رئال مادرید چگونه میخواهد جای رونالدو را پر کند؟
با جدایی رونالدو از رئال مادرید, حالا آنها باید جایگزین مناسبی برای وی پیدا کنند اما آیا موفق به این کار می شوند؟

چه کسی جانشین رونالدو می شود؟

چطور می‌خواهید جای بازیکنی که به طور میانگین در ۹ فصل حضورش در رئال‌مادرید هر فصل حدود ۵۰ گل برای کهکشانی‌ها زده را پر کنید؟ سال ۲۰۰۹ این اتفاق برای منچستریونایتد رخ داد و آن‌ها هم کریستیانو رونالدو را از دست دادند تا پس از ۳ قهرمانی متوالی در نخستین فصل بدون کریس نایب‌قهرمان لیگ برتر شوند. آن زمان رونالدو با وجود اینکه یک فصل آقای گل لیگ برتر هم شده بود، اما در مجموع به اندازه حالا یک ستاره گلزن به شمار نمی‌رفت یا اینکه بهتر است بگوییم با شرایطی که بعد‌ها در رئال‌مادرید برایش به وجود آمده فاصله داشت چراکه با پیراهن کهکشانی‌ها او در ۴۳۸ بازی ۴۵۰ گل زد؛ و حالا رئال‌مادرید چه خواهد کرد؟

در حالی که CR۷ مهم‌ترین بخش خط حمله منچستریونایتد بود، در مادرید برای حدود یک دهه کاری کرد از بازیکنان دیگر درون ترکیب رئال‌مادرید متمایز شود. حالا مدیران باشگاه رئال‌مادرید و در رأس آن‌ها فلورنتینو پرس نه تنها باید در جست‌و‌جوی ستاره‌ای برای جانشینی کریستیانو رونالدو باشند بلکه باید تیم‌شان را هم بازسازی کنند. هنوز هم بسیاری نمی‌توانند درک کنند چنین بازیکن مهمی در تاریخ رئال‌مادرید چرا با مبلغ ۱۱۲ میلیون یورو تنها به خاطر خراب شدن رابطه با رئیس باشگاه به فروش رسید.

مطمئناً باید بازیکنی ارزشمند برای جانشینی رونالدو انتخاب شود. آیا رئالی‌ها در این راه موفق خواهند بود؟


انتظار در سایه

این اولین استنتاج است. فراموش نکنیم که در رئال‌مادرید چقدر استعداد بزرگ ذخیره شده و مهاجمان بزرگی در سالیان اخیر در سایه کریس رونالدو مانده‌اند. به خصوص گرت بیل که دوست دارد او هم یک مرتبه برنده توپ طلای فرانس‌فوتبال را به افتخاراتش اضافه کند. شاهزاده ولزی در بسیاری از مواقع دیده نشده مثل زمانی که در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ در چند بازی متوالی گلزنی کرد، اما باز هم صحبت از رونالدو بود. بیل در ۴۵ بازی در لالیگا در ۲ فصل اخیر ۲۳ گل زده که آمار خوبی محسوب می‌شود. پرس قطعاً روی ستاره ولزی تیمش سرمایه‌گذاری کرده و می‌داند چه زمانی او جواب اعتماد‌ها را خواهد داد.

یا مارکو آسنسیو ۲۲ ساله جوان شایسته رئالی که مدت‌هاست در آب‌نمک کهکشانی‌ها خوابانده شده! او را نامزد آینده کسب توپ طلا می‌دانند چراکه هم شرایط خوبی دارد و هم با توجه به سن پایین این شانس را دارد که در آینده ستاره اول رئال شود. همان‌طور که هواداران رئال‌مادرید خوب می‌دانند با حضور جولن لوپتگی ستاره‌ای مثل ایسکو نقش مهم‌ترین در تیم ایفا خواهد کرد.

سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا اعتقاد خاصی به ایسکو دارد و در تیم ملی هم این مسئله را به خوبی می‌شد متوجه شد. با لوکا مودریچ و تونی کروس خط میانی رئال‌مادرید در بهترین فرم خودش قرار خواهد داشت و به این ترتیب ایسکو یک خط جلوتر در مثلث خط حمله قرار خواهد گرفت. از طرفی رئال‌مادرید هنوز هم مالک خامس رودریگس است.

ستاره کلمبیایی پس از بی‌توجهی‌های زیدان راهی مونیخ شد و فصل خوبی هم در بایرن داشت. اگرچه شایعه شده خامس می‌خواهد به مادرید برگردد، اما باواریایی‌ها هم در نظر دارند قرارداد قرضی او را قطعی کنند. در نهایت باید از کریم بن‌زما نام برد که شاید هیچ‌گاه یک مهاجم ششدانگ تلقی نشود، اما تا حدودی مشکل گلزنی در ترکیب مادریدی‌ها را برطرف خواهد کرد. کریم بن‌زما بار‌ها تا آستانه جدایی از رئال‌مادرید پیش رفت، اما حالا با رفتن رونالدو دیگر هواداران رئالی نمی‌خواهند او را هم از دست بدهند.


انگیزه کشنده

کریستیانو رونالدو تنها ۴۵۰ گل در رئال‌مادرید به ثمر نرسانده، او انگیزه بالایی در خط حمله داشت و با استفاده از همین انگیزه همیشه در محوطه جریمه خطرناک بود. نه تنها خودش بار‌ها صاحب موقعیت می‌شد بلکه دیگر بازیکنان تیم را در فرصت‌های خوبی گلزنی قرار می‌داد. شاید رئال‌مادرید حالا هم ستاره‌های خوبی داشته باشد، اما هیچ‌کدام انگیزه کشنده CR۷ را نداشته و ندارند. طبیعی است که به دلیل سال‌ها بازی کردن کنار رونالدو و در نوک حمله بن‌زما در پست شماره ۹ بازی کند.

با این حال مهاجم فرانسوی فصل قبل در ۳۲ بازی لالیگایی فقط ۵ گل زد که آمار نشان می‌دهد فشار‌هایی که به او وارد شده بی‌دلیل نبوده است. از طرفی گرت بیل هم بار‌ها مصدوم شده و همیشه نمی‌شود روی او حساب باز کرد. همه این‌ها باعث می‌شود مطمئن باشیم فلورنتینو پرس در پی مطرح کردن یک نام جدید است تا همان‌طور که روزی به رونالدو فرصت داد به عنوان یک ستاره جوان به سانتیاگوبرنابئو بیاید و مثل یک اسطوره مادرید را ترک کند بازیکن دیگری در چنین جایگاهی قرار بگیرد.

اهداف پیچیده

 یک ستاره نیاز دارد، اما اهداف این باشگاه یکی، پس از دیگری به دلایل مختلف در دسترس نیستند. کیلیان امباپه ستاره ۱۹ ساله فرانسوی پس از قهرمانی خروس‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ صراحتاً از ماندگاری‌اش در پاری‌سن‌ژرمن گفت و باشگاه رئال‌مادرید هم هرگونه مذاکره با پاریسی‌ها برای جذب نیمار را تکذیب کرده است. در نتیجه به نظر می‌رسد تنها هدف واقع‌بینانه کهکشانی‌ها ادن آزار باشد که در آخرین اظهاراتش گفته همه می‌دانند مقصدی که ترجیح می‌دهد در صورت جدایی از چلسی انتخاب کند، کجاست، اما در حالی که ادن آزار در صدر بازیکنان ارزشمند جهان قرار گرفته قطعاً باشگاه رئال‌مادرید نگران آمار گلزنی‌هایش خواهد بود، البته اگر آن‌ها ستاره بلژیکی را به عنوان جانشین مستقیمِ کریستیانو رونالدو در نظر بگیرند.

شماره ۱۰ چلسی هیچ‌گاه موفق نشده بیشتر از ۱۶ گل در لیگ برتر بزند و رکورد گلزنی‌اش فاصله زیادی به رونالدو دارد. به همین ترتیب بیل، آسنسیو، ایسکو و حتی در صورت بازگشت خامس آمار گلزنی تقریباً مشابه با او داشته‌اند. در صورت حضور آزار در سانتیاگوبرنابئو رئال‌مادرید فقط بورخا مایورال را در خط حمله به عنوان جانشین کریم بن‌زما خواهد داشت و ستاره جدید مادریدی‌ها توانایی بازی در نوک حمله را ندارد. شاید بهتر باشد برای گلزنی رئال‌مادرید هدف‌های دیگری را در نظر بگیرد، مثل هری کین، روبرت لواندوفسکی و حتی مائورو ایکاردی.

شایعه‌هایی مبنی بر علاقه کهکشانی‌ها به این ستاره‌ها هم به گوش می‌رسد، اما هرکدام به دلیلی دور از دسترس هستند. هری کین در ماه ژوئن با تاتنهام قرارداد ۶ ساله امضا کرد و بعید است باشگاه لندنی او را از دست بدهد. روبرت لواندوفسکی در ماه آگوست ۳۰ ساله خواهد شد و نمی‌تواند یک راه‌حل بلندمدت باشد. با این حال ایکاردی برای رئالی شدن شرایط بهتری دارد، هم گلزن است و هم می‌توان با مبلغی خوب او را به مادرید آورد. باید دید قدم بعدی باشگاه رئال‌مادرید در پر کردن جای کریستیانو رونالدو چیست. کاری که شاید یکی از سخت‌ترین مأموریت‌های فلورنتینو پرس در دوران ریاستش در باشگاه رئال‌مادرید باشد.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com