باشگاه پاس به خاطر اتفاقاتی که در هفته آخر لیگ برتر رخ داد بیانیه‌ای صادر کرده متن کامل آن را در زیر می‌خوانید.

خبرآنلاین: بازی های هفته پایانی لیگ برتر دهم سرشار از اتفاقاتی بود که شاید برای برخی آقایان خوشایند باشد اما در مجموعه اگر واقع بینانه نگاه کنیم، فوتبال دیروز سرشار از ناپاکی ها و ناخالصی ها بود. فوتبالی که برخی آقایان برای زنده ماندن هم نوع خود باختند تا پاس را قربانی هدف عاری از جوانمردی خود کنند.

واژه بردن به هر قیمتی برای زنده ماندن مصداق آقایانی است که روز گذشته قداست فوتبال را خدشه دار کردند و اعتبار و هویت انسانی خود را به راحتی به حراج گذاشتند. اینجا چیزی به نام فوتبال، پاکی ها و جوانمردی ها پیدا نمی شود و شرافت و انسانیت نادیده گرفته می شود.

رویارویی تیم های وزارتخانه ای که نیمی از آنها در خطر سقوط بودند، طبیعی است که جریان های پشت پرده نتیجه بازی را رقم می زند. نفت و شاهین، راه آهن و مس و سپاهان و سایپا، همه و همه از مجموعه صنعتی هستند و بسیار مشهود است که به جای ارایه یک فوتبال پاک؛ گل به هم هدیه می دهند!

آقای قلعه نویی، این بود فوتبال پاکی که از آن دم می زدید. تیم دوم خود را به میدان فرستادید که حریف را در لیگ برتر ماندگار کنید. یادتان رفت دو فصل پیش که از آقای جلالی به خاطر ارایه فوتبال جوانمردانه و پاک تشکر کردید اما حالاخود  شما پاکی ها فوتبال را با تصمیم غیر اخلاقی آلوده کردید.

این رسم، رسم جوانمردی نیست که شما مدام آنرا برای خود یدک می کشید تا شاید محبوبیت نزد دیگر هواداران فوتبال پیدا کنید.

هویت ها مشخص است و هدف ها روشن. زد و بندهایی که پشت پرده می شود تا مبادا تیمی که با بودجه های کلان یک وزارتخانه دولتی در خطر سقوط است، این چنین شود.

ای کاش این دسته از کسانی که بانی فوتبال ناپاک هستند جرگه ای از ارزش های فوتبالی و جوانمردانه علی دایی سرمربی پرسپولیس در وجودشان بود. روز جمعه 15 هزار هوادار همدانی حاضر در ورزشگاه شهید مفتح یکصدا دایی را به خاطر ارایه یک فوتبال پاک تشویق کردند و در آن سو مربیانی که به هم نوع در حال سقوط خود گل هدیه کردند!

اگر ارزش ماندن در لیگ برتر به هر قیمتی آنقدر مهم و عرف است که فوتبال پاک نادیده گرفته شود، می بایست فاتحه این فوتبال را بخوانیم.

براستی آقایان بازی کثیف سیخی چند است  که این چنین به آن چسبیده اید. ما که خریدارش نبوده و نیستیم اما گویا مزه این فوتبال کثیف برای شما خوش طعم بوده که عادت کرده اید اینگونه رفتار کنید.

فوتبال ناپاک به هر حال این بار پاس و هوادارانش را قربانی کرد اما آنچه که در این واقعه تلخ شاهد بودیم یکروز کاملا ناجوانمردانه ای بود که برخی آقایان رقم زدند تا پاس سقوط کند.

 
سایر مطالب:
در انتظار پاسخ مديران پرسپوليس/ دايی ارزان‌ترين سرمربی ليگ برتر فوتبال ايران  
انتقاد تند نويسنده هوادار رئال از سبک بازی اين تيم: مورينيو چيزی از فوتبال نمی داند
تماس رضا با رضا/نوروزی به عنایتی؛ببخشید رکوردت را شکستم
ساکت: دوست دارم قلعه‌نویی، فرگوسن سپاهان شود
چگونه برزیلی ها فوتبال جهان را تسخیر کردند
 
 
گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
www.seemorgh.com/sport
منبع:khabaronline.ir
 
 
 
 
 

 
X