قرارداد نجومی مسی با آدیداس
نام لیونل مسی با برند آدیداس عجین شده ولی تصاویری نادر و قدیمی از ابرستاره آرژانتینی موجود است که او را با کفش‌های برند نایک نشان می‌دهد

قرارداد مسی با آدیداس

نام لیونل مسی مدتها است با برند آدیداس عجین شده و کمپانی آدیداس روی این ابرستاره آرژانتینی سرمایه‌گذاری کلانی کرده. در قرارداد اخیری که بین مسی و آدیداس امضا شد کمپانی ورزشی آلمانی مبلغ ۳۰ میلیون یورو به مسی پرداخت کرده. قراردادی که می‌تواند به زودی مسی را به جرگه میلیاردرهای ورزشی وارد کند.

اما جالب اینجا است که داستان مسی و برندهای پوشاک ورزشی همیشه از این قرار نبوده و او زمانی با کفش‌های برند نایک، رقیب و دشمن اصلی آدیداس، به میدان می‌رفته.

لیونل مسی اولین قرارداد حرفه‌ای خود با یک کمپانی تولید البسه ورزشی را زمانی امضا کرد که تنها ۱۴ سال سن داشت. قراردادی که نه با آدیداس، بلکه با نایک، امضا شد. طبق قرارداد نایک با مسی، او در همه مسابقات با کفش‌های این کمپانی به میدان می‌رفت.

با اینکه در حال حاضر تصور کردن لیونل مسی با کفش‌های نایک برای هواداران او غیرممکن است ولی در سالهای اولیه درخشش او در بارسا، ستاره آرژانتینی با کفش‌هایی بازی می‌کرد که نشان معروف نایک بر روی آنها دیده می‌شد.

این هفته عکس‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که لیونل مسی را در اولین روزهای حضورش در نوکمپ، در حالی نشان می‌داد که کفش‌های معروف توتال۹۰ کمپانی نایک را به پا داشت.

آخرین قرارداد مسی با آدیداس در سال ۲۰۱۷ امضا شده و گفته می‌شود بر اساس این قرارداد مادام‌العمر، آدیداس هر سال به این ستاره آرژانتینی مبلغ ۳۰ میلیون یورو پرداخت می‌کند. مسی اولین فوتبالیستی است که آدیداس یک برند از کفش‌های خود را به نام او تولید و عرضه کرده.گردآوری: گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir