربی بدن ممکن است باعث شود مقاومت بیشتری را نسبت به کاهش از خود نشان دهد.این امر با توجه به زیاد بودن چربی دیده می شود.

یک مورد وجود دارد که خواهان افزایش آن هستیم و آن این است که بدن شما چگونه به نظر می رسد، نکته دیگر این است که تثبیت و ثبات را در بخش دیگری از بدن ببینیم.خطری در بررسی بخش های بدن شما با مشاهدات میکروسکوپیک وجود دارد چون شما تصویر بزرگتری را از دست می دهید.اگر ساقهای پای عضلانی داشته باشید که بخواهید آن را لاغر کنید اما مشکلات زیادی در طی زمان خواهید داشت، بنابراین سعی کنید قدرت پاهای خود را افزایش دهید و بدانید چگونه به شما این امکان را می دهد که از نظر ورزشی بهتر عمل کنید.اگر ساقهای لاغر دارید و لاغر تر از آن چیزی هستند که شما انتظار داریدف هر کاری را که می توانید برای تقویت آنها انجام دهید، اما همچنین بر روی آن با پذیرش آن تمرکز کنید، تا اینکه آنها را با دیده انکار نگاه کنید.دید شما به دیگران تصویری کلی است، نه مجموعه ای از بخش های مختلف بدن.
اگر شما اندامی متناسب دارید و متناسب هستید، و لبخندی برروی لب دارید، کاملا" خوب به نظر خواهید رسید.
 
 

بیشتر بدانید : بزرگ کردن باسن با چند تمرین خانگی

بیشتر بدانید : فرم دهی به باسن با 4 تمرین 10 دقیقه ای!!

بیشتر بدانید : کوچک کردن سریع باسن و ران با 5 تمرین ساده!!

بیشتر بدانید : بزرگ کردن سینه با 4 ورزش موثر

بیشتر بدانید : بهترین ورزش برای تناسب اندام بانوان


تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ