اولین روایت از مهدوی کیا درباره پیراهنی با پرچم اسرائیل
مسئول سابق کمیته صیانت فدراسیون فوتبال گفت: متأسفانه برخی نمایندگان محترم به یک قهرمان ملی حمله کردند آن هم در موضوعی که هیچ تحقیقی درباره آن انجام نداده بودند

یونس محمود گفت مهدوی‌کیا به پیراهن فیفا اعتراض کرد

حجت‌الاسلام علیرضا علیپور مسئول سابق کمیته صیانت فدراسیون فوتبال از اظهارات برخی نمایندگان مجلس درباره مهدوی کیا به شدت انتقاد کرد. مصاحبه علیپور را در زیر می‌خوانید:

*موضوع رخ داده با خواست قلبی و شخصی مهدی مهدوی‌کیا انجام نگرفته است و مهدوی‌کیا با دعوت فدراسیون جهانی فوتبال در این دیدار دوستانه حاضر شده است. ثانیا هیچ کدام از برنامه‌های اجرایی این دیدار از پیش مشخص نبوده و مهدوی‌کیا نیز مانند همه بازیکنان حاضر در این دیدار، تنها دعوت فیفا را پذیرفته‌ است.

*متاسفانه این ماجرا به گونه‌ای بازتعریف و به آن پرداخته شده که انگار تمام اتفاقات آن براساس میل قلبی مهدوی‌کیا رخ داده است. در این میان اما در روزهای گذشته نقل قولی از یونس محمود رسانه‌ای شد که گفته بودند، یونس محمود و سایر بازیکنان عرب پس از اطلاع از نقش پرچم رژیم صهیونیستی بر روی لباس بازیکنان نسبت به حذف آن اقدام کردند و مهدی مهدوی‌کیا این کار را انجام نداده است. این یک خط خبری دروغ و جهت‌دار است.

*شخصا با هماهنگی برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال موضوع را پیگیری کردم. از طریق واسطه با یونس محمود صحبت کردیم. فایل صوتی یونس محمود هم موجود است. او به صراحت هرگونه عدم همراهی مهدوی‌کیا در اعتراض به لباس‌های آن دیدار را رد می‌کند. اینکه به نقل از یونس محمود گفته شده ما پرچم‌ها را حذف کردیم و روی آن را با چسب پوشاندیم اما مهدوی‌کیا این کار را انجام نداد یک دروغ آشکار است. یونس محمود هم به شدت این موضوع را رد کرده است. متاسفانه اصل این جریان‌سازی دروغ و ساختگی است.

*مهدوی‌کیا به شدت از اتفاقات رخ داده در طی چند روز گذشته گلایه‌مند است. او در صحبتی که پس از این ماجرا داشته، تأکید دارد که من همواره سرباز بی‌حاشیه فوتبال و وطنم بوده‌ و هستم، همیشه برای اهالی ورزش، جامعه فوتبال، مردم کشورم و همه مظلومین احترام قائل بوده‌ام. من هوادار مظلوم هستم. اینکه یک فرآیند را به گونه‌ای ترسیم می‌کنند که من را معاند و مخالف مظلوم معرفی می‌کنند، بی‌انصافی و بسیار تلخ است.


*مهدوی‌کیا تأکید دارد که در جریان آن دیدار دوستانه و بعد از اینکه متوجه شدیم ماجرای لباس‌های بازیکنان از چه قرار است، به همراه چهار، پنج نفر از بازیکنان مسلمان به نقش‌های روی لباس اعتراض کردیم. مهدوی کیا گفته، چون عربی خوب بلد نبوده، هر کاری که سایر بازیکنان انجام دادند را، او هم انجام داده است، لذا حاشیه‌های ایجاد شده، بعد ازاین ماجرا کینه‌ورزانه و مغرضانه است و مهدوی کیا نیز به شدت از این‌ اتفاقات ناراحت و گله‌مند است.

*فایل و متن اظهارات یونس محمود موجود است او به صراحت اعلام می‌کند که برخی بازیکنان از جمله مهدی مهدوی‌کیا به نقش روی پیراهن بازیکنان اعتراض داشته‌اند. متاسفانه سناریوی نقل شده از این بازیکن علیه مهدوی‌کیا، دروغی بیش نبوده که برخی برای رسیدن به اهداف مغرضانه، ناجوانمردانه به آن دامن زده‌اند.

*متأسفانه برخی نمایندگان محترم به یک قهرمان ملی حمله کردند آن هم در موضوعی که هیچ تحقیقی درباره آن انجام نداده بودند. نباید سرمایه‌های ملی را به این راحتی مخدوش کنیم. مهدوی‌کیا یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران بوده است و همواره با تیم ملی افتخارات بزرگی را برای پرچم سه رنگ کشورمان به ارمغان آورده است. تخریب یک اسطوره ملی قطعا زشت و ناپسند است.

*با اشاره به آیه «ولا تَقْفُ ما لَیسَ لک به علم» باید بگویم بهتر است نمایندگان مجلس قبل از هر اظهارنظری موضوع را مورد بررسی قرار دهند. این زیبنده یک نماینده محترم نیست که قبل از بررسی و تحقیق در الفاظی نامناسب، اسطوره ملی کشورش را مورد حمله قرار دهد.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی