سیمرغسیمرغ

اگرچه امسال سینمای ایران در بخش فیلم‌های خارجی زبان نماینده‌ای ندارد، اما احتمال بالایی برای حضور یک فیلم‌ مستند پیش‌بینی می‌شود و...

 ترکیب نهایی برگزیدگان امسال اسکار تا این لحظه مشخص نشده‌ است. چرا که رای‌گیری از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا تا پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت.

خبر تعدادی از خبرگزاری‌های داخلی مبنی بر حضور قطعی مستند "این یک فیلم نیست" در میان نامزدهای نهایی در رشته‌ی بهترین مستندهای بلند سال، درست نیست و بر اساس آخرین خبر منتشر شده در خروجی وب‌سایت اسکار، رای‌گیری از اعضای آکادمی که قرار بود در روز سوم ژانویه به پایان برسد، 24 ساعت تمدید شده‌است. علت اصلی این تمدید هم مشکلات در رای‌گیری آنلاین است. این شیوه برای اولین بار توسط آکادمی به کار گرفته شده و مشکلات فنی وب‌سایت، صدای خیلی از اعضا را درآورده و آنها اعتراض خود را در شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر منعکس کرده‌اند. آکادمی دارای 5856 عضور رسمی است که رای تمامی آنها در انتخاب برندگان امسال مراسم اسکار موثر خواهد بود. اگرچه گمانه‌زنی‌ها برای ترکیب برگزیدگان امسال از حالا آغاز شده، اما مسئولین رای‌گیری آنلاین اعلام کرده‌اند که امنیت این انتخابات به حدی است که احتمال درز اطلاعات یا بروز تقلب برابر صفر است.

ترکیب نهایی نامزدهای اسکار امسال در تاریخ دهم ژانویه اعلام خواهد شد. با توجه به اختلاف زمانی غرب آمریکا، عصر روز جمعه 22 دی به وقت‌ تهران، شاهد انتشار فهرست نامزدهای اسکار 2012 را در رسانه‌ها خواهیم بود. سال گذشته جنیفر لارنس فهرست نامزدها اعلام کرده بود.

اگرچه امسال سینمای ایران در بخش فیلم‌های خارجی زبان نماینده‌ای ندارد، اما احتمال بالایی برای حضور «این یک فیلم نیست» ساخته‌ی مجتبی میرطهماسب و جعفر پناهی در بخش فیلم‌های مستند پیش‌بینی می‌شود. فیلمی که در فهرست بهترین‌های بسیاری از منتقدان حضور دارد و یکی از 15 فیلم برگزیده‌ی بخش مستند در فهرست اولیه‌ی آکادمی به‌حساب می‌آید.

مراسم اسکار امسال بامداد یکشنبه ششم اسفند ماه به وقت‌ تهران برگزار خواهد شد.
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:caffecinema.com


مطالب پیشنهادی:
بازگشت ابوالفضل پورعرب به سینما
پرکار‌ترین بازیگران زن و مرد جشنواره سی و یکم
یکی از شخصیت‌های فیلم "آرگو" در دنیای واقعی، درگذشت
این سریال ها را نبینید!
آیا "برج آزادی" فرو می ریزد؟ +video مستند
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!اعتراض زنان به قانون جدید سقط جنین بر روی فرش قرمز جشنواره کن!

فرش قرمز جشنواره کن بار دیگر به صحنه اعتراض سیاسی تبدیل شد و روز شنبه حامیان حق انتخاب زنان برای سقط جنین پیش از نخستین نمایش فیلم مستند «بگذار قانون باشد» ساخته خوان سولاناس کارگردان آرژانتینی روی فرش قرمز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ads-culture-left-2
 
X