زدوخورد تماشاگران حاضر در سینما حین نمایش فیلم «وقتی همه خوابیم» از حواشی جالب دیروز جشنواره بود كه به نوعی، امروز نیز در سینمای رسانه‌ها تكرار شد...
  
به گزارش فارس، دیروز، ‌سانس نمایش فیلم سینمایی «وقتی همه خوابیم» ساخته جدید «بهرام بیضایی» در سینما استقلال،‌ یكی از شلوغ‌ترین سانس‌های نمایش فیلم در جشنواره بود و بعد از نمایش فیلم، بین دو تماشاگر طرفدار و مخالف فیلم «بیضایی» درگیری شدیدی اتفاق افتاد كه به مجادله لفظی و فیزیكی كشیده شد.
دیشب همچنین این فیلم در سینما آزادی نیز سانس شلوغی داشت به طوری كه مردم برای خودشان روی زمین ردیف درست كرده بودند و نشسته فیلم جدید «بیضایی» را می‌دیدند.
مهدی جعفری، حمید امجد و محمد آفریده از جمله تماشاگران ویژه این فیلم بودند.
درگیری، امروز بعد از نمایش فیلم «زادبوم» ساخته «ابوالحسن داوودی» نیز به شكلی آرام و بین مطبوعاتی‌ها ادامه یافت. عده‌ای آن را بهترین فیلم «ابوالحسن داوودی»‌ می‌دانستند و گروهی دیگر كه زمان طولانی فیلم را به عنوان اولین ایراد بر سر طرفداران فیلم می‌كوبیدند، از اشكالات ریز و درشت منطقی و اجرایی فیلم می‌گفتند.
جالب آن كه با وجود این قضیه، جلسه پرسش و پاسخ این فیلم، یكی از بی‌حاشیه‌ترین و آرام‌ترین نشست‌های جشنواره بود كه برآیند آن نشان می‌داد اهالی رسانه از فیلم جدید «ابوالحسن داوودی» رضایت داشته‌اند.
داوودی در این نشست فیلم خود و در حالی كه تمام صندلی‌های سالن شماره 3 سینما فلسطین پر شده بود، در مورد «سیاسی‌بودن» فیلم، صحبت كرد.
در این نشست كه بسیاری از منتقدان و روزنامه‌نگاران حاضر در سالن شماره 3، ایستاده آن را دنبال می‌كردند، گفت:10 سال پیش با «مرد بارانی» تجربه‌ای داشتم كه همه آن فیلم را سیاسی‌ترین فیلم زمان خودش می‌دانستند و به‌همین‌‌خاطر برای این كه ارجاعاتم در فیلم روشن نباشد، سعی كردم در «زادبوم» به شكل دیگری عمل كنم و به این دلیل، تلاش كردم تا شخصیت سیاسی فیلم متعلق به هیچ گروه و دسته‌ای نباشد و به همین خاطر حتی پوسترهای انتخاباتی نیز با دقت فراوان طوری چاپ شد كه شعار همه گروه‌های سیاسی در آن دیده شود.
 
 
  گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ 
 www.seemorgh.com/culture
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X