همسر او چندان با این مساله موافق نیست اما در نهایت فرانك تصمیم خود مبنی بر رفتن را می‌گیرد. همراهان او عبارتند از...
 
   شبكه‌های مختلف سیما برای روزهای پایانی هفته ۱۱ فیلم سینمایی و تلویزیونی تدارك دیده‌اند.
فیلم‌های سینمایی «مناظره» (دنـزِل واشـنگـتن)، «به خاطر هانیه» (كیومرث پوراحمد)، «گریز شبانه» (استفان هاپكیننز)، «یاد من باش» (حسین قاسمی جامی)، «پیمان سخت»(دانیل میلیكان)، «شعری كه زندگیست» (بهنوش صادقی)، «در مسیر خوشبختی» (گابریل موچینی)، «داستان واقعی» (لوئیس پوانزو)، «آخرین قطار»(دیگو آرسواگو)، «طوفان سفید» (ریدلی اسكات) و «قطار۵۰/۴۰» (اندی ویلسون) عناوین فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی آخرهفته (پنجـشنبه و جمعـه ۲۶ و ۲۷ دی) شبكه‌های سیما است. 
 «مناظره»
به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی «مناظره» به كارگردانی دنـزِل واشـنگـتن پنجشنبه ۲۶ دی ساعت ۲۲ از برنامه «سینما یك» شبكه اول سیما پخش می‌شود. مناظره فیلمی علیه نژادپرستی در آمریكا و برمبنای ماجرایی واقعی از مناظره‌ای بزرگ در سال ۱۹۳۵ در یك دانشگاه الهام گرفته است. سازمانی از سیاهپوستان گمنام در تگزاس، از دانشگاه هاروارد می‌خواهد برای مناظره‌ای آماده شود.
ملوین بی.تولسون(دنـزِل واشـنگـتن) استاد كالج ویلی تگزاس كه به سیاهپوستان اختصاص دارد، قصد دارد جوانان سیاهپوست را با حقوق خود آشنا سازد...
دنزل واشنگتن، فارست ویتاكر و كیمبرلی الیس به‌عنوان بازیگران اصلی در فیلم سینمایی «منـاظره» محصول سال ۲۰۰۷ ایفای نقش كردند. محمدتقی فهیم كارشناس برنامه این هفته «سینما یك» با اجرای كوروش سلیمانی به تحلیل و بررسی فیلم می‌پردازد.
«به خاطر هانیه»
فیلم سینمایی «به خاطر هانیه» جمعه ۲۷ دی ساعت ۱۶:۱۰ از شبكه یك سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده: ناخدا علو با چهارده مرد دیگر برای صید به دریا می‌روند ولی همه به جز ناخدا صید دریا می‌شوند و مردم ناخدا را مسبب مرگ عزیزانشان می‌دانند و به او و خانواده‌اش حمله می‌كنند. در این بین دختر خردسال ناخدا هانیه فلج می‌شود، ناخدا و خانواده‌اش تنگك را ترك می‌كنند و به بوشهر می‌روند. ناخدا علو نذر كرده كه شب دهم محرم تا صبح دمام بزند تا هانیه شفا یابد. مهدی فقیه، مهوش افشار پناه، رحیم هودی، آمنه بارانی، عباس عالی‌زاده و علی قربانی در این فیلم بازی كرده‌انـد. فیلم سینمایی «به خاطر هانیه» در سال ۱۳۷۳ به تهیه كنندگی سازمان سینمایی سوره ساخته شده است.
«گریز شبانه»
فیلم سینمایی «گریزشبانه» به كارگردانی استفان هاپكینز و تهیه كنندگی جنی لوی پنجشنبه ساعت ۲۳:۳۰ از شبكه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی امیلیان استیوز، گابا گودینگ و دنیس لری می‌بینیم: فرانك مرد جوانی است كه دو سال از ازدواج او می‌گذرد و به تازگی صاحب فرزندی نیز شده است. پس از مدت‌ها كه او سرگرم خانواده‌اش بوده، تصمیم می‌گیرد شبی را با چند تن از دوستان بگذراند و به تماشای یك مسابقه بوكس بروند. همسر او چندان با این مساله موافق نیست اما در نهایت فرانك تصمیم خود مبنی بر رفتن را می‌گیرد. همراهان او عبارتند از برادرش جان و دو تن از دوستانش به نام‌های ری و مایك، در حال رفتن به محل برگزاری مسابقات، به علت ترافیك شدیدی كه در بزرگراه وجود دارد، تصمیم می‌گیرند از راه میان‌بر بروند. با خروج از اتوبان آنها وارد یكی از محله‌های خطرناك شهر می‌شوند كه محل تجمع باندهای خلاف و قاچاقچیان است. فیلم سینمایی «گریز شبانه» محصول مشترك آمریكا و ژاپن در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است.
«یاد من باش»
فیلم سینمایی «یاد من باش» ساخته حسین قاسمی‌جامی عصر روز جمعه ساعت۱۷:۳۰ از شبكه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم با بازی جعفردهقان، فلور نظری و بابك انصاری می‌بینیم: حاج صادق یكی از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس است كه اكنون و پس از گذشت سال‌ها از پایان جنگ، به شغل رانندگی تاكسی اشتغال دارد. داستان فیلم در زمانی شكل می‌گیرد كه قرار است دختر حاج صادق، با پسری به نام علی، كه فرزند یكی از همرزمان سابقش به نام یوسف است ازدواج كند. یوسف در زمان جنگ در یكی از عملیات‌هایی كه صادق فرماندهی آن را برعهده داشته مفقود شده و به همین دلیل، صادق، علی را مانند پسر خودش دوست دارد. همه چیز به خوبی و خوشی در حال انجام است تا اینكه پیدا شدن یك دوربین عكاسی در مناطق جنگ توسط ستاد تفحص و چاپ عكسی در آن، اوضاع را دگرگون می‌كند. ناصر دهقانی تهیه كنندگی فیلم سینمایی «یاد من باش» را بر عهده داشته است.

«پیمان سخت»

فیلم سینمایی «پیمان سخت» به كارگردانی دانیل میلیكان پنجشنبه ۲۶ دی ساعت ۲۰ از شبكه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده: آدم ربایان كه بچه‌ها را دزدیده و به قتل می‌رسانند توسط پلیس دستگیر ولی به دلیل احكام ناعادلانه دادگاه‌های آمریكا از زندان آزاد می‌شوند. آدم ربایان توسط شخصی ناشناس به قتل می‌رسند و پلیس به دنبال شخص ناشناس است.
سین پاتریك فلنری و جوی لارن آدامـز درفیلم سینمایی «پیمان سخت» محصول سال ۲۰۰۶ آمریكا بازی كرده‌اند.
«شعری كه زندگی‌ست»
فیلم سینمایی «شعری كه زندگیست» ساخته بهنوش صادقی صبح جمعه ساعت ۱۰ از شبكه سه سیما پخش می‌شود. درخلاصه داستان فیلم آمده: عاطفه كریمی و همسرش سعید سروش در یك موسسه نگهداری كودكان بی‌سرپرست مشغول به‌كار هستند. سعید مدیرموسسه‌ای است، عاطفه برای شفای بیماری دخترش به نیت امام سجاد(ع) نذركرده كه چهار سال در موسسه به‌طور رایگان خدمت كند. حدیث فولادوند، رامبد شكرابی، امید زندگانی و آزیتا لاچینی در فیلم سینمایی «شعری كه زندگیست» ایفای نقش كرده‌اند.
«در مسیر خوشبختی»
فیلم سینمایی «در مسیرخوشبختی» به كارگردانی گابریل موچینی جمعه ۲۷ دی ساعت ۲۲:۳۰ از برنامه «صدفیلم» شبكه سه سیما پخش می‌شود. در خلاصه داستان فیلم آمده: سیاهپوستی كه در كار لوازم پزشكی است پس از ورشكسته شدن به بازار بورس می‌رود و زندگی خود را نجات می‌دهد. ویل اسمیت در فیلم سینمایی «در مسیر خوشبختی» محصول سال ۲۰۰۶ بازی كرده است. 
 «داستان واقعی»
فیلم سینمایی «داستان واقعی» ساخته لوئیس پوانزو پنجشنبه ۲۶ دی ماه ساعت۱۵:۳۰ از برنامه «سینما چهار» پخش می‌شود. در این فیلم با بازی هكتورآلتریو، نورما آلندرو، هوگو آرانا، جالرموباتاچا و چانچون ویلافان می‌بینیم: آلیسیا، مدرس تاریخ یك دبیرستان پسرانه در آرژانتین سال ۱۹۸۳ است و همسرش وكیلی ثروتمند و با نفوذ؛ آنها دختر بچه‌ای به‌نام گبی را به فرزندی پذیرفته‌اند و در كنار او احساس خوشبختی و رضایت می‌كنند، تا اینكه الیسا یكی از دوستان قدیمی‌اش آنا را كه سال‌ها در تبعید بود ملاقات می‌كند و متوجه می‌شود پلیس و نیروهای دولتی صدها نفـر را كشته‌اند. فیلم سینمایی «داستان واقعی» به نویسندگی آیدا بارتنیك و لوئیس پوانزوا در سال ۱۹۸۵در كشور آرژانتین ساخته شده است.
«آخرین قطار»
فیلم سینمایی «آخرین قطار» ساخته دیگو آرسواگو جمعه ۲۷ دی ساعت۲۰:۳۰ از برنامه «سینما ۴» به نمایش درخواهد آمد. در این فیلم با بازی فدریكو لوپی، هكتور آلتریر و په‌په سوریانو می‌بینیم: چند پیرمرد بازنشسته كه بیشتر آنها بازنشسته‌های شركت راه‌آهن هستند، دوستی نزدیكی با همدیگر دارند و صاحب تشكیلات و انجمنی به نام دوستان راه آهن هستند. آنها با خبر می‌شوند یك جوان ساده و تازه به دوران رسیده و پولدار می‌خواهد آخرین لوكوموتیو تاریخی كه متعلق به قرن نوزدهم اروگوئه است را به یك كارگردان هالیوردی آمریكا بفروشد. اما اعضای سالخورده انجمن دوستان راه‌آهن مخالف فروش این لوكوموتیو به هالیورد هستند. پیرمردها با كمك یكدیگر لوكوموتیو را پر از آب و زغال سنگ كرده، می‌دزدند. فیلم سینمایی «آخرین قطار» محصول مشترك اروگوئه، آرژانتین و اسپانیا برنده بهترین فیلم خارجی زبان اسپانیایی از جشنواره گویا ۲۰۰۳ شده و جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره جهانی مونترال سال ۲۰۰۲ را از آن خود كرده است.
ابوالفضل جلیلی و حسن برزیده به عنوان كارشناس در برنامه این هفته «سینما ۴» به تحلیل و بررسی فیلم سینمایی «آخرین قطار» می‌پردازند.
«طوفان سفید»
فیلم سینمایی «طوفان سفید» ساخته ریدلی اسكات ۴۰ دقیقه بامداد روز جمعه از شبكه تهران پخش می‌شود. در این فیلم كه بر اساس یك داستان واقعی در میستیك، كانكتیكات در سال ۱۹۶۰ اتفاق افتاده، چاك گیگ پس از خداحافظی از خانواده‌اش عازم یك مدرسه دریانوردی می‌شود. كاپیتان كشتی شلدون اسكیپر، مردی بداخلاق، خشن، سنگدل و معتقد به رعایت نظم شدیدی است. چاك با هم دوره‌ای‌هایش مانند دین پرستون، گیل مارتین، شی جنینز و همسركاپیتان، دكتر آلیس شلدن، جرارد پاسكال(آشپز كشتی) آشنا می‌شود. آنها هركدام دارای مشكلات درونی و بیرونی خاص خودشان هستند. اما مشكلات آنها وقتی حاد می‌شود كه فرانسیس بیومانت یك سیاستمدار پرنفوذ، فرزندش فرانك را برای آموزش به كشتی می‌فرستد. جف بریجز، كارولین گودال، اسكات ولف و جرمی سیستو در فیلم سینمایی «طوفان سفید» محصول سال ۱۹۹۶ به ایفای نقش پرداختند.
«قطار ۴:۰۵»
فیلم سینمایی «قطار۴:۰۵» عصر روز جمعه ساعت ۱۳:۳۰از شبكه تهران پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده: الیزابت دوست صمیمی خانم مارپل در سفری برای رفتن پیش خانم مارپل به صورت تصادفی از پنجره قطار روبرویی، شاهد قتلی می‌شود و پس از رسیدن، موضوع را به مارپل اطلاع می‌دهد، كه این سر آغاز پی‌گیری‌های وی برای یافتن قاتل است. اندی ویلسون با حضور بازیگرانی همچون جرالدین مك اوان، گریف رایس جونز، دیوید وارنر و نایم كیوساك در فیلم سینمایی «قطار۴:۰۵» محصول سال ۲۰۰۴ انگلستان را در ژانر درام، جنایی و معمایی ساخته است.  
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X